Broumovsko

Neděle 17.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Vadný přímotop málem způsobil požár

Email Tisk PDF

pozTři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření v jednom z apartmánů v domě.

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Email Tisk PDF

7Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo ukončeno, příčina nebyla prokazatelně zjištěna. "Kriminalisté v minulých dnech podali návrh státnímu zástupci na odložení věci. Policie na základě prověřování a expertního zkoumání místa požáru vyloučila verzi úmyslného zapálení konkrétní osobou, zároveň se nepodařily zjistit jiné skutečnosti, které by prokazovaly spáchání činu nedbalostním jednáním," uvedla tisková mluvčí Policie ČR por. Ing. Eliška Majerová.

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Email Tisk PDF

DN Velké Poříčí 1Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici č. 303 v Náchodské ulici. Došlo zde ke střetu tří osobních vozidel, jedno z nich skončilo převrácené na střechu.

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Email Tisk PDF

alej1Javorová alej u Šonova na slinici z Broumova do Šonova obsadila druhé místo v desátém ročníku ankety Alej roku Královéhradeckého kraje. V celorepublikovém měřítku obsadila 36. místo.

Před broumovským úřadem je umístěna nová úřední deska

Email Tisk PDF

des1V závěru dokončovacích prací plochy před Městským úřadem v Broumově byla před budovu umístěna nová elektronická úřední deska.

Tříkrálová sbírka proběhne letos netradičně

Email Tisk PDF

logo roundedS ohledem na stále přetrvávající nepříznivou epidemickou situaci proběhne Tříkrálová sbírka v roce 2021 jinak než ji všichni známe, a jak jsme na ni zvyklí. Sbírka proběhne především virtuálně.

Stát podpořil přípravu projektové dokumentace na Model Zdoňov

Email Tisk PDF

malikPředmětem grantu je projektová příprava komplexního souboru opatření sloužících k obnovení hydrologického režimu území o rozloze 479 ha jako adaptace na klimatickou změnu, projednání dokumentace v povolovacím řízení a zasmluvnění dodavatele prací. Projekt bude vycházet z aktualizované studie proveditelnosti – Model Zdoňov, která byla zhotovena již v letech 2016-2017.

V Polici nad Metují hořelo podkroví domu

Email Tisk PDF

P Police nad Metují 1Čtyři jednotky hasičů byly v úterý 22. prosince po 22. hodině zalarmovány kvůli ohlášenému požáru podkroví a půdy objektu v Polici nad Metují v části Velká Ledhuje v ulici Ke Koupališti.

Královéhradecký kraj usiluje o prohlášení broumovských kostelů národní kulturní památkou

Email Tisk PDF

22Na Broumovsku stojí jedinečný soubor deseti kostelů, které postavili nejvýznamnější barokní architekti Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové. Královéhradecký kraj chce zvýšit prestiž těchto památek a nechat je prohlásit národní kulturní památkou. Žádost na ministerstvo kultury podá na začátku příštího roku.

Městská knihovna v Broumově nabízí rozvoz knih

Email Tisk PDF

asdsdsdsdsdMěstská knihovna v Broumově zařazuje službu "rozvoz knih" mezi své stálé služby.

Kryty ochrání zdravotníky i policisty

Email Tisk PDF

krytyOchranný plastový kryt je jedním z prostředků, který se používá při ochraně před covidem. Jednatel broumovské firmy BRAHA plasty s. r. o. Martin Braha minulý týden sponzorsky předal téměř 200 kusů do broumovské nemocnice, domova důchodců a náchodským policistům.

Včera začal platit nový jízdní řád autobusů

Email Tisk PDF

busbusAutobusy i vlaky jezdí od včerejší neděle podle nových jízdních řádů. Změny reagují na aktuální poptávku po spojích a požadavky obcí.

Praktické předvánoční informace občanům Broumovska

Email Tisk PDF

rybaJitka Nigrinová z Městského úřadu Broumov zpracovala praktické předvánoční informace, které se pro občany Broumovska budou jistě hodit.

Pečeme pro zdravotníky broumovské nemocnice potřetí

Email Tisk PDF

pecemeTřetí a letos již poslední kolo akce – Pečeme na to – Pečeme pro zdravotníky broumovské nemocnice proběhne v pondělí 14. prosince 2020.

Předvánoční atmosféru doladí Adventní trh v broumovském klášteře

Email Tisk PDF

adventníBěhem třetí adventní neděle, 13. prosince, se v areálu broumovského kláštera uskuteční Adventní trh. Tradiční předvánoční událost odstartuje v 8:30 a potrvá do 13 hodin. Vstupné na trh je zdarma.

Vlaky v Královéhradeckém kraji 13. prosince vyjedou podle nového jízdního řádu

Email Tisk PDF

vlakkV neděli 13. prosince 2020 začne platit nový jízdní řád pro rok 2021. V Královéhradeckém kraji bude rozsah regionální dopravy oproti změně v prosinci 2019 mírně vyšší (o 0,9 %). K nejvýznamnějším úpravám bude patřit doplnění spěšných vlaků Hradec Králové – Letohrad o jeden pár, změna koncepce víkendové dopravy mezi Hradcem Králové, Týništěm n. O. a Chocní a také posílení rychlé dopravy z Náchodska do Chocně s přípoji na koridorové rychlíky.

V broumovské nemocnici pomáhali vojáci

Email Tisk PDF

vojaciAsi 14 dní pomáhali v Nemocnici Broumov tři vojáci Armády České republiky ze 43. výsadkového praporu Chrudim. Podrobnosti sdělila vrchní sestra oddělení JIP Helena Chudomská.

Pojízdná učebna techniky v Náchodě a v Teplicích nad Metují

Email Tisk PDF

IMG 5065Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu Tour for the Future – Pojízdná učebna techniky zavítal do Královéhradeckého kraje. První zastavení pojízdné učebny se uskutečnilo v Náchodě před základní školou v Plhově. Ve speciálně upraveném a moderními technologiemi vybaveném nákladním automobilu mohli žáci pod vedením zkušených lektorů pracovat s technologiemi jako je 3D tisk nebo virtuální realita.

Kraj vyšle děti z dětských domovů na hory

Email Tisk PDF

chuze v prirodeKrálovéhradecký kraj připravil pro děti ze sedmi dětských domovů, které zřizuje, ozdravné pobyty v horských ozdravovnách. Jedná se o sedm týdenních turnusů za více jak půl milionu korun, které kraj uhradí ze svého rozpočtu.

Město Broumov vyhlásilo soutěž #podpořmeobchodyvbroumově

Email Tisk PDF

nakupMěsto Broumov vyhlásilo spotřebitelskou soutěž #podpořmeobchodyvbroumově. Soutěž probíhá od neděle 6. 12. 2020 do neděle 20. 12. 2020 ve všech maloobchodních kamenných prodejnách v Broumově.

Strana 1 z 131

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free