Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. května

Email Tisk PDF

lapiTBeseda, koncert pro maminky, vernisáž výstavy o klášterní zahradě, thajské masáže, křest alba, turistický pochod, fotbal, volejbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 19. do 21. května konají na Broumovsku.

Přívaly deště rozvodnily Svinský potok v Olivětíně

Email Tisk PDF

qs9xw2phmq 800Jednotky profesionálních hasičů z Broumova, dobrovolných hasičů z Broumova a podniku VEBA 01 Broumov odstraňovaly v neděli odpoledne následky průtrže mračen na třídě Osvobození a Soukenická v Broumově.

Prodejna Lidl v Broumově bude mít nový interiér

Email Tisk PDF

Nový vstupProdejna Lidl v Broumově se včera na několik dní zavřela. Interiér projde modernizací, ve které budou použity prvky prodejen nové generace. Prodejna bude uzavřena od 15. do 26. května. Zákazníci si tak budou moci nakoupit ve zbrusu nové prodejně od 27. května.

Vykázal je ze hřiště a hned je rasista. Romové však na hřiště vnikli neoprávněně

Email Tisk PDF

rathČeský rozhlas Hradec Králové v pátek zveřejnil reportáž, ve které skupina Romů z Broumova obviňuje starostu Jaroslava Bitnara z rasismu, protože je nechal vykázat ze Sportovního areálu Emericha Ratha. Incident se přitom stal ve sváteční den, kdy stejně jako v neděli platí zákaz užívání hřiště. Romové navíc za vstup do areálu nezaplatili.

Řidiče čekají při cestě do Trutnova komplikace

Email Tisk PDF

obbbjZ důvodu rekonstrukce pozemní komunikace v Petříkovické ulici v Trutnově - Poříčí dojde od 22. května k úplné uzavírce silnice. Stavba, a s ní spojená nutnost používat objízdnou trasu, potrvá do 27. srpna.

V Kudowe Zdrój - Czermne se sešel Organizační výbor Polsko - českých dnů křesťanské kultury

Email Tisk PDF

Czermna 2017Ve středu 10. května se v Kudowe Zdrój - Czermne konalo setkání Organizačního výboru XXVII. Polsko - českých dnů křesťanské kultury nazvané Zůstaňme rodinou. V tomto krásném lázeňském městě v našem příhraničí se jednalo o programu nejbližších dnů.

Hronov podpoří Světový týden respektu k porodu

Email Tisk PDF

porodV sobotu 13. května se v hronovském Dominu bude diskutovat, promítat a besedovat. Na programu budou porody, péče o děti, šátkování a mnohé další.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 12. do 14. května

Email Tisk PDF

vdeliTKoncert australské skupiny Vdelli, Oslavy Muzea papírových modelů, besedy, setkání rodáků, Taneční odpoledne. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 12. do 14. května konají na Broumovsku.

Na zabezpečení stád před velkými šelmami je možné získat dotaci

Email Tisk PDF

vl3V posledních týdnech přibývá případů napadení domácích zvířat, zejména ovcí, velkými šelmami, pravděpodobně vlkem. Poslední se odehrál v noci ze středy na čtvrtek v Lachově u Teplic nad Metují. Stavbu ohradníků či nákup pasteveckých psů, kteří stáda ochrání, je možné hradit z Operačního programu Životní prostředí.

Strana 9 z 265

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!