Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Dana Minaříková převzala cenu Marockého království

Email Tisk PDF

21765103 10213558551545402 3791573528192837140 nV pondělí 25. září obdržela Dana Minaříková na slavnostní recepci speciální cenu Marockého království za příspěvek k česko-marockým vztahům a reprezentaci Marockého království. Cenu převzala z rukou Její Excelence paní Sourii Omani, velvyslankyně Marockého království v České republice.

Indický chlapec Arwine má zajištěny finance na další studijní rok

Email Tisk PDF

indSedmnáctiletý indický chlapec Arwine má zajištěny finance na další studijní rok. Chlapce sponzoruje Gymnázium Broumov od roku 2006 v rámci programu Adopce na dálku ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha, která celý program zajišťuje.

Letošní Svatováclavské slavnosti byly ve znamení babího léta

Email Tisk PDF

22047707 1480678848674550 4407675061569491386 oSvatováclavské slavnosti v Broumově byly prosluněné a kulturně bohaté. Státní svátek sv. Václava jsme započali mší svatou v kostele sv. Václava. Odtud se také sv. Václav na koni, doprovázen svoji družinou, vydal k Mírovému náměstí pozdravit broumovský lid. Přítomné přivítal i starosta města Broumova Ing. Jaroslav Bitnar a farář ThLic. Martin Lanži.

V Teplicích nad Metují oslavili 65. výročí založení sociální práce

Email Tisk PDF

LukasekSociální práci se v Domově Dolní zámek v Teplicích nad Metují věnují už 65 let. Toto výročí si připomněli malou oslavou v zámecké zahradě. Mezi hosty byli někteří sponzoři, bývalí zaměstnanci, klienti zařízení a také zastupitel Královéhradeckého kraje Josef Lukášek.

Starší houbař se u Hvězdy ztratil. Našli ho ve Starostíně

Email Tisk PDF

IMG 1146O tom, jak je snadné ztratit ve členitém terénu orientaci, se přesvědčil dříve narozený houbař, který v sobotu přijel za sběrem hub s rodinou z vedlejšího Polska. Senior ve věku 68 let se od rodiny oddělil při cestě směrem na Hvězdu v Broumovských stěnách a několik hodin o sobě nedával nijak vědět, neboť s sebou neměl mobilní telefon ani žádné jiné komunikační zařízení.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. září do 1. října

Email Tisk PDF

vaclavTSvatováclavské slavnosti, prohlídky kláštera, projížďka automobilových veteránů, koncert kanadské zpěvačky, stolní tenis, pouštění draků. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 29. září do 1. října konají na Broumovsku.

Na projekt Nezastavitelní se vybralo celkem přes jeden a čtvrt milionu korun. Pomohli i turisté v Adršpachu

Email Tisk PDF

Lidé procházejí bránouŽivot je nešetřil, jsou handicapovaní, ale mají své sny. Chtějí sportovat a žít aktivně. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu Nezastavitelní a bezmála 200 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se letos aktivně zapojili. Na projekt se vybralo 1 336 009 korun. Jedním z míst, kde turisté pomáhali, byl i Adršpach.

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo pro nový turistický produkt

Email Tisk PDF

brrrrMěsto Broumov vyhlásilo soutěž o logo QUESTY, což je nový turistický produkt v Broumově, Adršpachu a v obcích Radków a Nowa Ruda. Své soutěžní návrhy zasílejte nejpozději do 27. září 2017.

Třetí ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se blíží

Email Tisk PDF

13Na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů 2017 se opět představí nejen střední školy, ale i zaměstnavatelé z našeho regionu i sousedních krajů. Řetězec veletrhů odstartuje již 22. září v Náchodě a během podzimu se série přehlídek uskuteční také v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Jičíně a Hradci Králové, kde celá akce vyvrcholí.

Strana 6 z 271

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře