Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. srpna

Email Tisk PDF

bigbosTJiráskův Hronov, Bigboš Křinice, vernisáže výstav, prohlídky kláštera, koncerty, divadlo, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 4. do 6. srpna konají na Broumovsku.

Stařenku na kole srazilo auto. Policisté hledají svědky nehody

Email Tisk PDF

ci2Na kruhovém objezdu v Polici nad Metují v sobotu po 18 hodině osobní vozidlo značky Suzuki SX4 pravděpodobně nedalo přednost 76leté cyklistce, která s těžkým zraněním byla transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policisté se obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při objanění této dopravní nehody.

Turisté v Adršpachu pomáhali handicapovaným

Email Tisk PDF

Lidé procházejí Birell bránou v AdršpachuProjekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoci handicapovaným, aby se mohli vrátit k aktivnímu životu a ke svému oblíbenému sportu, vybídl od čtvrtka 27. července do neděle 30. července k výletu do Adršpašsko-teplických skal přes 18 tisíc lidí.

Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

fofoMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Cizinec za volantem srazil dva cyklisty. Jeden utrpěl těžké zranění

Email Tisk PDF

ci1K dopravní nehodě osobního automobilu a dvojice cyklistů vyjížděli policisté v úterý 25. července 2017 krátce před šestou hodinou odpoledne do Horního Adršpachu.

V Adršpašsko-teplických skalách vyrostla Birell brána projektu Nezastavitelní

Email Tisk PDF

adrnezasVe čtvrtek vyrostla v Adršpašsko-teplických skalách čtvrtá Birell brána projektu Nezastavitelní. Návštěvníci mohou pomoci svým pohybem. Za každého, kdo branou projde, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou pět korun. Výslednou částku, získanou u sedmi bran, Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných, aby mohli opět sportovat, zapojit se aktivně do života a plnit si své sny.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. července

Email Tisk PDF

golfMistrovství republiky v golfu a střelbě, setkání slacklinerů na Bischofsteinu, pokladový a varhanní koncert, prohlídky kláštera, Country bál, výstava historických vozidel či program v Muzeu papírových modelů. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 28. do 30. července konají na Broumovsku.

Krajské železniční osobní dopravě by se mohl otevřít další přechod do Polska

Email Tisk PDF

cervLepší spojení v oblasti česko-polského příhraničí plánuje Královéhradecký kraj ve spolupráci se sousedním Dolnoslezským vojvodstvím. Železniční osobní přeprava by se mohla obnovit mezi Meziměstím a Mieroszówem. Diskutoval o tom náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček se svým polským protějškem Jerzym Michalakem, zástupcem dolnoslezského maršálka.

Univerzita třetího věku v Broumově pokračuje do dalšího ročníku

Email Tisk PDF

uniJiž sedmý ročník zahájí ve čtvrtek 19. října broumovská Univerzita třetího věku v sále broumovského kláštera Kreslírna.

Strana 4 z 265

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!