Broumovsko

Pátek 5.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Pokácené stromy, bariéra zeminy, nepřetržitý dohled. Tak to v těchto dnech vypadá nejenom na hraničním přechodu Janovičky

Email Tisk PDF

93419719 838687483272878 3881138976462995456 nOpatření na státní hranici s Polskou republikou bylo zavedeno v souvislosti s nouzovým stavem (který byl vyhlášen 16. 3. 2020 a stále trvá) a s ním souvisejícími mimořádnými nařízeními vlády a opatřeními ministerstva zdravotnictví k zamezení nekontrolovatelného šíření nákazy novým koronavirem. Poláci "stanují hned na čáře", z české strany sem několikrát denně zajíždějí policisté a armáda.

Občané aktivně spolupracují s policií při dodržování pravidel nouzového stavu

Email Tisk PDF

policieObčané na Broumovsku spolupracují s Policií ČR při kontrolách dodržování opatření - nošení roušek na veřejnosti, zákaz otevření provozoven a zákaz shlukování. Těchto kontrol na Broumovsku policisté každý den provádějí desítky.

Letošní ročník Batist Nej sestřička se bude konat v září

Email Tisk PDF

FRH 3651Letošní ročník Batist Nej sestřička se bude konat v září! "Poděkujme aspoň teď v této nelehké situaci zdravotním sestřičkám za jejich náročnou a obětavou práci. V současné době se do soutěže mohou přihlašovat," říká pořadatel soutěže David Novotný.

Firma Lavibell, s.r.o. pomohla umožnit dálkovou výuku na Gymnáziu Broumov

Email Tisk PDF

700 lenovopc2Velkou radost mi udělal pan Martin Cvrkal z firmy Lavibell, s.r.o., který našim žákům nabídl pomoc s umožněním dálkové výuky. Ve středu a ve čtvrtek jsem předal třem prvním žákům notebooky Lenovo a jedna žákyně mi přes chat v Teamsech už z domu a zapůjčeného notebooku poslala první zprávu.

Rozloučení s Libuší Růčkovou

Email Tisk PDF

libafinalDnes byla na broumovském hřbitově pohřbena Libuše Růčková. Rozloučení se konalo v kruhu rodiny a nejbližších přátel.

Hasiči evidují vyšší počty požárů v přírodním prostředí

Email Tisk PDF

P Česká Čermná 1V posledních dnech hasiči evidují vyšší počty požárů v přírodním prostředí- Proto apelují na veřejnost, obzvlášť před prodlouženým velikonočním víkendem, aby byla při zacházení s otevřeným ohněm v přírodě maximálně opatrná. Včera hasiči na Náchodsku zasahovali u dvou požárů.

Hasiči hned dvakrát řešili požár rodinného domu ve Stárkově

Email Tisk PDF

P Stárkov 1Hned dvakrát během několika hodin řešili včera hasiči požár rodinného domu ve Stárkově.

Turisté budou v Adršpachu a Teplicích vítáni až po zvládnutí epidemie

Email Tisk PDF

mlade v TeplicichS příchodem jarních dní se skalní města na Broumovsku stávají tradičně cílem tisíců návštěvníků. Ti zde v minulých letech zažívali i "husté" tlačenice. V situaci, kdy je shlukování lidí doprovázeno rizikem přenosu infekce, se provozovatelé rozhodli uzavřít okruhy ve skalních městech u Adršpachu a Teplic nad Metují.

Zápisy do prvních tříd budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole

Email Tisk PDF

zapisZápisy do prvních tříd základních škol zřízených městem Broumov budou vzhledem k vyhlášení mimořádného opatření probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Strana 4 z 346

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře