Jste zde: Sport Cyklistika

Cyklistika a zimní sporty

Parádní výsledky machovských lyžařů

Email Tisk PDF

88191378 200669607811412 7039517648014540800 nV Harrachově se 28. a 29. února konalo Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v severské kombinaci. Parádní výsledky zde dosáhli lyžaři BKL Machov. Vítek Rücker obsadil 2. místo v kategorii 9 - 10 let. Lukáš Doležal suverénně zvítězil v kategorii 13 - 14 let a Jan John po nemoci skončil na 5. místě v dorostu.

Krajská výprava mladých olympioniků je stříbrná. Výrazně přispěla i machovská výprava

82864636 2741251482579479 2682286473117433856 nVýprava krajských sportovců veze z Her IX. zimní olympiády dvanáct zlatých, deset stříbrných a devět bronzových medailí. Mladí sportovní talenti úspěšně bojovali o cenné kovy ve dvanácti sportech a v celkovém pořadí krajů se výprava Královéhradeckého kraje umístila na skvělém druhém místě.

Tři reprezentanti Borského klubu lyžařů Machov startují na olympiádě

machovKarlovarský kraj dnes poprvé přivítá IX. zimní Olympiádu dětí a mládeže. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů. Mezi těmito účastníky je trojice běžců z Borského klubu lyžařů Machov. Jsou to: Ema Ducháčová, které vyhrála oba kvalifikační závody KH kraje, Aneta Gultová-dvakrát druhé místo v kvalifikaci a Lukáš Doležal, který oba závody také vyhrál. Už postup tří dětí z osmi možných za kraj je pro BKL Machov veliký úspěch.

Evropské úspěchy reprezentantů Borského klubu lyžařů Machov

Jenda JohntttttttV německém Oberhofu se koncem srpna konal největší evropský závod mládeže v severské kombinaci. Českou republiku, mimo jiných, reprezentovali dva borci z Borského klubu lyžařů Machov – Jenda John a Lukáš Doležal.

Královéhradeckým krajem by mohlo vést až 147 kilometrů nových cyklotras

6Devět partnerů z České republiky a Polska v rámci programu INTERREG V-A Polsko – Česká republika vyznačilo 1 300 kilometrů nových dálkových cyklotras v česko-polském příhraničí. Návrh tras poslouží jako základ koncepce pro cyklistické propojení přeshraničních sítí. Celkové náklady na realizaci projektu se vyšplhaly v přepočtu k 18 milionům korun.

Strana 1 z 28

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek