Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Jan Suk: Josef Suk
banner

Jan Suk: Josef Suk

Lokalita:Police nad Metují
Začátek:13. 5. 2021, 19:00

Termín konání: čtvrtek 13. 5. 2021 od 19:00
Místo konání: ONLINE - YouTube kanál Wihanův rok

Na další přednášku z cyklu „Wihanův rok“ přijede z Křečovic Jan Suk. Už jen samotné jméno obce, odkud do Police nad Metují dorazí, znalým napoví, že shoda jmen není čistě náhodná. Básník, esejista a filozof Jan Suk je vnukem hudebního skladatele a souputníka Hanuše Wihana z Českého kvarteta, Josefa Suka. Za těchto okolností je zcela jasné, že ve čtvrtek 13. května nemůže být v Polici nad Metují řeč o nikom jiném než o Josefu Sukovi.

Společně s Karlem Hoffmannem, Oskarem Nedbalem a Ottou Bergerem založil České kvarteto, které uměleckou úrovní a mezinárodními úspěchy dosáhlo světového významu a jehož vznik byl v české komorní interpretaci historickým mezníkem. Působil v něm jako druhý houslista až do roku 1933 a absolvoval s ním po světě na čtyři tisíce koncertů.

Patronem projektu Wihanův rok je violoncellista, pedagog a člen tria Bergerettes, pan Tomáš Strašil.Wihanův rok pořádá Muzeum papírových modelů a Město Police nad Metují.
Projekt dále podporují: Národní muzeum, ZUŠ Police nad Metují, Myco Medica – vitální houby, Agentura pro rozvoj Broumovska, spolek Apeiron, Státní okresní archiv Náchod, Obec Slatina nad Úpou, Mezinárodní společnost Oskara Nedbala Tábor, Květinářství U Petry a Zelenina Suchomel.
Dobrovolné vstupné bude použito na údržbu hrobu Hanuše Wihana na Olšanských hřbitovech v Praze.

 

Místo konání
Police nad Metují

Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v náchodském okrese. Geologický vývoj tohoto území ovlivnil nejenom vznik unikátní krajinné oblasti, ale podmínil i vznik jednoho z nejvýznamnějších rezervoárů podzemní pitné vody, s významným vodohospodářským využitím

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)