Broumovsko

Čtvrtek 13.srpen 2020

Poslední aktualizace13.08.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

V Polici se budou promítat filmy o Polici

JáV rámci Nové Terasy 2020, kterou pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují, se budou v sobotu před Muzeem papírových modelů promítat filmy Miroslava Šolce. Začne se ve 21 hodin, při nepříznivém počasí se promítání přesune do Zeleného domečku.

Na festivalu Za poklady Broumovska zazní lesní rohy

h5Tento týden rozezní festival Za poklady Broumovska lesní roh v různých podobách. Dnes 5. srpna vystoupí v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích účastníci Letních hornových kurzů. V sobotu 8. srpna se pak v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina představí lektoři kurzů, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil a jejich zahraniční kolegové, hornisté Raimund Zell a Dariusz Mikulski.

Festival Za poklady Broumovska se od srpna vrací k obvyklému formátu koncertů pro veřejnost v kostelích broumovské skupiny

po1Letní festival Za poklady Broumovska se tento týden přehoupne do své druhé poloviny. Na přelomu týdne – ve čtvrtek 30. 7. od 19:30 – nabídne v Hejtmánkovicích podvečer pod širým nebem s Cimbálovou muzikou Milana Broučka. V sobotu 1. 8. se přesune do Bezděkova nad Metují, kde v kostele sv. Prokopa vystoupí od 18 hodin hobojista Martin Daněk, cembalistka Monika Knoblochová a violoncellistka a hráčka na violu da gamba Mélusine de Pas. Vrací se tak ke svému obvyklému formátu koncertů v kostelích broumovské skupiny.

Letní hornové kurzy v Broumově nabídnou i koncerty pro veřejnost

hornaV neděli 2. srpna bude v broumovském klášteře zahájen 6. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Zúčastní se jich více než 60 mladých hornistů z České republiky i okolních států. Veřejnosti nabídnou kurzy řadu koncertů přímo v prostorách broumovského kláštera a 5. srpna také v opraveném kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Zaplněný statek a skvělá atmosféra, to byl jubilejní 15. ročník Bigboše v Křinicích

BIGBOS 2020 michalbares.cz 27Návštěvníci z blízkého okolí i vzdálenějších míst dorazili v sobotu 25. července oslavit 15 let trvání festivalu Bigboš Křinice. Headlinerem výročí byla ostravská kapela Buty, vedle které vystoupili tradičně Kluci se svou show, hradečtí The Valentines, mladá talentovaná producentka MIN t z Polska a další.

V Zeleném domečku bude vystavovat Petr Gruber

Místo olej na plátně 75 x 65 cm 2019Malíř Petr Gruber patří k nejmladší výtvarné generaci v Čechách a na Moravě. A přesto se již zařadil mezi jména, o "kterých se ví". Narodil se v roce 1989 v Havlíčkově Brodě. Vystudoval Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě, propagační výtvarnictví a v roce 2014 úspěšně absolvoval AVU, kde naposledy studoval v Ateliéru Malba 1 u prof. Jiřího Sopka. Aktivně maluje a vystavuje. Během jeho studií ho nejvíc ovlivnili malíři Jiří Sopko, Vladimír Kokolia a Igor Korpaczewski. (Posledně jmenovaný vystavoval v Polici nad Metují v Zeleném domečku v roce 2017.)

Jubilejní Bigboš Křinice s BUTY již tuto sobotu

butyJubilejní 15. ročník jednodenního hudebního festivalu Bigboš začne tuto sobotu v 17 hodin. Letošním headlinerem je hudební legenda Buty, která na Broumovsku vystoupí do delší době. Program festivalu však odstartuje již v 15:30 hodin tradičním pochodem na Bigboš se Švejkem.

Poslední letošní online koncert festivalu Za poklady Broumovska představí rakouský Aureum Saxophon Quartett

quartFestival Za poklady Broumovska se pomalu blíží k polovině svého letošního programu. V sobotu 25. července představí během posledního online koncertu špičkový rakouský soubor Aureum Saxophon Quartett. Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu, živému formátu koncertů.

Jana Šteflíčková a Tlupa tlap na polické Terase

Jana propagace pračkaNa Terase před Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují vystoupí v sobotu 25. července od 19 hodin Jana Šteflíčková a Tlupa tlap.

Strana 1 z 174

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře