Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Atmosféru první republiky přinesly oslavy 80 let domova pro seniory v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

DSC 1150Swing, jazz, dámy v elegantních šatech, muži v dvouřadých oblecích – do časů první republiky se na jeden den přenesl areál domova pro seniory v Polici nad Metují. Uskutečnily se zde totiž oslavy 80. výročí od založení sociálního zařízení, jehož zřizovatelem je dnes Královéhradecký kraj.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 30. června do 2. července

Email Tisk PDF

pouBroumovská pouť, první koncert hudebního festivalu Za poklady Broumovska, divadlo na Kačeří, zábavná show v Adršpachu, fotbalový turnaj, Formanský den či noční kino. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 30. června do 2. července konají na Broumovsku.

Střelák nikdo nechce. Město stále hledá nového provozovatele

Email Tisk PDF

strelMěsto Broumov stále hledá nového nájemce restaurace Střelnice. Restaurace je zavřená a stále se nikdo nový nepřihlásil. Prodloužený termín pro podání nabídky je 14. červenec 2017.

Policisté objevili u muže z Broumova vojenskou munici a střelný prach

Email Tisk PDF

IMG 4189Domovní prohlídka odhalila nejen vojenskou munici a střelný prach. Policisté muže obvinili z vydrání, nedovoleného ozbrojování a dalších trestných činů.

V bavorském Augsburgu se uskutečnil 68. sudetoněmecký sjezd

Email Tisk PDF

su1V bavorském Augsburgu se ve dnech 2. - 4. června 2017 uskutečnil 68. sudetoněmecký sjezd. Sjezd pořádaný Sudetoněmeckým krajanským sdružením letos svou účastí podpořilo i město Broumov na základě pozvání Dr. Güntera Reicherta z krajanského spolku Heimatkreis Braunau.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. června

Email Tisk PDF

Plakat zmensenoTTTOslavy broumovského fotbalu, Cesta parky a zahradami, Suchodolská pouť, vernisáž výstavy, sportovní víceboj, Filmová přehlídka havlovských filmů, hudební a taneční vystoupení. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. června konají na Broumovsku.

Královéhradecký kraj navštívil John Honner, zakladatel Czech-American TV

Email Tisk PDF

John Honner na KÚ KHK 2Při příležitosti desetiletého výročí od odvysílání prvního pořadu o Hradci Králové na Czech-American TV zavítal do Královéhradeckého kraje její ředitel a zakladatel John Honner. Během několikadenní návštěvy, při níž sbíral inspiraci na cestách po regionu, navštívil Honner i sídlo krajského úřadu, kde ho přivítal radní Pavel Hečko.

Váš hlas může zachránit dvě teplické studánky

Email Tisk PDF

bucJeště v minulém století bylo na našem území evidováno okolo 10 tisíc studánek. V průběhu překotných změn 20. století mnohé z nich postupně zpustly či přímo zanikly a jejich počet se snížil na méně než polovinu. Tento negativní trend se nyní daří brzdit a některé studánky se postupně obnovují, k čemuž může nyní aktivně přispět každý z vás. Stačí jen vybrat tu správnou studánku a dát jí svůj hlas. Hned dvě jsou v Teplicích nad Metují.

Z Hradce Králové do Broumova za 75 minut. Vlaky mají trumfnout auta

Email Tisk PDF

dop2Z Hradce Králové do Náchoda za půl hodiny, do Broumova za 75 minut. To není bilance zběsilé jízdy autem, ale cesty vlakem za několik let. Taková je alespoň vize, jejíž reálnost má prověřit chystaná studie proveditelnosti na trase Hradec Králové - Trutnov. Mimo dokončení potřebné rekonstrukce této železnice je páteří tohoto záměru i takzvaná Vysokovská spojka.

Strana 6 z 265

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!