Broumovsko

Neděle 17.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Otomar Černý pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin

Email Tisk PDF

otomar letoOtomar Černý již před 22 lety pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin. Začal je sbírat a zpracovávat. Léčivé byliny nepěstuje monokulturním způsobem na polích a ani je nevykupuje od jiných dodavatelů. Sbírá je v regionu Broumovsko a vyrábí z nich různé přípravky.

V zimě na hřiby? A proč ne…?

Email Tisk PDF

DSC 0394Většina z nás se v zatím nepříliš utěšených náladách zamýšlí, čím se jak a kde potěšit a odreagovat od přetrvávajících každodenních starostí. Při omezených možnostech, které se nám nabízí, pro vás máme alespoň jednu inspirativní dobrou zprávu. Vězte, že pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu v čisté přírodě rozhodně posílí tělo i ducha. Tím spíš, když při tom člověk ještě navíc zažije a uvidí něco zajímavého, nevšedního. A to bychom tady pro vás právě jeden tip na takovou zajímavou zdravotní vycházku měli. Pojďte se s námi vydat na hřiby. Že je to v zimě nesmysl!? Věřte, že není, a určitě se vám to bude líbit. Vydáme se totiž hledat kamenné hřiby!

Wihanův rok: Pan profesor se vrací

Email Tisk PDF

wihanuv rok Logo 1V letošním roce uplynulo sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. května 1920 zemřel v Praze na následky podchlazení, violoncellista a profesor pražské konzervatoře, Hanuš Wihan. Jako interpretační umělec toho po sobě mnoho nezanechal a na jeho odkaz se postupně zapomínalo. Kdo vlastně byl Hanuš Wihan?

Rekonstrukce na Devatenáctce pokračovaly i v roce 2020

Email Tisk PDF

2Rok 2020 bude v bunkrácké branži jako i jinde spjat s nepříznivou epidemiologickou situací. I přes covid se ale v roce 2020 podařilo uskutečnit v muzejním objektu T-S 19 TUROV hodně práce, pojďme se na ní ve stručnosti podívat.

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 5. díl

Email Tisk PDF

moto5 17aGarážní Dakar, tunely v Jedlině-Zdrój, poklady Srebrnej Góry a západy slunce od sw. Anny k Janovičkám.

Strana 1 z 94

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free