Broumovsko

Čtvrtek 9.červenec 2020

Poslední aktualizace 9.07.2020 10:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko

Broumovsko

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Email Tisk PDF

letokosteluttttttttKoncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. července konají na Broumovsku.

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Email Tisk PDF

nov3tttV soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v kategorii celobarevný zpravodaj měst Broumovské noviny! V sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje převzali v úterý 30. června ocenění redaktor René Herzán a Jitka Nigrinová ze sekretariátu starosty města.

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Email Tisk PDF

chodtttDnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřadem v Broumově. Jedná se o rekonstrukci chodníku podél třídy Masarykovy a ulice Komenského, dále dojde k rozšíření chodníku podél ulice Komenského, k rekonstrukci nároží křižovatky mezi úřadem a autobusovou zastávkou a k realizaci nového místa pro přecházení. Vedení města tímto chce zajistit maximální bezpečnosti uživatelů pěší dopravy v tomto úseku, který je velmi frekventovaný a velmi zatížený dopravou.

Spolupráci při záchraně osob v těžko přístupném skalním terénu cvičilo hned několik záchranných složek najednou

Email Tisk PDF

1. den výcvik Polické stěny 23V letošním roce evidují záchranné složky v Královéhradeckém kraji už několik případů, kdy probíhala záchrana zraněných osob v těžko přístupném terénu skalních měst. Letní sezóna ovšem teprve začíná... Dvoudenní výcvik, který se konal v oblasti Polických stěn na Broumovsku, měl za cíl procvičit záchranné práce ve skalním terénu, ať už s pomocí vrtulníku letecké záchranné služby, nebo bez něj.

Broumov usiluje o titul Evropského hlavního města kultury 2028. Kandidaturu již dříve oznámilo Brno, zvažuje ji Liberec a další města

Email Tisk PDF

Broumov foto Eduard ŠkolníkZastupitelstvo města Broumov na svém zasedání schválilo kandidaturu Broumova na titul Evropské hlavní město kultury 2028. Broumov má kandidaturou ambici zařadit se po bok dalších menších evropských měst, která s kandidaturou i přes svou velikost uspěla, jako je Bad Ischl v Rakousku, Matera Basilicata v Itálii, Pafos na Kypru nebo Esch-sur-Alzette v Lucembursku. Příběh Broumova chce ukázat, že Evropa je kontinentem silných regionů, a stírá tak pojmy centra a periferie.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. června

Email Tisk PDF

zijettttttDětský den v Ulitě, první koncert festivalu Za poklady Broumovska, volejbal, fotbal, hudba, soutěžní večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. června konají na Broumovsku.

Auto skončilo v Metuji

Email Tisk PDF

DN Dolní Teplice 3Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Broumova byli včera odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo v ulici A. Jiráska v Teplicích nad Metují do řeky Metuje.

Byly odhaleny pamětní desky slavných absolventů Gymnázia Broumov

Email Tisk PDF

AAA 0820 kopieV sobotu 20.června 2020, v rámci oslav 75 let založení Gymnázia Broumov, byl odhalen chodník slavných absolventů s prvními pamětními deskami. Oceněni byli herec Jaroslav Weigel, spisovatelka Marie Stryjová a režisér Milan Vošmik. Iniciátorkou nápadu a hlavní organizátorkou byla učitelka školy Šárka Rambousková.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. června

Email Tisk PDF

mooretttttOslavy výročí gymnázia, MINI Broumovská kytara, koncert u Pitaše či na Chatě pod Korunou, trhy, výtvarná dílna či Den otevřených dveří na Grosshofu. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 19. do 21. června konají na Broumovsku.

Jabloň z Machovské Lhoty je ve finále ankety Strom roku

Email Tisk PDF

Foto Jaroslav WinterJabloň u Lidmanů, která roste v Machovské Lhotě, je jednou z dvanácti finalistek ankety Strom roku České republiky 2020. Jabloň ještě před vstupem do letního hlasování na www.stromroku.cz čeká focení a setkání s místními a zástupci Nadace Partnerství, která za 19. ročníkem populární soutěže stojí. U jabloně se budou lidé moci zvěčnit ve středu 17. června od 8 do 10 hodin.

Sokoli na Ostaši těsně před vylétnutím z hnízda, na Frýdlantskou vyhlídku zkratkou!

Email Tisk PDF

kaneV letošním roce došlo po sedmdesáti letech k úspěšnému zahnízdění sokolů stěhovavých na okrajových skalách stolové hory Ostaš. Rodiče přinášejí do hnízda potravu a stráží jeho okolí. Sokoly může trpělivý pozorovatel spatřit s trochou štěstí už po cestě od hospůdky U Malíků do přírodní rezervace.

Rozloučení s Tiborem Pindešem

Email Tisk PDF

85 tiny tety Bozky 096Po dlouhé nemoci zemřel 4. června 2020 ve věku 73 let MUDr. Tibor Pindeš. Poslední rozloučení s ním se dnes konalo v kostele U naší milé Paní na broumovském hřbitově.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 12. do 14. června

Email Tisk PDF

skloVýstava skla, koncerty, loutkové divadlo, turistický pochod, recesistická akce, brigáda ve skalách či fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 12. do 14. června konají na Broumovsku.

Už jste poznali život nejrychlejšího tvora na planetě, vzácného sokola stěhovavého?

Email Tisk PDF

IMG 4766I v letošním roce hnízdí vzácní sokoli stěhovaví na Broumovsku. Již téměř tradičně si jeden z párů vybral ke svému hnízdění skalní skulinu v Teplických skalách v oblasti u Chrámových stěn. Štěstí tomuto páru přálo a zatím úspěšně vychovává tři mladé.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Email Tisk PDF

dicadlotttttttVernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 5. do 7. června konají na Broumovsku.

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Email Tisk PDF

DSC 7037Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření domova pro seniory ve výši 176,8 milionu korun. Kraj s městem hodlá zařízení výrazně zmodernizovat, a navíc rozšířit o 29 nových lůžek. Se zahájením výstavby se počítá na konci roku 2020.

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Email Tisk PDF

P Broumov 3Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v domě v Soukenické ulici v Broumově. Profesionální broumovská jednotka vyjela na místo z Police nad Metují, kde zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla.

Návrat do Masarykovy školy

Email Tisk PDF

komendaPokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem o návrat do lavic je nicméně na prvním stupni naší školy silně nadpoloviční, přičemž mnohdy jde o žáky, kterým rodiče dali dobrovolně na výběr. Touha vidět své kamarády a spolužáky u nich jasně zvítězila.

Od soboty pojedou všechny spoje

Email Tisk PDF

jedemetttVeřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. května plně vrátí do normálu. Královéhradecký kraj tak reaguje na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Email Tisk PDF

5 Sokol stěhovavý Václav HlaváčAgentura ochrany přírody a krajiny připravila v následujících čtyřech víkendech pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu.

Strana 1 z 127

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře