Broumovsko

Čtvrtek 4.březen 2021

Poslední aktualizace 3.03.2021 06:15

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Letní hornové kurzy Broumov. foto Libor DadákMezinárodní Letní hornové kurzy Broumov, které se uskuteční od 1. do 7. srpna 2021 v broumovském klášteře, spustily v těchto dnech registraci. Zájemci o účast v sedmém ročníku kurzů se mohou registrovat online, na novém webu www.letnihornovekurzy.cz. Přihlášky je možné podávat do konce června.

11. ročník mezinárodní soutěže Broumovská klávesa spouští registraci

Laureáti 10. ročníku soutěže Broumovská klávesa na Slavnostním koncertě v pražském Rudolfinu foto Jaroslav WinterVe dnech 14. - 16. května 2021 se v broumovském klášteře uskuteční 11. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy do 17 let Broumovská klávesa. Soutěž v těchto dnech spouští registraci na svém webu www.broumovskaklavesa.cz. Přihlášky je možné podávat až do 3. května 2021.

Poslechněte si první letošní online koncert hudebního klubu Artcafé

galuška 002Ve středu 10. února v 19 hodin se na internetu rozezní první letošní živý koncert z klášterní Kreslírny. Sledovat ho můžete online, z pohodlí svých obývacích pokojů. Organizátoři ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov pozvali do Kreslírny duo Marek Doubrava a Ondřej Galuška.

Muzikanti z Police Symphony Orchestra zahráli najednou pro více než 80 měst a obcí prostřednictvím místních rozhlasů

na slysenou michalbares.cz 36Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují v sobotu 30. ledna 2021 odehrál patnácti minutový živý koncert "Na slyšenou!", komponovaný jako happening na podporu živé kultury. Prostřednictvím místních rozhlasů zazněly 4 skladby (Krkonošské pohádky, Hladiny, Warvick Avenue a Slunečný hrob) ve všech 14 krajích Česka. Podle odhadů organizátorů mohlo přenos slyšet až 300.000 lidí.

Muzikanti z Police Symphony Orchestra zahrají v sobotu živě z městských a obecních rozhlasů

naslysenou gifSymfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují připravuje na sobotu 30. ledna 2021 od 15:00 – 15:20 hodin pro posluchače hudební happening "Na slyšenou!". Ten je koncipován jako živé vysílání pro obyvatele obcí a měst v celé České republice prostřednictvím místních rozhlasů. Cílem je vnést do veřejného prostoru pozitivní náladu prostřednictvím živé kultury, samozřejmě s veškerým respektem a ohledem na bezpečnost v aktuální situaci.

Undergroundový klub Eden v nové síle

20210115 140148Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavření daného podniku, který nevyhovoval některým úředním nařízením, to však příznivci klubu, potažmo kamarádi jeho provozovatele, nechtěli dopustit. Během několika dní dali dohromady částku, jež byla k procesu obnovy nutná, a práce tak mohly začít. Na to, jak vše probíhalo a dopadlo, odpovídá ten nejpovolanější, tedy pan Stanislav Pitaš.

Muzikanti z Police Symphony Orchestra hledají 1000 lidí pro #1050

PSO LUCERNA 304 foto Michal BarešMladí amatérští hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, přicházejí v novém roce s projektem nazvaným #1050. Muzikanti hledají 1000 lidí, kteří by pravidelným příspěvkem ve výši 50 Kč pomohli udržet v chodu početné těleso, které se na hudební scéně pohybuje už jedenáctým rokem.

Jiří Rambousek v elitní společnosti. Hlasujte!

kytarrPorota prestižního amerického magazínu Guitar World vybrala finalisty celosvětové soutěže Guitarist Of The Year Award. Zpráva o nominaci do pětičlenného finále včera dorazila i do Broumova. Jirka Rambousek, Broumovák a student Konzervatoře Jaroslava Ježka se s dalšími čtyřmi nominanty utká o celkové vítězství. Vítěze pro rok 2020 vybere odborná porota v čele s megastar světové kytary Johnem Petruccim s přihlédnutím k hlasování fanoušků na internetu.

Láska, růžová a kytary. Nenechte si ujít koncert kapely The Valentines!

b31546aaV pátek 4. prosince od 19 hodin vystoupí v rámci hudebního programu ArtCafé královéhradecká indie-rocková skupina The Valentines. Mladé trio, oscilující mezi 80’s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov "veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech" a mezi jejich vzory patří například The Smiths nebo The 1975. V současné době kapela pracuje na novém EP, které bude stejně jako ostatní její tvorba především o lásce.

Strana 1 z 93

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free