Broumovsko

Neděle 17.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Muzikanti z Police Symphony Orchestra hledají 1000 lidí pro #1050

PSO LUCERNA 304 foto Michal BarešMladí amatérští hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, přicházejí v novém roce s projektem nazvaným #1050. Muzikanti hledají 1000 lidí, kteří by pravidelným příspěvkem ve výši 50 Kč pomohli udržet v chodu početné těleso, které se na hudební scéně pohybuje už jedenáctým rokem.

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků.

Jmenuje se Adéla Jenková a malba je její velkou vášní

aa1Adélo, řekněte nám něco o sobě. Jak jste k malování přišla?

Od svých sedmi let až do maturity jsem chodila do ZUŠ v Polici nad Metují do výtvarky, kterou to vše začalo. Prostě jsem to tam milovala. Vyzkoušela jsem si různé techniky kreslení i malování a nakonec jsem si vybrala olejomalbu, která je stále mou nejoblíbenější.

Za panem Petrem Hlavatým

Petr Hlavatý 6Dne 29. prosince 2020 v ranních hodinách opustil tento svět a nás, divadelní ochotníky, náš dlouholetý divadelní kolega a kamarád pan Petr Hlavatý. Kdo jste jej znali, věnujme mu společnou vzpomínku.

Výstava Františka Nováka "Betlém" otevře dveře do světa bezdomovectví

František Novák Člověk na papíře foto Jana Šašková 2Pokud to okolnosti dovolí, bude v Dětské galerii Lapidárium ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov zpřístupněna výstava Františka Nováka Betlém. Vernisáž se uskuteční v sobotu 19. prosince v 15 hodin.

Jiří Rambousek v elitní společnosti. Hlasujte!

kytarrPorota prestižního amerického magazínu Guitar World vybrala finalisty celosvětové soutěže Guitarist Of The Year Award. Zpráva o nominaci do pětičlenného finále včera dorazila i do Broumova. Jirka Rambousek, Broumovák a student Konzervatoře Jaroslava Ježka se s dalšími čtyřmi nominanty utká o celkové vítězství. Vítěze pro rok 2020 vybere odborná porota v čele s megastar světové kytary Johnem Petruccim s přihlédnutím k hlasování fanoušků na internetu.

Láska, růžová a kytary. Nenechte si ujít koncert kapely The Valentines!

b31546aaV pátek 4. prosince od 19 hodin vystoupí v rámci hudebního programu ArtCafé královéhradecká indie-rocková skupina The Valentines. Mladé trio, oscilující mezi 80’s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov "veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech" a mezi jejich vzory patří například The Smiths nebo The 1975. V současné době kapela pracuje na novém EP, které bude stejně jako ostatní její tvorba především o lásce.

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Marek Rubec komiks LonelyPět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia ilustrace, které před pár dny odstartovalo v broumovském klášteře. Původně mělo Sympozium proběhnout již na jaře, ale koronavirus způsobil přesun na nový podzimní termín.

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

sýkoratrio 002Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Živé vystoupení je možné sledovat na facebookovém profilu ArtCafé ZDE nebo v lepší kvalitě na klášterním YouTube profilu ZDE.

Strana 1 z 178

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free