Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • František Novák / Betlém
banner

František Novák / Betlém

Lokalita:Broumov
Začátek:18. 12. 2021
Konec:20. 1. 2022
GPS souřadnice:50°35'10,14"N, 16°20'3,128"E
Vstup: volný
Pořadatel: Maiwaldova akademie – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s. 
Kurátor: Radek Wohlmuth

Dětská galerie Lapidárium pro návštěvníky broumovského kláštera připravila na vánoční čas instalaci netradičního Betlému od umělce Františka Nováka. Betlém v Lapidáriu se tak pomalu stává tradicí. Tentokrát se autor snažil nainstalovat Betlém tak, aby ho mohl vidět opravdu každý. Nově se nabízí příležitost projít se mezi siluetami postav přímo galerií, nebo „vylézt“ dřevěnými schůdky a podívat se na svatou rodinu od umělce Františka Nováka nasvíceným vánočním oknem galerie přímo z nádvoří.  Instalace odkazuje k sociálním problémům ve společnosti a zároveň volně navazuje na autorovu betlémářskou rodinnou tradici, jež je pro jeho rodnou Třešť na Vysočině typická déle než dvě století.

Absolvent ateliéru Vladimíra Kokolii na pražské AVU František Novák se více než šest let zabývá otevřeným cyklem portrétních kreseb bezdomovců. Jeho siluety lidí bez domova ve skutečné velikosti malované na karton nabízí konfrontaci s davem mužů a žen v podivném oblečení a s množstvím zavazadel, kteří místo obvyklých darů nesou Bohu své atributy životních proher.

Místo konání
Dětská galerie Lapidárium

Dětská galerie Lapidárium

Galerie, která prostřednictvím doprovodných programů zprostředkovává živá témata, techniky i výtvarná média.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)