Broumovsko

Sobota 25.březen 2017

Poslední aktualizace27.03.2017 04:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Vrátil se z vězení a zas do něj půjde. Na vloupačky si však nemůže vzpomenout

Email Tisk PDF

vlouV těchto dnech náchodští kriminalisté zahájili trestní stíhání 33letého muže z Broumovska pro přečiny krádeží vloupáním do rekreačních objektů.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. března

Email Tisk PDF

centrzelenyTFestival dokumentů o lidských právech Jeden svět, Irský večer, Slavnosti piva, vína a klobás, vernisáž výstavy, hronovské oslavy divadelnictví, broumovské Vítání jara, dva plesy, zábava, divadlo. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 24. do 26. března konají na Broumovsku.

Dalším památkám na Broumovsku se blýská na lepší časy

Email Tisk PDF

DSC 0091wÚzemní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Josefově navrhlo rozdělit z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek ve špatném technickém stavu, finanční podporu v celkové výši 6,2 milionu korun pro 21 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.

Traktorista zřejmě vytlačil auto do příkopu a ujel

Email Tisk PDF

prikopDopravní policisté vyšetřují nehodu u Heřmánkovic, po níž zůstalo osobní auto Peugeot na boku v příkopu. K nehodě došlo ve čtvrtek 16. března 2017 o půl třetí odpoledne, když se řidič vozu Peugeot chystal předjet pomalu jedoucí traktor.

Jarní počasí láká chalupáře i zloděje

Email Tisk PDF

polis2Jen co teploty stouply do plusových hodnot, začala chalupářská sezóna. Po neznámém pachateli krádeže vloupáním do rekreační chalupy v obci nedaleko Police nad Metují pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Zájemci mohou předkládat žádosti o udělení značky BROUMOVSKO regionální produkt®

Email Tisk PDF

broumovsko logoAgentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s Asociací regionálních značek a Společností pro destinační management Broumovska vyhlašuje v pořadí již IX. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky BROUMOVSKO regionální produkt®. Výrobci, řemeslníci a zemědělci mohou své výrobky nebo produkty přihlásit do 5. dubna 2017. Certifikační komise zhodnotí podané žádosti na zasedání konaném v následujících dnech.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. března

Email Tisk PDF

kastKino, beseda, koncert skupiny Sbor břežanských kastrátů, kurz tance, setkání sběratelů, zábava, oldies party, divadlo pro děti i pro dospělé, prohlídky kláštera, karneval pro děti. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. března konají na Broumovsku.

Město Broumov zveřejnilo vizualizaci budoucího dopravního terminálu

Email Tisk PDF

ter2Město Broumov zveřejnilo podobu budoucího dopravního terminálu, který bude řešit vše, co se od moderního terminálu očekává, tedy přímý přestup na vlak, zastřešené nástupiště, výšku nástupiště usnadňující nástup i pro osoby s omezenou pohyblivostí, moderní lavičky, informační systém, dostatek parkovacích míst a stojanů na kola a veřejné WC. Celkové odhadnuté náklady na realizaci projektu budou činit 18 milionů korun.

Startuje krajská Stavba roku. Vloni uspěl broumovský klášter i Congress & Wellness centrum Broumov

Email Tisk PDF

5welPátečním dnem odstartoval další ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje. Přihlašovatelé mohou své návrhy podávat na sekretariát soutěže do 28. června do 12 hodin. Výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtém kvartálu roku. V loňském roce uspělo Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, které vzniklo revitalizací benediktinského kláštera, a Congress & Wellness centrum Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. března

Email Tisk PDF

dymyTKoncert skupiny Dymytry, dvě ostatkové zábavy a jeden ples, promítání fotografií, divadlo pro děti, křest alba, turnaj v tenise a v judu. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 10. do 12. března konají na Broumovsku.

Broumovští gymnazisté se prosazují i mimo školu

Email Tisk PDF

ggyŠtěpán Štolfa, Daniel Hypšman, Martin Přibyl, Michael Važan, Amélie Cvrkalová. To jsou jména studentů Gymnázia Broumov, kteří se v poslední době výrazně prosadili v různých oborech. Škola může být, a je, pyšná na takové studenty.

Uzavírka silnice z Adršpachu přes serpentiny Chvaleč je ukončena

Email Tisk PDF

chvalecV pátek byla ukončena kontroverzní uzavírka silnice číslo III/30110 mezi obcí Chvaleč a Adršpach.

V broumovském útulku zachránili psa. Po majiteli pátrají

Email Tisk PDF

17141511 420720781599545 679977720 nVedoucí broumovského psího útulku Jana Slováková v pátek v areálu našla zaklíněného nového psa, kterého tam někdo vhodil. Po majiteli se pátrá.

Broumov neuspěl v anketě Město pro byznys. Na výzkum reaguje starosta Jaroslav Bitnar

Email Tisk PDF

byznysPodle výzkumu Město pro byznys 2016, jinými slovy, nejlepším místem pro podnikání v Královéhradeckém kraji je Nová Paka. Broumov skončil v anketě, kterou zpracovává analytická agentura Datank, na posledním 15. místě. Na to reagoval starosta Broumova Jaroslav Bitnar.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. března

Email Tisk PDF

vladivvTKoncert skupiny Vladivojsko, soutěž o nejlepší zelí, Masopust v Křinicích a Průvod masek v Hejtmánkovicích, Ples sportovců, horolezecké závody, fotbalový turnaj, stolní tenis či vernisáž výstavy. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 3. do 5. března konají na Broumovsku.

Patron dětí a triatlonista Tomáš Slavata besedoval v broumovském klášteře

Email Tisk PDF

Tomáš Slavata v broumovském klášteře 1V pondělí 27. února zavítal do broumovského kláštera pražský sportovec, účastník závodů Ironman a Xterra Tomáš Slavata, nyní známý také z pořadu Filantrop České televize. Při besedě s žáky místní Základní školy Masarykova seznámil děti se svým životním příběhem a s Agenturou pro rozvoj Broumovska se také dohodl na uspořádání květnového triatlonového závodu pro děti.

V Polici nad Metují se chystá dvoudenní projekt Havaj v Sokolovně

Email Tisk PDF

PICT1426Restaurace Sokolovna v Polici nad Metují a spolek Apeiron připravili na druhý březnový víkend projekt Havaj v Sokolovně. Dva večery, pátek 10. a sobota 11. března, vždy od 19 hodin, budou mít návštěvníci možnost se podívat na Havajské ostrovy jinak, než jsme ve spojení s Havají zvyklí.

Železniční úseky Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov čeká výluka

Email Tisk PDF

vyl2Ve dnech 6. - 8. března 2017 je v železničním úseku Police nad Metují - Teplice nad Metují a Meziměstí - Broumov naplánována výluka.

Jsou potvrzena další ohniska ptačí chřipky. Pásmo dozoru sahá do Adršpachu

Email Tisk PDF

mapadozorDalší dvě ohniska nákazy ptačí chřipky se v Královéhradeckém kraji potvrdila hned krátce po sobě ve dvou kilometr od sebe vzdálených malochovech v obci Bernartice na Trutnovsku. Do pásma dozoru spadá 33 katastrálních území nebo jejich částí, mezi kterými je i Adršpach. Nařízení o mimořádných veterinárních opatřeních jsou platná od čtvrtka.

Výskyt ptačí chřipky na území Broumova nebyl potvrzen

Email Tisk PDF

slepiceMinulý týden byl nahlášen úhyn dvou divokých kachen v Broumově - Olivětíně.

Strana 1 z 91

Doporučujeme

Město Broumov zveřejnilo vizualizaci budoucího dopravního terminálu

ter2

Město Broumov zveřejnilo podobu budoucího dopravního terminálu, který bude řešit vše, co se od moderního terminálu očekává, tedy přímý přestup na vlak, zastřešené nástupiště, výšku nástupiště usnadňující nástup i pro osoby s omezenou pohyblivostí, moderní lavičky, informační systém, dostatek parkovacích míst a stojanů na kola a veřejné WC. Celkové odhadnuté náklady na realizaci projektu budou činit 18 milionů korun...celý článek

Poslední komentáře