Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Free World Broumov 2021

138125555 3495347403896486 4070516482620756553 nRozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit poslední červnovou sobotu.

Sympozium ilustrace v broumovském klášteře myslí i na doprovodný program pro veřejnost

Veronika Vlková StavbaJiž tuto sobotu 10. dubna bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov zahájen třetí ročník Sympozia ilustrace, jehož se zúčastní tito ilustrátoři – Jakub Bachorík, Barbora Idesová, Štěpánka Jislová, Marek Kulhavý, Veronika Vlková a vzdáleně také letošní zahraniční host – německá ilustrátorka Marika Haustein. Sympozium opět nabídne bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Písničky z broumovského dolíku

noviny pisničkyBěhem měsíce června přijde na knižní a hudební trh dětské album Písničky z broumovského dolíku s doprovodným malovaným zpěvníkem. Jedná se o navazující projekt pohádkové knihy Pohádky z broumovského dolíku, jejímž dějištěm, stejně jako u zmíněných písní, je náš region.

Nalaďte se koncertně s Brigitou a Štěpánem

brigita 002Ve středu 31. března od 19 hodin sledujte další online koncert hudebního klubu ArtCafé. Z klášterního sálu Kreslírna vám živě zahraje hudební duo Brigita & Štěpán. Koncert je možné sledovat na facebookovém profilu ArtCafé nebo Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov.

Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře

Veronika Vlková StavbaPět českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na třetím ročníku Sympozia ilustrace. To bude zahájeno v sobotu 10. dubna ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov a mimo jiné nabídne i bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Emerich Rath pojede Poslední závod s číslem 12

Poslední závod Marek Adamczyk Rath Jan Nedbal Feistauer foto Nikolas Tušl nahledNa autentických místech v Krkonoších pokračuje natáčení filmu Poslední závod. Drama z počátků lyžařského sportu podle skutečné události z roku 1913 vzniká v produkční společnosti Punk Film, v režii Tomáše Hodana, který je zároveň autorem námětu a scénáře. V roli Emericha Ratha, který v Broumově strávil dětství a nakonec zde i zemřel, se představí Marek Adamczyk.

Další živé online prohlídky broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Klášter Broumov foto Jaroslav Winter 14Ve čtvrtek 25. února a v neděli 14. března 2021 se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumovského kláštera při živých online prohlídkách. Zájemci je mohou sledovat z pohodlí svých domovů, prohlídky startují v 16 hodin.

První klapka filmu Poslední závod s Kryštofem Hádkem v hlavní roli padla o uplynulém víkendu

Poslední závod první klapka ve Františkově foto Marek Novotný nahledNový český film Poslední závod, drama z počátků lyžařského sportu podle skutečné události, vzniká v produkční společnosti Punk Film, v režii Tomáše Hodana, který je zároveň autorem námětu a scénáře. První klapka padla v neděli 21. února ve Františkově v Krkonoších, v následujících dnech se štáb přesune na Medvědí boudy, na Labskou boudu, Luční boudu a další autentická místa.

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Letní hornové kurzy Broumov. foto Libor DadákMezinárodní Letní hornové kurzy Broumov, které se uskuteční od 1. do 7. srpna 2021 v broumovském klášteře, spustily v těchto dnech registraci. Zájemci o účast v sedmém ročníku kurzů se mohou registrovat online, na novém webu www.letnihornovekurzy.cz. Přihlášky je možné podávat do konce června.

Strana 1 z 180

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free