Broumovsko

Sobota 31.říjen 2020

Poslední aktualizace 2.11.2020 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Laureáti jubilejního desátého ročníku soutěže Broumovská klávesa vystoupí v pražském Rudolfinu

Hlavní a studentská porotaTéměř tři desítky mladých talentovaných klavíristů se během tohoto víkendu zúčastnily v broumovském klášteře 10. ročníku mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Laureáti vybraných kategorií se v neděli 11. října od 19:30 hodin představí publiku na Slavnostním koncertu laureátů v Sukově síni pražského Rudolfina.

Festival Za poklady Broumovska uzavřel koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

JW 200927 26306Už 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončil v neděli 27. září v broumovském klášteře koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

sporclV neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Soutěž Česko zpívá 2020 má své vítěze

Finalisté s porotciDne 10. září se v trutnovském Společenském centru UFFO uskutečnilo slavnostní GALA FINÁLE 13. ročníku pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2020. Odborná porota, diváci v sále i mediální a VIP porota udělila svá ocenění nejlepším zpěvákům ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9 - 14 let a Sólisté 15 - 26 let).

Běsi vydává skladbu Šest stupňů odloučení. Je o klucích, kteří si hrají, než shoří

besi tom srejber 03Singl představuje projekt Jana Hamerského (Anthropoid) a EP Hraj si a shoř. První z celkem pěti skladeb se jmenuje Šest stupňů odloučení. Nahrál ji Antonín "Seabeast" Smrčka ml. (Rise of Surya, The Corona Lantern), seskládal ji a zmástroval Honza Sládek (Lady Praga). Deska se zabývá militarismem a tím, jak souvisí s pochybným ideálem mužnosti.

Unikátní program už vzkřísil na pět desítek varhan

zirec 2Královéhradecký kraj od roku 2008 vypisuje unikátní dotační program Obnova historických varhan, díky němuž se již podařilo zachránit 47 nástrojů. Za 12 let tak kraj přispěl na záchranu těchto historicky a umělecky cenných předmětů částkou 16,4 milionu korun. Celkově se proinvestovalo přes 22 milionů korun. Obnovené varhany představí veřejnosti nový festival konaný pod záštitou hejtmana.

Pěvecká soutěž Česko zpívá jde do finále

ČESKO ZPÍVÁ 2018 SemifinalistéDne 10. září vyvrcholí v trutnovském centru UFFO slavnostním gala programem 13. ročník soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2020. Při pěvecké show finalistů se rozhodne o vítězích ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9 - 14 let a Sólisté 15 - 26 let). Výkony zpěváků bude hodnotit odborná porota, ve které tradičně zasednou hudební profesionálové (zpěváci, manažeři, produkční muzikálových divadel a projektů) v čele s patronkou soutěže, rodačkou z Trutnova, zpěvačkou Kamilou Nývltovou. Svého vítěze si zvolí taktéž diváci v sále, mediální a VIP porota.

Něco podobného ještě v České republice nebylo

20200905 151016Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat.

Za měsíc odstartuje jubilejní, desátý ročník soutěže Broumovská klávesa

Broumovská klávesaOd pátku 2. do neděle 4. října 2020 se v broumovském klášteře uskuteční 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Online přihlášky je možné podávat do 18. září. Na soutěž naváže v neděli 11. října Slavnostní koncert laureátů v pražském Rudolfinu.

Strana 1 z 92

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web