Broumovsko

Neděle 29.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Marek Rubec komiks LonelyPět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia ilustrace, které před pár dny odstartovalo v broumovském klášteře. Původně mělo Sympozium proběhnout již na jaře, ale koronavirus způsobil přesun na nový podzimní termín.

Rozsáhlá publikace o obcích Pěkov a Hony

01Po více než čtyřech letech práce je nyní v tiskárně kniha "Pěkov a Hony – údolí mezi Ostašem a Pasy". Dílo se věnuje oběma jmenovaným obcím, jejich historii i současnosti. Je však ódou nejen na tento kout, ale i na celé Policko, jehož jsou obě vesnice součástí.

Literární domek v broumovském klášteře obývají další dva autoři

Nela Bártová foto Łukasz KujawskiCelý listopad stráví v Literárním doku v broumovském klášteře dva čeští autoři, Martin Škabraha a Nela Bártová. Jedná se o tvůrčí pobyty pro autory a autorky, které spoluorganizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně).

Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft

Matěj Senft fotoCelý říjen stráví v klášteře Broumov dva čeští autoři, Teodor Kravál a Matěj Senft. Jedná se o tvůrčí pobyty v klášterním Literárním domku pro autory a autorky, které organizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně) a Agentura pro rozvoj Broumovska. Veřejnost se může s oběma autory setkat během Literárního Café, které se uskuteční v úterý 13. října od 17:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Vstupné je zdarma.

Vyšel katalog Klášterní zahrada 2016-2020

zahradaOd roku 2016 probíhají v rámci cyklu KLÁŠTERNÍ ZAHRADA každoroční sochařské výstavy v zahradě broumovského kláštera. Kurátorská koncepce cyklu bezprostředně souvisí s programem sochařských výstav pro Galerii Dům.

Broumovská Galerie Dům vystaví díla malířky Jitky Svobodové

Jitka Svobodová Dvě sedačky 2018 kresba foto Miroslav HašekV Galerii Dům v broumovském klášteře bude v sobotu 12. září v 16 hodin zahájena vernisáží výstava malířky Jitky Svobodové "Neklidné ticho". Kurátorkou výstavy, která potrvá do 31. října, je Iva Mladičová.

Toy_Box rozehraje Broumov komiksovou detektivkou pro děti

toyboxV Dětské galerii Lapidárium ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov ve čtvrtek 10. září v 17 hodin zahájí výstavu "Musíme se pokusit" české aktivistické komiksové autorky, malířky a ilustrátorky Toy_Box. Kurátorem je Radek Wohlmuth.

"V Broumově se cítím jako v sedmém nebi," říká rezidentka Literárního domku Zuzana Vojtová

zuzana vojtová ilustrace z Lit.domkuLiterární domek broumovského kláštera obývají v těchto dnech ilustrátorky Alena Brunhilda Burneleit a Zuzana Vojtová. Jak si svůj rezidenční pobyt ve spolupráci s Českým literárním centrem užívají, nám prozradily v následujícím rozhovoru.

V Muzeu papírových modelů výstavou připomenou ukončení 2. světové války

pov3Muzeum papírových modelů připravilo další z krátkodobých výstav, které se odehrávají přímo v expozici Muzea. V minulosti Muzeum představovalo spíše jednotlivé autory či konstruktéry papírových modelů nebo výrazné postavy mezi modeláři. Za všechny lze vzpomenout Ladislava Badalce či Milana Weinera z konstruktérů, nebo Zdeňka "Teo" Smaženku a Michala Kavaliera z modelářů. Tentokrát Muzeum reaguje na půlkultaté výročí, kdy v letošním roce uplynulo 75 let od podepsání kapitulace Německa v květnu 1945 a kapitulace Japonska o necelé čtyři měsíce později.

Strana 1 z 66

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web