Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Email Tisk PDF

marcelaliliJsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a spolupracující komunitě.

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Email Tisk PDF

P BroumovŠest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v domě v ulici U Větrolamu v Broumově. Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o požár menšího rozsahu, v bytě zahořel odpad. Požár měly jednotky rychle pod kontrolou, likvidaci události hlásil velitel zásahu v 16:30 hodin.

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Email Tisk PDF

Jan Školník foto Jan Schejbal 1Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z nás. Vzápětí může vyvstat otázka, zda - li je to vůbec možné, když jsme přece každý tak jiný? Právě tato odlišnost a respekt k ní jsou odpovědí – odlišnost, která nás utváří takové, jací jsme, a je zároveň základní esencí našeho společenství. Budeme podporovat veřejný prostor, kde se jednotlivec bude moci realizovat podle svých potenciálů a potřeb, protože právě toto vnímáme jako předpoklad ke zdravému osobnímu rozvoji, z nějž bude mít prospěch celá naše komunita. A celá Evropa.

V dubnu zasedne krajská komise, aby hledala způsob, jak předcházet škodám způsobeným vlky

Email Tisk PDF

vl3Rada kraje schválila členy nové komise k problematice výskytu vlka na území Královéhradeckého kraje. Mezi deseti členy komise v dubnu poprvé zasednou například zástupci svazu chovatelů, ministerstva zemědělství nebo agentury ochrany přírody a krajiny.

Zdeněk Hartman zvítězil v krajském kole chemické olympiády a postoupil do celostátního

Email Tisk PDF

chemStudenti broumovského gymnázia jsou letos velmi úspěšní i v krajské konkurenci. Po Kateřině Trojtlové, která vyhrála krajské kolo Matematické olympiády, byl úspěšný i sextán Zdeněk Hartman, který vyhrál olympiádu chemickou!

Kvartánka Kateřina Trojtlová nejlepší studentkou matematiky

Email Tisk PDF

logo MatOlympKateřina Trojtlová je nadanou studentkou kvarty broumovského gymnázia, ze všech předmětů miluje nejvíce matematiku. V letošním roce dosáhla zatím největšího úspěchu. Ve velmi silné konkurenci obstála jak v okresním, tak i krajském kole Matematické olympiády.

Broumov 2028: Naše město & Evropské hlavní město kultury

Email Tisk PDF

TOM 3205 Svatováclav slavnost 9.2019 TCKdyž se zrodila myšlenka "evropských hlavních měst kultury" v roce 1985, vycházela z představy zviditelnění evropského kulturního dědictví a společně sdílených kulturních hodnot. Tato původní idea nachází odezvu i dnes, pouze její podoba se výrazně proměnila. Už se nejedná pouze o velkolepou přehlídku umění a kultury, ale směřuje k podobě komplexního projektu, který funguje jako akcelerátor změn ve městě skrze kulturu. Proto je smysluplné, že této pobídce může dnes odpovědět právě město, jako je Broumov. Město, které si chce zachovat svou výraznou lokální identitu a zároveň touží být doma v evropském společenství.

Zemřela lyžařská legenda Stanislav Jirásek z Machova

Email Tisk PDF

6V úterý 23. března 2021 ve věku nedožitých 92 let skonala nad ránem v kruhu rodinném legenda podkrkonošského lyžování pan Stanislav Jirásek z Machova. Celý svůj dlouhý život zasvětil lyžování.

Zemřel krajský zastupitel a starosta Meziměstí Pavel Hečko

Email Tisk PDF

hec1Dnes v noci po těžké nemoci zemřel krajský zastupitel, bývalý radní kraje a starosta Meziměstí Pavel Hečko. Bylo mu 54 let.

Od 1. dubna se spustí online prodej vstupenek i parkovného do Adršpašských skal

Email Tisk PDF

adrrrrrOd 1. dubna si návštěvníci Adršpašských skal budou moci zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh online. Na nových webových stránkách bude možné zakoupit i vjezd na parkoviště. Nákup online vstupenek a parkovného tak pomůže s regulací návštěvnosti i dopravy. I nadále bude možné zakoupit vstupenky i parkovné na místě, hrozí ale, že bude vstup vyprodaný a parkoviště plná. V těchto dnech zároveň startuje mezinárodní informační kampaň, která o novinkách informuje ve čtyřech jazycích.

MAS Stolové hory: "Děkujeme za vaši obrovskou podporu jabloni u Lidmanů."

Email Tisk PDF

jabllVyhlášení evropského kola ankety je už minulostí. A jak jabloň u Lidmanů v anketě Evropský strom roku 2021 dopadla? V konkurenci dalších 13 stromů skončila na krásném 7. místě s 32 028 hlasy! Vyhrál dub ze severošpanělské Leciny.

Město nabízí pomoc broumovským seniorům

Email Tisk PDF

ghfweguifguweifgeriMěsto nabízí pomoc broumovským seniorům (80+, 70+) s registrací do centrálního rezervačního systému k očkování proti Covid-19. Nově se lze v centrálním rezervačním systému registrovat do očkovacího místa i v broumovské nemocnici. Přihlašování probíhá pouze elektronicky na adrese https://registrace.mzcr.cz/.

Zásahy hasičů na Broumovsku v posledních dnech

Email Tisk PDF

has1Tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Mgr. Martina Götzová pravidelně informuje o výjezdech hasičů. Zde jsou ty z Broumovska.

Vlaky a autobusy přejdou od pondělí 8. března na prázdninový režim

Email Tisk PDF

bus 3V důsledku vládních nařízení přistoupí Královéhradecký kraj k dočasnému omezení veřejné dopravy na svém území. Ve všední dny pojedou autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin a redukce se dotkne i víkendové dopravní obslužnosti.

Nový jízdní řád přinese více přímých spojů

Email Tisk PDF

12Od neděle 7. března 2021 pojedou autobusy podle nového jízdního řádu. Změny přinesou více přímých spojů mezi většími městy.

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Email Tisk PDF

Kateřina WinterováHlasování i pečení pomůže jabloni u Lidmanů z Machovské Lhoty na Náchodsku aktuálně bojující o titul Strom roku starého kontinentu. Pečeme pro jabloň, tak zní název happeningu, který až do konce února provoní české domácnosti jablky a skořicí. Pečení je pro mnohé radost, která se dá snadno šířit i v této nelehké době. Společná konzumace štrúdlu po nedělním obědě nebo donáška moučníku do nemocnice či domova pro seniory radost násobí. Akci organizuje spolek Místní akční skupina Stolové hory, který ovocný strom za podpory dalších nadšenců do soutěže nominoval.

Bod záchrany pomohl k nalezení ztracených turistů

Email Tisk PDF

bod1Čtyři jednotky hasičů a asi desítka dobrovolníků ze Skalní záchranné služby se v úterý v podvečer zúčastnily pátrací akce v oblasti Adršpašsko-teplických skal. Na tísňovou linku se obrátil s žádostí o pomoc muž, který zde měl i přes dobrou znalost okolí zabloudit i s dítětem. K přesné lokalizaci ztracených osob posloužil bod záchrany umístěný u údolí Tří mušketýrů, kde se nachází jak turisticky značená trasa, ale i neznačená pěšina.

Královéhradecký kraj hledá způsob, jak pomoci předcházet škodám způsobených vlkem

Email Tisk PDF

vl3Radní Královéhradeckého kraje ve spolupráci s ministerstvy, zástupci obcí a neziskových organizací chtějí pomoci řešit neustávající problémy s přibývajícími útoky vlků na hospodářská zvířata, které ohrožují pastevectví v příhraničí, zejména na Broumovsku. Vznikla speciální komise rady, která má za úkol najít způsoby, jak zabránit škodám v souladu s právní ochranou, již vlci jako zvláště chránění živočichové mají.

Živá online prohlídka broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Email Tisk PDF

Klášter Broumov foto Jaroslav Winter 1V neděli 14. února 2021 se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumovského kláštera při první živé online prohlídce. Zájemci ji mohou sledovat z pohodlí svých domovů, prohlídka odstartuje v 15:30 hodin.

Jabloň u Lidmanů soutěží o titul Evropský strom roku

Email Tisk PDF

Autor Honza Bartoň 2Příběhy lidí v polském příhraničí, v okouzlující krajině hor, skal a temných hvozdů s pohnutou historií tiše sleduje jabloň na zahrádce hospody u Lidmanů v Machovské Lhotě. Pojí se s ní vzpomínky na maminčin štrúdl, hřebíky u kořenů na podporu růstu nebo mnoho svateb pod její rozlehlou korunou. Je totiž součástí místního života. A nyní soutěží o titul Evropský strom roku 2021. Hlasovat pro jabloň lze zdarma na www.evropskystromroku.cz od 1. do 28. února.

Strana 1 z 133

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free