Broumovsko

Sobota 24.červen 2017

Poslední aktualizace26.06.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. června

Email Tisk PDF

Plakat zmensenoTTTOslavy broumovského fotbalu, Cesta parky a zahradami, Suchodolská pouť, vernisáž výstavy, sportovní víceboj, Filmová přehlídka havlovských filmů, hudební a taneční vystoupení. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. června konají na Broumovsku.

Váš hlas může zachránit dvě teplické studánky

Email Tisk PDF

bucJeště v minulém století bylo na našem území evidováno okolo 10 tisíc studánek. V průběhu překotných změn 20. století mnohé z nich postupně zpustly či přímo zanikly a jejich počet se snížil na méně než polovinu. Tento negativní trend se nyní daří brzdit a některé studánky se postupně obnovují, k čemuž může nyní aktivně přispět každý z vás. Stačí jen vybrat tu správnou studánku a dát jí svůj hlas. Hned dvě jsou v Teplicích nad Metují.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. června

Email Tisk PDF

kykykyBroumovská kytara, Běh z Police do Police, Svatojánský jarmark, Putování Broumovskem, koncerty uměleckých škol, promítání filmů, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 16. do 18. června konají na Broumovsku.

Nejlepší zelňačku v Polici nad Metují uvařily Odrostenky

Email Tisk PDF

zelV sobotu 10. června 2017 polické náměstí žilo a vonělo. Již potřetí se zde soutěžilo o nejchutnější zelňačku. Celkem šest týmů zde v letošním roce předvádělo svoje kuchařské umění a zápolilo v doprovodných soutěžních disciplínách tematicky spojených se zelím.

Tři sokolí mláďata z Teplických skal se vydala do světa

Email Tisk PDF

sokolBěhem uplynulého týdne opustila všechna tři mláďata sokola stěhovavého hnízdo v Teplických skalách v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály. Nejprve se sokolíci vydávali pěšky jen do nejbližšího okolí po vřesem zarostlé římse, když si dodali více odvahy, začali přeletovat i na okolní skály.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 9. do 11. června

Email Tisk PDF

zelnnnSoutěž ve vaření zelňačky, koncert Michala Prokopa, Dřevíčská lávka, závody v běhu, šachový a nohejbalový turnaj, Noc kostelů či cyklistická vyjížďka. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 9. do 11. června konají na Broumovsku.

Značka BROUMOVSKO regionální produkt® ocenila nové výrobky

Email Tisk PDF

klasterCertifikační komise značky BROUMOVSKO regionální produkt® udělila na svém zasedání 30. května dva nové certifikáty. Novými držiteli značky jsou Pohádkové Broumovsko - originální povlak na polštář z dílny Veba a. s. v Broumově a Malované kraslice – ručně malované kraslice paní Hany Váňové.

Polické náměstí již potřetí provoní zelňačka

Email Tisk PDF

LJ7A9413Náměstí v Polici nad Metují ožije v sobotu 10. června 2017, již potřetí, soutěží o nejchutnější zelňačku, trhem a doprovodným programem. Celkem šest přihlášených týmů se bude snažit přesvědčit porotu, že jejich polévka je ta nejlepší.

Stovky lidí si přišly prohlédnout otevřenou budovu Café Herzog

Email Tisk PDF

IMG 9819V sobotu 3. června se pro veřejnost otevřely dveře nově zrekonstruované budovy Café Herzog na broumovském Mírovém náměstí. Stovky lidí využilo této příležitosti, prohlédli si budovu, novou výstavní síň a také ochutnaly kávu a zmrzlinu polského baristy.

Dobročinný večer a Vinum et Cetera lákaly do broumovského kláštera

Email Tisk PDF

18879883 1579901082083531 3936904815575975037 oBroumovský benediktinský klášter během uplynulého víkendu ožil dvěma tradičními společenskými akcemi, které rok co rok zahajují hlavní turistickou sezónu.

Trojici útěkářů policisté vrátili do výchovného ústavu

Email Tisk PDF

sto

Trojici mladistvých utečenců z výchovného ústavu, kteří odtud zmizeli v neděli 28. května 2017, jen o tři dny později zadrželi policisté v Broumově. Dvě patnáctileté dívky a jeden šestnáctiletý hoch se podle jejich vlastních slov tři dny a noci pohybovali venku po Trutnově a Vrchlabí, a protože bylo v poslední květnové dny velmi teplé počasí, tak nemuseli shánět žádné přístřeší. Za poslední peníze si pak koupili lístek na vlak do Broumova, kde jedna z dívek měla rodiče.

Víno, hudba, prohlídky kláštera… To vše nabídne oblíbená akce Vinum et Cetera

Email Tisk PDF

sasasaSobota 3. června bude v broumovském benediktinském klášteře ve znamení tradiční akce Vinum et Cetera. Ta kromě ochutnávky vín nabídne i hudební program, prohlídky kláštera nebo slosování vstupenek.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. června

Email Tisk PDF

tatajuOchutnávka vín v broumovském klášteře, programy pro děti u příležitosti Dne dětí, Dobročinný večer, turistický pochod, běžecké závody, Tajuplný výlet zahradami Broumova, hasičská soutěž a další a další. To jsou tipy na opravdu širokou nabídku akcí, které se o víkendu od 2. do 4. června konají na Broumovsku.

Policisté vypátrali vandaly, kteří poničili v Polici nad Metují téměř 40 aut

Email Tisk PDF

znakyAž ke dvěma mladým mužům ve věku 17 a 21 let přivedlo vyšetřování vandalismu ze začátku měsíce května policisty z Police nad Metují. Prý ničili auta z nudy.

Od 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád

Email Tisk PDF

vlakOd 11. června 2017 se mění vlakový jízdní řád. Hlavní změnou v našem okolí je zavedení přípoje ráno k rychlíku a večer od rychlíku prodloužení spěšného vlaku z Chocně do Adršpachu a zpátky.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. května

Email Tisk PDF

pavlenTFestival studentské tvorby, oslavy stolního tenisu v Broumově, divadlo, kino, vernisáž výstavy, Dětský den v Teplicích nad Metují, Den řemesel, pivní slavnosti či koncert Police Symphony Orchestra. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 26. do 28. května konají na Broumovsku.

O titul Vesnice roku soutěží Křinice, Žďár nad Metují a dalších 13 obcí Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

11401581 590910871048819 8467778097152488719 n 2V Královéhradeckém kraji se v souboji o titul Vesnice roku 2017 utká 15 obcí. Už dnes je začne postupně navštěvovat hodnotitelská komise. Dvě obce z Broumovska, Křinice a Žďár nad Metují, očekávají komisi ve středu. Počtem přihlášených se Královéhradecký kraj řadí na páté místo mezi kraji ČR. V celé republice se do soutěže přihlásilo celkem 212 obcí.

Královéhradeckým krajem brzy povede Svatojakubská cesta. I přes Broumovsko

Email Tisk PDF

svatoVýchodočeská trasa, to je projekt rozšiřující svatojakubské cesty na území České republiky, do kterého se zapojil Královéhradecký kraj. Brzy nově značená cesta tak naváže na evropskou síť svatojakubských cest. V České republice jsou v současné době proznačeny tři cesty a právě Východočeská trasa tuto síť rozšíří, když naváže na již existující poutní cesty vedoucí z Polska (z poutních míst Křešov a Vambeřice).

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. května

Email Tisk PDF

lapiTBeseda, koncert pro maminky, vernisáž výstavy o klášterní zahradě, thajské masáže, křest alba, turistický pochod, fotbal, volejbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 19. do 21. května konají na Broumovsku.

Přívaly deště rozvodnily Svinský potok v Olivětíně

Email Tisk PDF

qs9xw2phmq 800Jednotky profesionálních hasičů z Broumova, dobrovolných hasičů z Broumova a podniku VEBA 01 Broumov odstraňovaly v neděli odpoledne následky průtrže mračen na třídě Osvobození a Soukenická v Broumově.

Strana 1 z 94

Doporučujeme

Váš hlas může zachránit dvě teplické studánky

buc

Ještě v minulém století bylo na našem území evidováno okolo 10 tisíc studánek. V průběhu překotných změn 20. století mnohé z nich postupně zpustly či přímo zanikly a jejich počet se snížil na méně než polovinu. Tento negativní trend se nyní daří brzdit a některé studánky se postupně obnovují, k čemuž může nyní aktivně přispět každý z vás. Stačí jen vybrat tu správnou studánku a dát jí svůj hlas. Hned dvě jsou v Teplicích nad Metují...celý článek

Poslední komentáře