Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. června

Email Tisk PDF

kykykyBroumovská kytara, Běh z Police do Police, Svatojánský jarmark, Putování Broumovskem, koncerty uměleckých škol, promítání filmů, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. června konají na Broumovsku.

Nejlepší zelňačku v Polici nad Metují uvařily Odrostenky

Email Tisk PDF

zelV sobotu 10. června 2017 polické náměstí žilo a vonělo. Již potřetí se zde soutěžilo o nejchutnější zelňačku. Celkem šest týmů zde v letošním roce předvádělo svoje kuchařské umění a zápolilo v doprovodných soutěžních disciplínách tematicky spojených se zelím.

Tři sokolí mláďata z Teplických skal se vydala do světa

Email Tisk PDF

sokolBěhem uplynulého týdne opustila všechna tři mláďata sokola stěhovavého hnízdo v Teplických skalách v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály. Nejprve se sokolíci vydávali pěšky jen do nejbližšího okolí po vřesem zarostlé římse, když si dodali více odvahy, začali přeletovat i na okolní skály.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. června

Email Tisk PDF

zelnnnSoutěž ve vaření zelňačky, koncert Michala Prokopa, Dřevíčská lávka, závody v běhu, šachový a nohejbalový turnaj, Noc kostelů či cyklistická vyjížďka. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 9. do 11. června konají na Broumovsku.

Značka BROUMOVSKO regionální produkt® ocenila nové výrobky

Email Tisk PDF

klasterCertifikační komise značky BROUMOVSKO regionální produkt® udělila na svém zasedání 30. května dva nové certifikáty. Novými držiteli značky jsou Pohádkové Broumovsko - originální povlak na polštář z dílny Veba a. s. v Broumově a Malované kraslice – ručně malované kraslice paní Hany Váňové.

Polické náměstí již potřetí provoní zelňačka

Email Tisk PDF

LJ7A9413Náměstí v Polici nad Metují ožije v sobotu 10. června 2017, již potřetí, soutěží o nejchutnější zelňačku, trhem a doprovodným programem. Celkem šest přihlášených týmů se bude snažit přesvědčit porotu, že jejich polévka je ta nejlepší.

Stovky lidí si přišly prohlédnout otevřenou budovu Café Herzog

Email Tisk PDF

IMG 9819V sobotu 3. června se pro veřejnost otevřely dveře nově zrekonstruované budovy Café Herzog na broumovském Mírovém náměstí. Stovky lidí využilo této příležitosti, prohlédli si budovu, novou výstavní síň a také ochutnaly kávu a zmrzlinu polského baristy.

Dobročinný večer a Vinum et Cetera lákaly do broumovského kláštera

Email Tisk PDF

18879883 1579901082083531 3936904815575975037 oBroumovský benediktinský klášter během uplynulého víkendu ožil dvěma tradičními společenskými akcemi, které rok co rok zahajují hlavní turistickou sezónu.

Kraj navazuje spolupráci se Zakarpatskou oblastí

Email Tisk PDF

ukrajina velkyNovou formu mezinárodní spolupráce navazuje vedení kraje. K současným zahraničním partnerům by mohl přibýt Ťačivský rajón v ukrajinské Zakarpatské oblasti. Situace v Zakarpatské oblasti není v mnoha směrech uspokojivá, přitom zdejší oblast má značný potenciál pro růst a to zejména v oblasti cestovního ruchu. Možnosti oboustranně výhodné spolupráce jsou proto značné.

Strana 7 z 265

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!