Broumovsko

Pátek 23.říjen 2020

Poslední aktualizace23.10.2020 04:11

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft

Matěj Senft fotoCelý říjen stráví v klášteře Broumov dva čeští autoři, Teodor Kravál a Matěj Senft. Jedná se o tvůrčí pobyty v klášterním Literárním domku pro autory a autorky, které organizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně) a Agentura pro rozvoj Broumovska. Veřejnost se může s oběma autory setkat během Literárního Café, které se uskuteční v úterý 13. října od 17:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Vstupné je zdarma.

Laureáti jubilejního desátého ročníku soutěže Broumovská klávesa vystoupí v pražském Rudolfinu

Hlavní a studentská porotaTéměř tři desítky mladých talentovaných klavíristů se během tohoto víkendu zúčastnily v broumovském klášteře 10. ročníku mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Laureáti vybraných kategorií se v neděli 11. října od 19:30 hodin představí publiku na Slavnostním koncertu laureátů v Sukově síni pražského Rudolfina.

Festival Za poklady Broumovska uzavřel koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

JW 200927 26306Už 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončil v neděli 27. září v broumovském klášteře koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

sporclV neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Soutěž Česko zpívá 2020 má své vítěze

Finalisté s porotciDne 10. září se v trutnovském Společenském centru UFFO uskutečnilo slavnostní GALA FINÁLE 13. ročníku pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2020. Odborná porota, diváci v sále i mediální a VIP porota udělila svá ocenění nejlepším zpěvákům ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9 - 14 let a Sólisté 15 - 26 let).

Běsi vydává skladbu Šest stupňů odloučení. Je o klucích, kteří si hrají, než shoří

besi tom srejber 03Singl představuje projekt Jana Hamerského (Anthropoid) a EP Hraj si a shoř. První z celkem pěti skladeb se jmenuje Šest stupňů odloučení. Nahrál ji Antonín "Seabeast" Smrčka ml. (Rise of Surya, The Corona Lantern), seskládal ji a zmástroval Honza Sládek (Lady Praga). Deska se zabývá militarismem a tím, jak souvisí s pochybným ideálem mužnosti.

Unikátní program už vzkřísil na pět desítek varhan

zirec 2Královéhradecký kraj od roku 2008 vypisuje unikátní dotační program Obnova historických varhan, díky němuž se již podařilo zachránit 47 nástrojů. Za 12 let tak kraj přispěl na záchranu těchto historicky a umělecky cenných předmětů částkou 16,4 milionu korun. Celkově se proinvestovalo přes 22 milionů korun. Obnovené varhany představí veřejnosti nový festival konaný pod záštitou hejtmana.

Broumovská Galerie Dům vystaví díla malířky Jitky Svobodové

Jitka Svobodová Dvě sedačky 2018 kresba foto Miroslav HašekV Galerii Dům v broumovském klášteře bude v sobotu 12. září v 16 hodin zahájena vernisáží výstava malířky Jitky Svobodové "Neklidné ticho". Kurátorkou výstavy, která potrvá do 31. října, je Iva Mladičová.

Pěvecká soutěž Česko zpívá jde do finále

ČESKO ZPÍVÁ 2018 SemifinalistéDne 10. září vyvrcholí v trutnovském centru UFFO slavnostním gala programem 13. ročník soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2020. Při pěvecké show finalistů se rozhodne o vítězích ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9 - 14 let a Sólisté 15 - 26 let). Výkony zpěváků bude hodnotit odborná porota, ve které tradičně zasednou hudební profesionálové (zpěváci, manažeři, produkční muzikálových divadel a projektů) v čele s patronkou soutěže, rodačkou z Trutnova, zpěvačkou Kamilou Nývltovou. Svého vítěze si zvolí taktéž diváci v sále, mediální a VIP porota.

Strana 1 z 177

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web