Broumovsko

Úterý 24.listopad 2020

Poslední aktualizace22.11.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Email Tisk PDF

strPracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí. Krásný košatý smrk věnovali městu Broumov manželé Lída a Jiří Martincovi. Rozsvícení stromu však tradiční nebude, vždyť žijeme v netradiční době.

Štastný konec při záchraně psa ve skalách

Email Tisk PDF

Záchrana psa Ostaš 3Šťastný konec měla ve sváteční den záchrana psa, který spadl v lokalitě Ostaš do skalní rozsedliny. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Broumov a lezecká skupina ze stanice Náchod, povoláni byli také dobrovolní hasiči ze Žďáru nad Metují, Police nad Metují a členové Skalní záchranné služby.

Kvalita života v Broumově

Email Tisk PDF

sdsdsddsdsdsdStejně jako v předešlých letech získal i letos jistou mediální pozornost žebříček obcí sestavený firmou Obce v datech za přispění firmy Deloitte. Srovnává se v něm kvalita života ve městech, které jsou tzv. obcemi s rozšířenou působností. Do této skupiny patří i Broumov, který se tak ve srovnání objevuje a stejně jako v předešlých letech pro něj toto srovnání nedopadá dobře. Konkrétně letos se umístil na 202. místě, přičemž celkově má žebříček 206 míst. Pokud jste žebříček neviděli, je dostupný zde.

V kraji se autobusová doprava vrací do normálu

Email Tisk PDF

busbusKrálovéhradecký kraj od středy 18. listopadu obnoví spoje veřejné autobusové dopravy, které dočasně omezil z důvodu uzavření škol kvůli pandemii koronaviru. Vzhledem ke středečnímu nástupu prvních a druhých ročníků do základních škol se tak ruší prázdninový režim autobusových spojů. Omezení pro vlakovou dopravu zatím zůstávají v platnosti.

Broumovské diskuse vstupují do online prostoru s tématem Hodnoty a společnost

Email Tisk PDF

Broumovské diskuse koláž hostůBroumovské diskuse, které se měly uskutečnit počátkem listopadu v broumovském klášteře, mají pro letošek nový formát i nový – náhradní – program. S tématem Hodnoty a společnost nyní vstupují do online prostoru, a to panelovou diskusí ekonoma Filipa Matějky, farářky Martiny Viktorie Kopecké a filantropa Jana Školníka.

Perný den hasičů na Broumovsku

Email Tisk PDF

DN Jetřichov 2Dopravní nehoda, požár stromu, další nehoda a pomoc s transportem pacienta. Poměrně pestrý včerejší den měli hasiči na Broumovsku.

Český den proti rakovině 2020 v náchodském regionu

Email Tisk PDF

KvDen2020 02Ve středu 13. května neproběhl 24. ročník Českého dne proti rakovině jak na východě Čech, tak v celé České republice. Ale v roce 2020 nebylo téměř nic jako každý jiný rok. Kvůli ochraně celé společnosti proti hrozbě koronaviru byl květnový termín této veřejné celonárodní sbírky odvolán a akce přesunuta na příznivější dobu, tedy na středu 30. září.

Kalendář s fotkami broumovských kostelů je už k dispozici

Email Tisk PDF

kalJiž třetí kalendář fotek broumovské skupiny kostelů od bratislavského fotografa Dana Veselského je už k dispozici za dobrovolný příspěvek. Nejjistější cesta jak se ke kalendáři v této době dostat, je kontaktovat Římskokatolickou farnost - děkanství Broumov.

Hejtman Červíček: "Hlavní prioritou nového vedení kraje bude pokračovat v co největším rozvoji regionu a jeho obcí."

Email Tisk PDF

123509178 2756693934573889 4261181541835395502 oV pondělí 2. listopadu se poprvé sešlo Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje pro volební období 2020 až 2024. Zastupitelé složili zastupitelský slib a zvolili nové vedení kraje. Hejtmanem se stal bývalý policejní prezident, senátor a dosavadní první náměstek hejtmana Martin Červíček.

Strana 1 z 357

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web