Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Trojici útěkářů policisté vrátili do výchovného ústavu

Email Tisk PDF

sto

Trojici mladistvých utečenců z výchovného ústavu, kteří odtud zmizeli v neděli 28. května 2017, jen o tři dny později zadrželi policisté v Broumově. Dvě patnáctileté dívky a jeden šestnáctiletý hoch se podle jejich vlastních slov tři dny a noci pohybovali venku po Trutnově a Vrchlabí, a protože bylo v poslední květnové dny velmi teplé počasí, tak nemuseli shánět žádné přístřeší. Za poslední peníze si pak koupili lístek na vlak do Broumova, kde jedna z dívek měla rodiče.

Víno, hudba, prohlídky kláštera… To vše nabídne oblíbená akce Vinum et Cetera

Email Tisk PDF

sasasaSobota 3. června bude v broumovském benediktinském klášteře ve znamení tradiční akce Vinum et Cetera. Ta kromě ochutnávky vín nabídne i hudební program, prohlídky kláštera nebo slosování vstupenek.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. června

Email Tisk PDF

tatajuOchutnávka vín v broumovském klášteře, programy pro děti u příležitosti Dne dětí, Dobročinný večer, turistický pochod, běžecké závody, Tajuplný výlet zahradami Broumova, hasičská soutěž a další a další. To jsou tipy na opravdu širokou nabídku akcí, které se o víkendu od 2. do 4. června konají na Broumovsku.

Policisté vypátrali vandaly, kteří poničili v Polici nad Metují téměř 40 aut

Email Tisk PDF

znakyAž ke dvěma mladým mužům ve věku 17 a 21 let přivedlo vyšetřování vandalismu ze začátku měsíce května policisty z Police nad Metují. Prý ničili auta z nudy.

Od 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád

Email Tisk PDF

vlakOd 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád. Hlavní změnou v našem okolí je zavedení přípoje ráno k rychlíku a večer od rychlíku prodloužení spěšného vlaku z Chocně do Adršpachu a zpátky.

Fotografická výstava Tempus fugit se zastavila v kanadské Ottawě

Email Tisk PDF

SAM 2889Čtvrté zastavení fotografické výstavy Tempus fugit na severoamerickém kontinentu proběhlo ve dnech 17. - 23. května v hlavním městě druhé největší zemi světa, v kanadské Ottawě.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. května

Email Tisk PDF

pavlenTFestival studentské tvorby, oslavy stolního tenisu v Broumově, divadlo, kino, vernisáž výstavy, Dětský den v Teplicích nad Metují, Den řemesel, pivní slavnosti či koncert Police Symphony Orchestra. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 26. do 28. května konají na Broumovsku.

O titul Vesnice roku soutěží Křinice, Žďár nad Metují a dalších 13 obcí Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

11401581 590910871048819 8467778097152488719 n 2V Královéhradeckém kraji se v souboji o titul Vesnice roku 2017 utká 15 obcí. Už dnes je začne postupně navštěvovat hodnotitelská komise. Dvě obce z Broumovska, Křinice a Žďár nad Metují, očekávají komisi ve středu. Počtem přihlášených se Královéhradecký kraj řadí na páté místo mezi kraji ČR. V celé republice se do soutěže přihlásilo celkem 212 obcí.

Královéhradeckým krajem brzy povede Svatojakubská cesta. I přes Broumovsko

Email Tisk PDF

svatoVýchodočeská trasa, to je projekt rozšiřující svatojakubské cesty na území České republiky, do kterého se zapojil Královéhradecký kraj. Brzy nově značená cesta tak naváže na evropskou síť svatojakubských cest. V České republice jsou v současné době proznačeny tři cesty a právě Východočeská trasa tuto síť rozšíří, když naváže na již existující poutní cesty vedoucí z Polska (z poutních míst Křešov a Vambeřice).

Strana 8 z 265

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!