Jste zde: Sport Cyklistika

Cyklistika a zimní sporty

Starosta Šonova Vladimír Grusman podruhé absolvoval extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017

Email Tisk PDF

CIMG7477Starosta Šonova u Broumova Vladimír Grusman na počátku července absolvoval už podruhé extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017 napříč Slovenskem a Českem po hřebenech hor. Za 11 dní a 20 hodin ujel 1619 kilometrů s celkovým převýšením přes 40 kilometrů. Se svým parťákem Karlem Smékalem dojel na děleném 20. - 21. místě ze 159 startujících.

Do konce srpna bude červená linka cyklobusu jezdit po objízdné trase

buscyklCyklobusy Kladského pomezí poprvé vyrazily do terénu 3. června a vozit nejen cyklisty budou až do 30. září. Bohužel díky důsledkům prací na silnici vznikla pro červenou linku cyklobusu jezdící na trase Hradec Králové – Náchod – Adršpach – Trutnov – Pec pod Sněžkou – Pomezní Boudy objízdná trasa. Červená trasa cyklobusu bude tak až do 30. srpna jezdit od dolu Bohumír po objízdné trase přes Úpici a Malé Svatoňovice do Trutnova.

Začíná nová sezona cyklobusů. Vyšší náklady jejich provoz neomezí

busNa silnice se vracejí cyklobusy. Přestože i jich se týká zvýšení nákladů na dopravní obslužnost, ke kterému došlo na základě vládního nařízení stanovujícího minimální mzdy řidičů, jejich provoz nebude oproti loňské sezoně nijak omezen. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj.

Machovští žáci přepsali klubovou historii severské kombinace

machTŽáci Borského klubu lyžařů Machov přepsali klubovou historii severské kombinace. Na Mistrovství České republiky v Harrachově v kategorii žáci 11 - 12 let se mistrem ČR stal Lukáš Doležal a vicemistrem Jan John! K tomu ještě přidali další skvělý úspěch v HOP - Českém poháru 2017, kdy celkově vyhrál John a Doležal obsadil 3. místo.

Machovští lyžaři opět úspěšní. Tentokrát v Jablonci nad Nisou

machovV sobotních republikových závodech finále Českého poháru běžců klasicky v Jablonci nad Nisou vybojoval Jan John z Borského klubu lyžařů Machov bronzovou medaili. Další bronz vybojovala mladší žákyně Ema Ducháčová.