Broumovsko

Pondělí 26.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Email Tisk PDF

lekarkaVirus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil společnost na několik skupin. Zatímco jedni přijímají všechny informace s velkým znepokojením a obavami, druzí se staví do opozice a odmítají epidemiologické situaci podřizovat svůj život. Jiní dokonce existenci nemoci zcela popírají a někteří možná již svůj názor během letošního roku několikrát změnili. Zaznívají různé názory také z úst lékařů, politiků i epidemiologů.

Potravinová sbírka

Email Tisk PDF

Potravinová sbírka 1Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizovým opatřením vlády kvůli pandemii Covid-19 jsme ale byli nuceni jízdu a celý doprovodný program zrušit. Součástí akce však byla i potravinová sbírka pro Potravinovou banku Hradec Králové z. s., kterou budeme realizovat ve dnech 2. – 15. listopadu 2020. Sbírku jsme naplánovali tak, aby byla v souladu se současnými a popřípadě i s následnými tvrdšími opatřeními.

Rozhovor s vítězkami broumovské části projektu Příběhy našich sousedů

Email Tisk PDF

Mladé dokumentaristky z Broumovska 1024x683Dne 17. září zaznamenaly žačky 2. stupně Masarykovy základní školy - Anita Středová, Elisabeth Středová, Klára Lukašáková a Anna Skřivanová významný úspěch, když dokázaly zvítězit v projektu "Příběhy našich sousedů", který pořádá společnost Post Bellum. Podrobnější pohled do zákulisí celé prezentace nabízí trojice hlavních aktérek v následujícím rozhovoru.

Výzva spoluobčanům

Email Tisk PDF

ezppezwxVážení spoluobčané našeho regionu!

V posledních dnech registrujeme v našem regionu vysoký nárůst počtu nakažených nemocí COVID-19. Oblastní nemocnice Náchod se snaží operativně vyčleňovat dostatečně velký počet lůžek pro pacienty s touto nákazou (Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Jaroměř). V současné době jsou zaplněny přibližně dvě třetiny z celkového počtu 76 lůžek. V dalších krocích připravíme 20 nových lůžek v Náchodě a 10 lůžek v Jaroměři. Personál pro covidová oddělení uvolňujeme sdružováním lůžkových fondů (nyní urologie + chirurgie + ORL), v dalším kroku rehabilitace + ortopedie.

Prohlášení k Webrovkafestu na Klučance 2020

Email Tisk PDF

klucankaPůlka listopadu patří od roku 2002 charitativnímu festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, jehož výtěžek je každoročně věnován na vánoční a jiné zážitkové pobyty dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově (Teplice n/M). Za tu dobu vynesl dětem více než 650 000 Kč. 19. ročník je plánován na 14. listopadu 2020 od 14:30 hodin.

Wihanův rok: Nejkrásnější violoncellový koncert

Email Tisk PDF

wihanuv rok Logo 1V letošním roce uplyne sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. května 1920 zemřel v Praze na následky podchlazení, violoncellista a profesor pražské konzervatoře, Hanuš Wihan. Jako interpretační umělec toho po sobě mnoho nezanechal a na jeho odkaz se postupně zapomínalo. Kdo vlastně byl Hanuš Wihan?

Dovolená mezi první a druhou vlnou

Email Tisk PDF

IMG 20200815 110706Podobně jako mnoho Čechů, jsme se i my rozhodli, že letošní dovolenou strávíme výletem a pobytem někde v naší krásné zemi. A protože jsme byli v podstatě denně bombardováni informacemi o absenci cizozemských turistů na nejnavštěvovanějších místech v Čechách, rozhodli jsme se pro Český Krumlov. Pár týdnů před odjezdem do Krumlova jsme byli v Praze. K mému úžasu se mi poprvé v životě stalo, že do mě nikdo nevrazil při procházce přes Most, a dokonce mám i naprosto neuvěřitelný – a až skoro surreálný – zážitek, kdy jsem stál se Samíkem sám uprostřed Pařížské ulice. Praha byla téměř dokonale tichá.

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 3. díl

Email Tisk PDF

moto3 13Do Krkonoš i Karkonosz za motovyhlídkami, můstky, oscypki z żurawiną, Nory a třeba i sýkorkami.

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Email Tisk PDF

moto2 4aSmyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu Świerki.

Strana 1 z 127

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web