Broumovsko

Středa 30.září 2020

Poslední aktualizace30.09.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Lidé chtějí mít "svůj" klub Eden

Email Tisk PDF

87824334 2640138099417425 4870113912864899072 oSlovo "šok" se většinou malinko nadužívá, když ale Stanislav Pitaš minulý týden oznámil, že mu úřady zavřely hudební klub Eden, zapůsobilo to na mnoho lidí přesně tak. Šok, nepochopení a smutek ale vzápětí vystřídala nebývale silná vlna solidarity. Lidé začali okamžitě nabízet pomoc a tím vykřesali alespoň malinkou jiskru naděje. Možná, že ještě není všem "undergroundovým" dnům konec. Pohled do nitra celé kauzy nabízí ten nejpovolanější, tedy Stanislav Pitaš.

Jak můžeme minimalizovat rozsah druhé vlny COVID-19 na Broumovsku

Email Tisk PDF

nemocPřestože mnozí se pojmu „druhá vlna“ u infekce COVID-19 raději vyhýbají, čísla jsou neúprosně jasná. Při první vlně na jaře letošního roku dosahovaly celorepublikové počty přes 300 nově nakažených za den, v počátku léta poklesly i díky uplatňování široké škály preventivních opatření na několik desítek denně, v posledních týdnech znovu opakovaně přesáhly 400 nakažených za den.

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Email Tisk PDF

svablKdyž se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovská nemocnice jako jedno z jejích pracovišť měla za úkol "zůstat čistá". Toto rozhodnutí bylo logické především z důvodu skladby zde hospitalizovaných pacientů – velkou část z nich tvoří senioři na dlouhodobé následné péči i sociálních lůžkách. Přestože cesty viru jsou nevyzpytatelné, podařilo se udržet nákazu před branami. "Situace nakonec nebyla v Česku tak vážná, my máme ale díky ní přesně popsané postupy a plán, který jsme schopni aktivovat během 24 hodin," hodnotí uplynulé období lékařský náměstek Oblastní nemocnice Náchod a současně primář lůžek následné péče a multidisciplinární JIP nemocnice Broumov, MUDr. Miroslav Švábl.

Selhání veřejnoprávní televize

Email Tisk PDF

1256709 349449Zprávy na komerčních stanicích nesleduji, ale pokud se České televize týká, přijde mi, že její referování o koronaviru je už dávno za hranicí snesitelného. Zatímco na začátku krize byly zpravodajské relace napínavé jako poctivý psychothriller, posléze se z informování stávala čím dál větší fraška.

Talent - hodnota budoucnosti, přítomnosti i minulosti naší společnosti

Email Tisk PDF

ZUŠ BROUMOVJsem hluboce přesvědčen, že rozvoj talentu - předkládání způsobů a možností jeho využití a péče o něj - komplexně formuje tvář naší společnosti ať ve velkých městech, ve vnitrozemí, nebo u nás v "Sudetech", kde se stále nabízí nemálo příležitostí, jak přiložit ruku k dílu.

Strana 1 z 46

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web