Broumovsko

Pondělí 18.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Třináctiletý Matěj potřebuje vhodného dárce kostní dřeně

Email Tisk PDF

matTV současné době třináctiletému Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku byla koncem roku 2016 diagnostikována rakovina krve. Lékaři se snaží a rodina i přátelé intenzivně hledají mezi sebou i ve společnosti dárce kostní dřeně, který by genetickým kódem odpovídal Matějovým potřebám. Zatím bez úspěchu. Když se dárce najde, do tří let je naděje na jeho návrat do celkem normálního života. Do Miletína není z Broumovska daleko!

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. března

Email Tisk PDF

puaHned dvě gastronomické události, beseda, divadlo, tenisový turnaj, ples, karneval pro děti či taneční zábava. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 9. do 11. března konají na Broumovsku.

Tradice v novém hávu

Email Tisk PDF

titulkaMuzeum dávného kupectví ve Świdnici a Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují realizuje projekt Tradice v novém hávu financovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci programu Přeshraniční spolupráce 2014-2020 Interreg V – A Česká republika – Polsko prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0000775. Konečný příjemce dotace: Město Police nad Metují.

Nehoda s těžkým zraněním cyklisty. Automobil se s ním střetl při předjíždění

Email Tisk PDF

ci1Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě vyjížděli v neděli o půl druhé odpoledne k vážné dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu do obce Bukovice u Police nad Metují. Z dosud nevyjasněných příčin se na přímém a rovném úseku střetl osobní automobil s cyklistou. Střet skončil pro 75letého cyklistu vážným zraněním.

Hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Broumově provázel nezájem

Email Tisk PDF

rak1Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun v Broumově nebude. Rozhodla o tom veřejnost, která měla celý únor možnost hlasovat, aby ho společnost Lidl na své náklady postavila a věnovala městu do správy. Broumov dostal pouhých 222 hlasů. Aby se v Broumově hřiště postavilo, tak by bylo potřeba téměř 26 600 hlasů. Rozdíl je tedy propastný.

Kotlíkové dotace: Kraj podpoří všechny úspěšné žadatele

Email Tisk PDF

kotlikova dotace 2Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o navýšení prostředků na kotlíkové dotace, aby mohlo být podpořeno všech 941 žadatelů, kteří splnili podmínky výzvy. Celková alokace tak bude 101,5 milionu korun. S příjemci dotace budou v nejbližší době uzavřeny smlouvy.

Broumov od dubna zavede nový systém svozu tříděných odpadů od domu

Email Tisk PDF

102 11S ohledem na avizované omezení skládkování komunálních odpadů město Broumov připravuje opatření, které sníží množství odpadů ukládaných na skládky a naopak zvýší objem recyklovatelného odpadu. Za vytříděné odpady město získává peníze od EKO KOMu (autorizovaná obalová společnost) na zlepšení systému nakládání s odpady.

Poničil auto a plot, na vině byla zřejmě rychlost a možná i alkohol

Email Tisk PDF

au1K dopravní nehodě, způsobené s největší pravděpodobností nepřiměřenou rychlostí na zasněžené silnici a možná i alkoholem, vyjížděli po čtvrté hodině ráno v pondělí 26. února 2018 policisté do Ruprechtic u Broumova.

Broumovští žesťaři slaví úspěch

Email Tisk PDF

IMG 6832Ve čtvrtek 22. února pořádala Základní umělecká škola Broumov okresní kolo celostátní soutěže ve hře na žesťové nástroje (trubka, lesní roh, baryton, trombon a tuba) vyhlášené pro rok 2018 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. S určitou odvahou a odhodláním se tohoto hudebního a přátelského žesťařského "klání" v klášterním Dřevníku zúčastnilo i 15 žáků broumovské školy.

Strana 9 z 289

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře