Broumovsko

Sobota 30.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Email Tisk PDF

DSC 7037Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření domova pro seniory ve výši 176,8 milionu korun. Kraj s městem hodlá zařízení výrazně zmodernizovat, a navíc rozšířit o 29 nových lůžek. Se zahájením výstavby se počítá na konci roku 2020.

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Email Tisk PDF

P Broumov 3Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v domě v Soukenické ulici v Broumově. Profesionální broumovská jednotka vyjela na místo z Police nad Metují, kde zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla.

Návrat do Masarykovy školy

Email Tisk PDF

komendaPokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem o návrat do lavic je nicméně na prvním stupni naší školy silně nadpoloviční, přičemž mnohdy jde o žáky, kterým rodiče dali dobrovolně na výběr. Touha vidět své kamarády a spolužáky u nich jasně zvítězila.

Od soboty pojedou všechny spoje

Email Tisk PDF

jedemetttVeřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. května plně vrátí do normálu. Královéhradecký kraj tak reaguje na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Email Tisk PDF

5 Sokol stěhovavý Václav HlaváčAgentura ochrany přírody a krajiny připravila v následujících čtyřech víkendech pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu.

Broumovský klášter se opět otevírá, sezónu zahájí jarním trhem

Email Tisk PDF

jarnitrhPo nucené dvouměsíční pauze to v broumovském benediktinském klášteře opět ožije. V sobotu 23. května se v klášterním areálu bude konat Jarní farmářský trh a v pondělí 25. května bude klášter zpřístupněn kompletně - včetně prohlídkového okruhu, ubytování Dům hostů a klášterní restaurace U Tří růží.

V Ulitě byl zahájen provoz

Email Tisk PDF

ulitaOd 11. května 2020 je znovu umožněna osobní účast dětí ve střediscích Domu dětí a mládeže Ulita Broumov. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti najdete na stránkách Ulity.

Hasiči na Broumovsku se o prodlouženém víkendu nenudili

Email Tisk PDF

P Teplice nPád osoby ze skály, malý požár neobydlené budovy, dopravní nehoda či zásahy v lesních porostech. Hasiči na Broumovsku se o prodlouženém víkendu od  7. do 10. května rozhodně nenudili.

Studenti Gymnázia Broumov spoluvytvářejí svou online výuku

Email Tisk PDF

studentiVíte, co mají společného kubánský rybář Santiago, francouzská kráska Ema Bovaryová a český nádražák Alois Nebel? Ti všichni se nyní o své příběhy díky studentům našeho gymnázia podílejí online.

"Děsivé peklo zlomeno houževnatým zásahem všech hasičských jednotek."

Email Tisk PDF

Požár Police n. M. 1Hasiči i dnes pokračují v likvidaci následků obrovského požáru v areálu firmy Hauk v Polici nad Metují. Titulek vypůjčený z FB komunikace ilustruje náročnost zásahu hasičů. Během zákroku se jeden z hasičů nadýchal kouře, nikdo ze zaměstnanců firmy však nebyl zraněn. Před "hrdiny naší doby", tedy před zasahujícími hasiči, nelze jinak, než smeknout klobouk!

Hasiči bojují s velkým požárem v areálu polické společnosti Hauk

Email Tisk PDF

96045467 910665689381371 4638659637111947264 oVelký požár zasáhl dnes v noci areál společnosti Hauk v Polici nad Metují. S ohněm zde zápolí 12 hasičských jednotek. Odhadovaná škoda je zatím 100 milionů korun.

Smutný konec pátrání vrtulníku nad Broumovskými stěnami

Email Tisk PDF

vrtV pondělí brzy ráno probudil některé lidi na Broumovsku hluk motoru vrtulníku. Ten zde pátral po pohřešovaném muži z Náchodska. Vrtulník, který přiletěl z Prahy, našel muže již mrtvého.

Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun. Peníze dostanou v Adršpachu i v Božanově

Email Tisk PDF

skola 02Královéhradecký kra letos v Programu obnovy venkova rozdělí 50,25 milionu korun mezi 72 žadatelů. Program mohou využívat obce do 3000 obyvatel na obnovu občanské vybavenosti, infrastruktury, památek či vodních nádrží, na úpravu veřejných prostranství nebo nakládání s odpady. K nejnákladnějším podpořeným projektům patří letos například stavební úpravy ZŠ Adršpach, dostane se i na opravy obecních budov v Božanově.

Jak vylepšit centrum Broumova?

Email Tisk PDF

zijetttttttVážení spoluobčané, zapojte se do přípravy strategie rozvoje centra města Broumov. Naším cílem je vrátit do historického jádra města obchodní a společenský život, připravit podmínky pro rozvoj cestovního ruchu a vyřešit dopravní problémy.

Vandalové v Olivětíně pravidelně ničí sportovní hřiště

Email Tisk PDF

95663720 263204561537125 2988095136799391744 nSmutný pohled se ve čtvrtek naskytl správci sportovního areálu v Olivětíně Františku Ducháčovi. Podle jeho slov se tento vandalismus v poslední době opakuje velmi často. Areál je přitom pod dohledem kamer městské policie.

Dnes se otevřely dveře kanceláře informačního centra v Broumově

Email Tisk PDF

inDle nařízení vlády a v souladu s uvolňováním opatření proti šíření koronaviru je Informační centrum na Mírovém otevřeno od dnešního dne dle běžné otevírací doby kanceláře. Od této chvíle nás můžete při dodržení hygienických podmínek opět navštívit. U vchodu využijte připravené dezinfekce a rukavice. Nezmění se prodej zboží a upomínek, poskytování kopírovacích služeb, budeme vracet vstupné za neuskutečněné akce. Prozatím nebude k dispozici veřejný internet.

Čarodějnické ohně zakázané nejsou, hasiči však varují před nebezpečím vzniku požárů

Email Tisk PDF

OHENŘeditel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl se shodl s hejtmanem kraje Jiřím Štěpánem, že se nebudou přijímat zákazová opatření v souvislosti s rozděláváním čarodějnických ohňů, ale o to větší je apel hasičů na dodržování pravidel požární bezpečnosti.

Od středy bude obnoven provoz sběrných dvorů pro odkládání odpadů

Email Tisk PDF

odpadObchodní společnost Marius Pedersen a. s. informovala, že od středy 29. dubna bude obnoven provoz sběrných dvorů. V Heřmánkovicích i v Broumově bude otevřeno ve středu od 14 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin.

V autobusech se v sobotu obnovuje odbavení cestujících

Email Tisk PDF

letakttttOd soboty 25. dubna budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Skončí tak dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření. Četné kroky podnikli ve spolupráci s krajem také dopravci, takže cestování veřejnou dopravou je bezpečné.

Hrozba sucha – pomůže zádrž vody v krajině?

Email Tisk PDF

IMG 2097Letos nám jaro opět připravilo periodu dní bez deště. Může být příjemné, když venku svítí slunce a my můžeme vyrazit na výlet pouze v triku s krátkým rukávem. Ale pro přírodu a zemědělce takové počasí bez srážek nemusí být přínosem.

Strana 1 z 126

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře