Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

V Pěkově havarovala dodávka. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena

Email Tisk PDF

kamProfesionální hasiči z Náchoda, Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli povoláni k dopravní nehodě do obce Pěkov. Vozidlo se nacházelo převrácené na bok přes vozovku, a proto byla komunikace po dobu zásahu uzavřena.

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Email Tisk PDF

IMG 6607Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil 16.listopadu 2017 v Opatských sálech broumovského kláštera nejlepší studenty školy za školní rok 2016 a 2017.

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Email Tisk PDF

edenExcelentní evropská destinace s jedinečným kulturním produktem – to jsou Orlické hory a Podorlicko, vítěz letošního ročníku soutěže EDEN. Destinace Broumovsko obsadila v soutěži 3. místo. Tématem projektu Evropské unie, který zviditelňuje méně známé evropské regiony, byl pro letošní rok kulturní turismus. Vítěz i finalisté letošního ročníku byli oznámeni na Fóru cestovního ruchu 15. listopadu 2017 v Táboře.

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Email Tisk PDF

stenyAbsolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Skalní města Broumovska. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci konference Fórum cestovního ruchu v Táboře.

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Email Tisk PDF

popoPo dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje za 170 tisíc korun z opravované silnice v Polici nad Metují, pátrají od víkendu společně s kriminalisty místní policisté.

Skončila rekonstrukce průtahu Náchoda

Email Tisk PDF

IMG 5122Ve čtvrtek 16. listopadu byla slavnostně ukončena rekonstrukce průtahu Náchoda a tím skončily objízdné trasy přes centrum města a pro kamiony až přes Trutnov. Dokončovací práce už za provozu pokračují na výpadovce na Hradec Králové.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Email Tisk PDF

travTTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, Travesti show, Webrovkafest, prohlídky kláštera, koncerty, mimo jiné i kapely Hudba Praha band, taneční zábava, folkový festival, volejbal, fotbal, či setkání seniorů. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. listopadu konají na Broumovsku.

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence. Právem mu patří uznání a titul Mladý hrdina

Email Tisk PDF

tomTV pondělí v podvečer se v obřadní síni Městského úřadu v Polici nad Metují konalo milé a emotivní setkání. Mladý dobrovolný hasič Tomáš Jirman z Radešova na konci června zachránil osmasedmdesátiletou ženu. Za tento čin byl Tomáš již v srpnu oceněn starostkou Police nad Metují Idou Jenkovou. Ocenit se ho nyní rozhodla i Česká pojišťovna titulem Mladý hrdina.

Pěkov je průjezdný! Rekonstrukce bude už za provozu pokračovat na jaře

Email Tisk PDF

IMG 4980Přesně po 217 dnech skončila objížďka rekonstruovaného úseku silnice II/303 – tzv. průtah obcí Pěkov. Původní termín dokončení stavby byl konec října. Dodavatel stavby firma COLAS CZ, a.s. si však vyžádal prodloužení termínu ještě o 12 dní. Stále však není hotovo a dokončovací práce, především na chodnících, budou pokračovat na jaře, pravděpodobně už za provozu.

Strana 1 z 271

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře