Broumovsko

Pondělí 18.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Výstava fotografií barokních kostelů Tempus fugit se zastavila v Nowe Rudě

Email Tisk PDF

03Letošním prvním, druhým polským a celkově 23. zastavením 16 fotografií bratislavského fotografa Dana Veselského se stalo partnerské město města Broumov Nowa Ruda. Výstavu, která si klade za cíl poukázat na havarijní stav broumovských barokních kostelů, je možné vidět ve farním kostele sv. Mikuláše od 5. postní neděle.

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Email Tisk PDF

pametV úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Broumovska.

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Email Tisk PDF

iv5Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou z Prahy.

Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační

Email Tisk PDF

IMG 20180219 152103Koncem února navštívila Dětský domov v Broumově finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Veronika od 4 let vyrůstala v dětském domově a na základě svých zkušeností napsala autobiografickou knihu Zpověď holky z děcáku. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. "Veronika Kašáková je pro naše děti vzorem, je jim blízká věkem a je pro ně motivační," uvedla po setkání ředitelka DD Broumov Hana Židová.

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Email Tisk PDF

UPO vizualizace 1Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základní kámen stavby v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí poklepali v pondělí zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, zhotovitele i projektanta. Vzdělávací a výcvikové středisko projde v následujícím roce rekonstrukcí za téměř 54 milionů korun včetně DPH.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. března

Email Tisk PDF

patrrrTTTTaneční večer, setkání rodáků, velikonoční jarmarky, fotografický workshop, divadlo pro děti, turnaj ve stolním fotbálku, Irský večer, Oldies party, či velikonoční trhy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. března konají na Broumovsku.

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny proto, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V Restauraci Švejk v Meziměstí vařil kuchař oceněný třemi michelinskými hvězdami Roman Paulus. Bylo vyprodáno!

Email Tisk PDF

29103334 890449761127043 6511817521983651840 oUnikátní gastronomická událost se v pátek konala v Restauraci Švejk Centra Walzel v Meziměstí. Šestichodové menu pro vyprodaný sál si připravil jeden z nejlepších českých kuchařů oceněný třemi prestižními michelinskými hvězdami Roman Paulus. O kulinářském zážitku řekl několik slov manažer Centra Walzel Tomáš Svoboda.

Hlasujte pro broumovský klášter nebo skalní města v anketě o nejoblíbenější turistické cíle regionu

Email Tisk PDF

broumovsky klaster 2 83490762Od 1. března 2018 je na webových stránkách Euroregionu Glacensis spuštěna anketa oblíbenosti turistických zajímavostí našeho regionu. Za Broumovsko můžete hlasovat pro benediktinský klášter v Broumově a skalní města. Hlasovat můžete do 30. března 2018 a pouze jednou!

Strana 8 z 289

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře