Ostatní sporty

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

golf1

Poprvé jsme se sešli v klubovně 23. března na seznámení s novinkami, které nám přinesla celosvětová úprava golfových pravidel. Golf je velmi starý a konzervativní sport, a tak letošní výrazná úprava stála o podrobné probrání a vysvětlení.

Billiard club Broumov pořádal finále Mistrovství České republiky v trojbandu na malém stole

DSCN3498

Celkem 22 hráčů se přihlásilo na republikový šampionát v trojbandu na malém stole, který se konal 6. - 7. dubna 2019. Stejně jako před dvěma lety se pořadatelství ujaly kluby SK Billiard club Broumov a TJ Náchod. Po dvoudenním klání oceňoval nejlepší hráče radní Královéhradeckého kraje a starosta Meziměstí Pavel Hečko.

Broumovské volejbalové naděje zatím sbírají zkušenosti

oranžový 4

Broumovská volejbalová líheň měla na programu v uplynulých dnech několik turnajů. Děti na turnajích sbírají především zkušenosti, seznamují se s pravidly a především se hýbají!

Volejbalisté dohráli Zimní pohár a jaro zahájili tradiční "dvanáctihodinovkou"

zimní pohár 3

Muži volejbalového oddílu Slovanu Broumov ukončili zimní sezónu finálovým turnajem Zimního poháru, kde obsadili 2. místo. Celá broumovská "volejbalová rodina" potom zahájila jarní část sezóny tradiční dvanáctihodinovkou.

Broumovský kulečník má první medaili z mistrovství republiky

zahajeni

Ve dnech 16. a 17. března se v Praze uskutečnilo historicky druhé mistrovství České republiky v trojbandu (kvartách) na závodních stolech v kategorii ženy. Z oddílu Billiardclub Broumov na turnaji startovaly Hana Flígerová a Renata Bohadlová. První jmenovaná skončila na 3. místě a stala se tak druhou vicemistryní České republiky.

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

vitezVe Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu 9. března konal již tradiční tenisový turnaj čtyřher 100+ (součet věku hráčů nad sto roků), který je věnovaný památce na Josefa Prouzu z Broumova. Hlavním pořadatelem byl místní Ludvík Jánský. Na obrazovce monitoru se cyklicky promítaly fotografie Josky Prouzy z turnajů v Teplicích a na tenisového nadšence a dobrého kamaráda si hráči tradičně vzpomněli přípitkem na začátku turnaje.

Broumovským judistům se v Polsku dařilo. Všichni mají medaili

54515708 2065495436831570 3912217544500445184 oV neděli 10. března startovalo 12 závodníků Judo Clubu Broumov na prvním turnaji ze seriálu Super Ligy v polském Jordanów Slaski. Každý z našich závodníků si odnesl medaili. Zlatou má i heřmánkovická judistka Kristýna Vondřejcová, která už hájí barvy SKP Judo Náchod.

Volejbal si o víkendu v Broumově zahrálo 225 dětí

IMG 0644O víkendu 23. a 24. února se v Broumově konalo 3. kolo Okresní soutěže v barevném minivolejbalu. Volejbal Broumov za velké podpory Města Broumova, DDM Ulita Broumov a dalších partnerů připravil pro 225 hráčů v 81 týmech turnaje ve čtyřech barvách, což je dětský volejbal rozdělený podle věkových kategorií. Broumov měl na turnaji šest týmů.

Malý krůček pro volejbalový svět, ale velký krok pro broumovské kadetky

IMG 9668V sobotu 16. února hrály broumovské ženy "B" - kadetky Zimní pohár o 8. - 10. místo doma ve Sportovní hale na Spořilově. Tým SK Nové Město nad Metují se nedostavil, takže zápas o 8. místo si zahrál Broumov s Jezbinami. Vstup do zápasu broumovským volejbalistkým vyšel výtečně a vyhrály první set. Povedly se jim i další dva sety a porazily Jezbiny 3:0. Obsadily tak 8. místo v Zimním poháru. Byla to pro holky úplně první výhra za rok a půl, co hrají proti okresním týmům.

Judistka Vondřejcová úspěšně vstoupila do nového roku

P1050815Heřmánkovická judistka Kristýna Vondřejcová se v neděli 20. ledna 2019 zúčastnila mezinárodních závodů Velká cena České Třebové, kde vybojovala svou první letošní medaili a přivezla si zlato!

Švorčík a Haukem bez porážky ovládli tenisový turnaj čtyřher v Teplicích nad Metují

první místoV sobotu 29. prosince 2018 se ve Sportcentru v Teplicích nad Metují uskutečnil 6. ročník tenisového turnaje čtyřher. Bez porážky turnajem prošli Kamil Švorčík a Petr Hauk.

Střelecký klub Hubert Broumov ukončil sezónu

st1TTTV sobotu 8. prosince 2018 se uskutečnila na střelnici SK Hubert Broumov tradiční střelecká soutěž Vánoční speciál. Tímto střeleckým kláním každoročně končí soutěžní střelecká sezóna. Soutěž pořádaly Střelecký klub Hubert Broumov, Střelecký klub Náchod a Střelecký klub ČD Meziměstí za účasti celkem 15 střelců.

Golfové hřiště Grosshof je v České republice hodně ceněné

21371124 1676554649127816 4159897628572312882 nGolfový spolek Všudehrálů sdružující hráče, kteří hráli na více než 60 českých hřištích, už po páté vybíral nejlepší české hřiště. V této anketě si opět velmi dobře vedl broumovský golfový resort GC Grosshof!

Volejbalisti mají stále co na práci

mixáček 25.11.18 2Ženský turnaj v Novém Městě nad Metují, Volejbalová dvanáctihodinovka v Broumově a turnaje všech kategorií "barevného" volejbalu. Broumovský volejbal do toho "furt plácá".

Masarykova základní škola se zapojila do projektu Českého volejbalového svazu Barevný volejbal do škol

IMG 7634Masarykova základní škola v Broumově se přihlásila do projektu Českého volejbalového svazu Barevný volejbal do škol. V úterý 27. listopadu se ve Sportovní hale na Spořilově konalo školní kolo Masarykovy ZŠ v barevném volejbale. Turnaje se zúčastnilo celkem 36 dětí rozdělených do tří věkových kategorií.

Judistka Kristýna Vondřejcová zlatá v Polsku

judo2Heřmánkovická judistka Kristýna Vondřejcová se v sobotu 24. listopadu 2018 zúčastnila v polské Olešnici mezinárodního turnaje Olympic Hopes Cadets Tournament kam byla vyslána Českým svazem juda.

Zlato pro Českou republiku a Broumovsko na Algarve Open

standaV portugalském Algarve na hřišti Pestana Vila Sol se ve dnech 22. - 24. 11. 2018 odehrál předposlední turnaj Světového poháru EDGA Golf Tour 2018 a české, resp. broumovské barvy GC Grosshof byly opět vidět.

Závěr závodní sezóny Judo Clubu Broumov

IMG 20181117 143435 HDRBroumovští judisté vyrazili 17. listopadu na poslední letošní závody do Sóbotky v Polsku, kde se konal poslední turnaj série Super liga judo. Z 12 nasazených závodníků JC Broumov jich 10 získalo medaili.

Břetislav Verner druhý na Mistrovství UNITOP České republiky

Verner Břetislav IMG 20181121 140820 resized 20181123 030125865Z Judo Clubu Broumov se Mistrovství UNITOP České republiky v jiu - jitsu a judut zúčastnil policista Břetislav Verner, který v kategorii do 90 kilogarmů judo vybojoval druhé místo.