Broumovsko

Pondělí 28.září 2020

Poslední aktualizace28.09.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Objevovali jsme broumovské podzemí

Email Tisk PDF

s1Ojedinělou akci, kterou historie města nepamatuje, uskutečnila Komise cestovního ruchu a zahraniční spolupráce. Z řad veřejnosti byl o ní nebývalý zájem, vstupenky byly velmi brzy vyprodány.

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Email Tisk PDF

LOGO SRRB Strategicka rada CMYK 002Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim realizovat výzkumný projekt zaměřený na kvalitu života v obcích na Broumovsku. V rámci projektu proběhnou diskuse s občany ve vybraných obcích a rozhovory se starosty obcí, podnikateli a dalšími osobnostmi regionu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Email Tisk PDF

vaclavwwwwtttttttttttttttttTradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. Bez komentáře. Ještě tu máme koncert Pavla Šporcla, představení Zdeňka Izera, varhanní koncert, program pro děti v Ulitě.

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Email Tisk PDF

foto pan LidmanTento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhlédnout putovní výstavu k anketě Strom roku.

Dobrovolníci pomáhají zadržovat vodu v krajině

Email Tisk PDF

Banikovci bahenni3V dubnu Polický zpravodaj informoval o občanské iniciativě organizované skupinou dobrovolníků, kteří s představiteli města probírali možnosti spolupráce v otázkách adaptace na klimatickou změnu a zádrže vody v krajině. Tito dobrovolníci se pod hlavičkou spolku JULINKA a za podpory Evropského solidárního sboru, Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Správy CHKO Broumovsko na konci letošního léta pustili sami do práce v terénu a začali na území CHKO kopat první tůně na místech, kde se přirozeně voda stahuje nebo kam po deštích či tání bude stékat. Cílem je zpomalit odtok vody z našeho vysychajícího území, a navíc podpořit biodiverzitu v tůních a jejich bezprostředním okolí.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. září

Email Tisk PDF

krcmatttttDivadlo, turistický pochod, festival dokumentárních filmů, výročí hospody Krčma, koncert, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. září konají na Broumovsku.

U Velkých Petrovic havaroval kamion

Email Tisk PDF

DN NA Velké Petrovice 5U Velkých Petrovic havaroval na silnici č. 303 kamion převážející štěpku. Vozidlo se převrátilo mimo silnici do příkopu, kam se zároveň vysypal i náklad.

Slavnostní prezentací v broumovském klášteře vyvrcholí vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů

Email Tisk PDF

Tým ZŠ a MŠ Teplice nad Metují s Věrou Vítovou zdroj Post BellumPoválečná léta na Broumovsku očima německých dívek Dorky Šenkové a Elisabeth Kopáčkové, vzpomínky bývalé teplické starostky Věry Vítové či broumovské farářky Církve československé husitské Jany Wienerové, ale také zážitky horolezců Jaromíra Stejskala a Jaroslava Seiferta ze zdolávání nejvyšších hor světa. Vyprávění těchto šesti pamětníků zpracovali žáci na Broumovsku v uplynulém školním roce v rámci projektu Příběhy našich sousedů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. září

Email Tisk PDF

plakat burcak 2020Klášterní burčákobraní, cyklistický závod, promítání filmů, vernisáže výstav, fotbal, program pro děti či taneční odpoledne.

Za záchranu památek nejen na Broumovsku převzal Jan Slavík Pamětní medaili hejtmana

Email Tisk PDF

11 Jan Slavík 1Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ocenil Pamětní medailí hejtmana 19 významných osobností z regionu. Je mezi nimi i architekt Ing. Jan Slavík, který svůj život věnoval záchraně památek na Broumovsku, Trutnovsku a Náchodsku.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. září

Email Tisk PDF

wordFree world Broumov a Sousedská v Polici nad Metují - dvě unikátní a jedinečné hudební akce, trh v klášteře, závody v běhu, fotbal, vernisáž výstavy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 4. do 6. září konají na Broumovsku.

V Rožmitále byla vysvěcena kaple nejznámějšího z českých světců sv. Jana Nepomuckého

Email Tisk PDF

20200829 114609V sobotu 29. srpna byla vysvěcena kaple sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále u statku č. p. 33, kterou na vlastní náklady opravil Jaroslav Dvořák. Mši svatou věnovanou rodině Dvořákově celebroval děkan broumovské farnosti Martin Lanži a farář z Nového Hrádku Jindřich Tluka. Kaple byla zasvěcena jednomu z nejznámějších českých světců - sv. Janu Nepomuckému.

Strašák Covid má chapadla i v broumovských školách

Email Tisk PDF

20200901 074232V broumovských školách dnes začal nový školní rok a kvůli možné koronavirové nákaze ho doprovázela některá opatření. Na Masarykově základní škole tak třeba prvňáčky nemohli doprovodit rodiče, na Základní škole Hradební se slavnostní zahájení maximálně urychlilo. Na rozdíl od některých škol v republice se aspoň začalo učit, a bez roušek.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 28. do 30. srpna

Email Tisk PDF

festakkttttttMezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, Křinické dožínky, svěcení kapličky, promenádní koncert, fotbal, kino, divadlo. Víkend na Broumovsku bude pestrý!

Policisté se obrací na veřejnost: Pomůžete nám objasnit dopravní nehodu?

Email Tisk PDF

Bezděkov nad Metují 1Náchodští dopravní policisté se obracejí na veřejnost v souvislosti s vyšetřováním dopravní nehody, která se stala v neděli 16. srpna v 5:45 hodin. Na silnici II. třídy č. 303 v katastru obce Bezděkov nad Metují došlo ke střetu jednadvacetiletého chodce s motorkou značky Honda jedoucí ve směru od Hronova do Police nad Metují.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. srpna

Email Tisk PDF

Vinum et Cetera 2020ttttttHodně nabitý je předposlední prázdninový víkend a je z čeho vybírat. Posuďte sami!

Víkend ve znamení vína a dobročinnosti v broumovském klášteře se blíží

Email Tisk PDF

vecerDobročinný večer pro Broumovsko a Vinum et Cetera. Dvě oblíbené letní akce spojené s ochutnávkou skvělých vín a dobročinností se uskuteční během tohoto víkendu v broumovském klášteře.

Komunitní centrum v Broumově přispívá ke zlepšení celkové sociální situace ve městě

Email Tisk PDF

Budova KCOd dubna roku 2019 je v provozu nové Komunitní centrum v Broumově na adrese Lidická 174, bývalá ZŠ Velká Ves. Realizací projektu financovaného z Evropského sociálního fondu a z rozpočtu města Broumov vznikly adekvátní prostory pro realizaci sociálních služeb, vzdělávacích a kulturních aktivit s cílem zlepšit sociální situaci osob, které jsou sociálně vyloučené, ohrožené sociálním vyloučením nebo osoby zdravotně postižené.

Vyrůstá do krásy téměř z popela

Email Tisk PDF

116201974 698045407442405 8740102928016459711 nTitulek je trochu nadnesený, ale trochu pravdivý. Řeč je o rekonstrukci kaple sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále u statku č. p. 33, kterou na vlastní náklady opravuje Jaroslav Dvořák.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. srpna

Email Tisk PDF

memortttttttLegendární volejbalový turnaj, festivalové koncerty, letní kino, divadelní pohádka. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 14. do 16. srpna konají na Broumovsku.

Strana 1 z 129

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web