Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. října

Email Tisk PDF

strasTTTPrázdniny v Ulitě, Strašidelná Alejka, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, přednáška, dlabání dýní, divadlo pro děti i pro dospělé, výlov rybníku, křest rockového alba, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 27. do 29. října konají na Broumovsku.

Objížďka Pěkova se prodlužuje do 12. listopadu

Email Tisk PDF

fffPůvodně avizovaný termín ukončení objízdné trasy kvůli rekonstrukci silnice v Pěkově 30. října se ruší! Toto nepříjemné rozhodnutí je však ve prospěch kvalitního a zdárného dokončení akce.

Broumovskou nemocnici navštívila ředitelka Ivana Urešová

Email Tisk PDF

rrrrrredV pondělí navštívila broumovskou nemocnici předsedkyně představenstva náchodské nemocnice, pod kterou ta broumovská spadá, ing. Ivana Urešová, MBA. Redakci Našeho Broumovska odpověděla na tři otázky.

Dýňové variace jsou nevyčerpatelné

Email Tisk PDF

22552955 819993051506048 8808508040409779505 oV sobotu 21. října se konal v Centru Walzel v Meziměstí již třetí ročník Dýňových slavností, pořádaný spolkem Dýně pro broumovské tchýně. Stejně jako v předchozích ročnících byly i letos hodnoceny na Broumovsku vypěstované dýně co do velikosti a do krásy.

Nejlepší českou školou se stalo Gymnázium Broumov. Milan Kulhánek: "Byl jsem hrdý na své studenty."

Email Tisk PDF

597 img 20171023 143159Kvartáni Gymnázia Broumov Aneta Valentová, Nikola Sidney, Anna Klugová a Václav Kopřiva vybojovali pohár pro nejlepší českou školu v Soutěži vědomostí o Polsku a České republice v Nowe Rudě.

Poctivý čin byl po zásluze oceněn

Email Tisk PDF

IMG 4402Koncem září se velmi příkladně zachovali dva mladí kluci v Broumově, kteří našli zapomenutý mobilní telefon. Mobil zanesli na policejní oddělení a odevzdali službu konajícím policistům. Byli to 17letý Pavel a 13letý Lukáš, oba z Dětského domova v Broumově. Ve čtvrtek 19. října jim před ostatními dětmi a personálem Domova jménem majitele a Policie České republiky poděkovala a předala dárky tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jan Meier byl oceněn mezi nejlepšími knihovníky v kraji

Email Tisk PDF

Jan M TVe studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se ve středu večer již podeváté předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům našeho regionu. Jedním z oceněných byl i dlouholetý ředitel Městské knihovny v Broumově PhDr. Jan Meier, který v červenci letošního roku odešel do důchodu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. října

Email Tisk PDF

dddddddDýňové slavnosti, Dny poezie, bowlingový turnaj, soutěž ve vaření, fotbal, divadlo, program pro děti, výlov rybníka, kino, běžecký závod. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. října konají na Broumovsku.

Po úniku plynu v Broumově evakuovali téměř 40 lidí

Email Tisk PDF

poooolMalé evakuační manévry zažili v pondělí kolem poledne cestující a obyvatelé slepé ulice poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově. Pracovník firmy provádějící výkopové práce v postranní ulici totiž poškodil plynové potrubí. Lžíce bagru nedopatřením zavadila o trubky, které přestaly těsnit, a došlo k úniku plynu.

Strana 4 z 271

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře