Broumovsko

Úterý 2.březen 2021

Poslední aktualizace 2.03.2021 13:15

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Email Tisk PDF

dopravaKHKKrálovéhradecký kraj spustil nový web určený cestujícím ve veřejné dopravě. Zajistí lepší informovanost a dostupnost poskytovaných dopravních služeb v regionu. Lidé web naleznou na adrese www.dopravakhk.cz.

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Email Tisk PDF

Kateřina WinterováHlasování i pečení pomůže jabloni u Lidmanů z Machovské Lhoty na Náchodsku aktuálně bojující o titul Strom roku starého kontinentu. Pečeme pro jabloň, tak zní název happeningu, který až do konce února provoní české domácnosti jablky a skořicí. Pečení je pro mnohé radost, která se dá snadno šířit i v této nelehké době. Společná konzumace štrúdlu po nedělním obědě nebo donáška moučníku do nemocnice či domova pro seniory radost násobí. Akci organizuje spolek Místní akční skupina Stolové hory, který ovocný strom za podpory dalších nadšenců do soutěže nominoval.

Kam na střední? Deváťákům pomůže krajská informační linka

Email Tisk PDF

zaci 3Královéhradecký kraj zřídil informační linku pro deváťáky základních škol a jejich rodiče, kteří stále nejsou rozhodnuti ve výběru studia na střední škole. Pro pomoc s orientací ve studijních oborech jednotlivých škol, které kraj zřizuje, mohou využít krajskou linku s číslem 702 209 346, a to každý všední den od 8 do 16 hodin. Fungovat bude do konce února.

Královéhradecký kraj se připojil k žádosti o nouzový stav na 14 dnů, ale s konkrétními požadavky

Email Tisk PDF

krajlogoKrálovéhradecký kraj po dohodě hejtmanů všech krajů ČR žádá vládu o vyhlášení nouzového stavu na 14 dnů s konkrétními požadavky – na Trutnovsku bude omezení pohybu platit do konce února, rozšíří se provozní hodiny úřadů, vláda zajistí bezpečný návrat dětí do škol do 1. 3. a v co nejkratším termínu za přesně definovaných opatření se otevřou malé obchody a služby v návaznosti na otevření do škol.

Je uzavřený trutnovský okres. Policisté kontrolují příjezdové cesty

Email Tisk PDF

posislsisVláda České republiky ve čtvrtek 11. února rozhodla o uzavření tří okresů ČR, které jsou nejvíce postižené pandemií onemocnění COVID-19. Mezi dotčenými je i okres Trutnov. Opatření, která mají zamezit šíření pandemie, začala platit od půlnoci.

Bod záchrany pomohl k nalezení ztracených turistů

Email Tisk PDF

bod1Čtyři jednotky hasičů a asi desítka dobrovolníků ze Skalní záchranné služby se v úterý v podvečer zúčastnily pátrací akce v oblasti Adršpašsko-teplických skal. Na tísňovou linku se obrátil s žádostí o pomoc muž, který zde měl i přes dobrou znalost okolí zabloudit i s dítětem. K přesné lokalizaci ztracených osob posloužil bod záchrany umístěný u údolí Tří mušketýrů, kde se nachází jak turisticky značená trasa, ale i neznačená pěšina.

Královéhradecký kraj hledá způsob, jak pomoci předcházet škodám způsobených vlkem

Email Tisk PDF

vl3Radní Královéhradeckého kraje ve spolupráci s ministerstvy, zástupci obcí a neziskových organizací chtějí pomoci řešit neustávající problémy s přibývajícími útoky vlků na hospodářská zvířata, které ohrožují pastevectví v příhraničí, zejména na Broumovsku. Vznikla speciální komise rady, která má za úkol najít způsoby, jak zabránit škodám v souladu s právní ochranou, již vlci jako zvláště chránění živočichové mají.

Živá online prohlídka broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Email Tisk PDF

Klášter Broumov foto Jaroslav Winter 1V neděli 14. února 2021 se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumovského kláštera při první živé online prohlídce. Zájemci ji mohou sledovat z pohodlí svých domovů, prohlídka odstartuje v 15:30 hodin.

Soutěž Vesnice roku se v roce 2021 neuskuteční

Email Tisk PDF

VESNICEVyhlašovatelé soutěže Vesnice roku se ke dni 1. února 2021 rozhodli nevyhlásit tuto soutěž v letošním roce, a to z objektivních důvodů souvisejících s přetrvávajícím výskytem a šířením koronaviru na území České republiky, ale i mimo něj.

Strana 1 z 362

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free