Broumovsko

Neděle 30.duben 2017

Poslední aktualizace 2.05.2017 04:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Byl vyhlášen termín zápisu dětí do Mateřské školy Broumov

Email Tisk PDF

pricna227Ředitelství MŠ Broumov vyhlásilo zápis dětí do Mateřské školy Broumov pro školní rok 2017/2018, který se koná ve dnech 15. a 16. května 2017 od 9 do 16 hodin v budově Příčná 227, Broumov, kde se nachází ředitelství MŠ, (budova s kočičkou).

Město Broumov zavádí pytlový sběr tříděných plastů

Email Tisk PDF

pytelV rámci zefektivnění systému odpadového hospodářství město Broumov zavádí tzv. pytlový sběr tříděných plastů. Jedná se o službu, která zjednodušuje třídění tím, že není nutné odpady odnášet do barevných kontejnerů, ale plní se do pytlů přímo v domácnostech. V určený den se naplněné pytle odváží od domů jako běžné popelnice.

Šest hodin češtiny denně. Po třech měsících v jazykové škole posílí noví lékaři z Ukrajiny týmy krajských nemocnic

Email Tisk PDF

nemnaNábor zdravotnických pracovníků z Ukrajiny, který Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zahájil na podzim loňského roku, už má první konkrétní výsledek. Dva lékaři a tři lékařky dorazili v průběhu minulého týdne do Náchoda, kde budou nejprve tři měsíce navštěvovat intenzivní výuku českého jazyka. Skupinu by měl v krátké době doplnit ještě manželský pár lékařů a jedna zdravotní sestra, kteří dosud čekají na vydání studijního víza.

V petrovickém tunelu došlo k nárazu osobního vlaku do uvolněného kamene ze svahu. Bylo to cvičení!

Email Tisk PDF

cv1Složky integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje cvičily ve středu vzájemnou spolupráci a koordinaci při železniční nehodě s vyšším počtem zraněných osob. Do připraveného taktického cvičení se zapojilo na 90 hasičů, záchranářů, policistů a členů ostatních složek a organizací. Organizátoři cvičení využili výluku na trati č. 026 v úseku Police nad Metují – Broumov, která probíhá do 28. dubna 2017.

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 28. dubna do 1. května

Email Tisk PDF

mamPálení čarodějnic, benefiční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, sportovní den pro děti, koncert ZUŠ Broumov či Vítání jara v Teplicích nad Metují. To jsou tipy na akce, které se o prodlouženém víkendu od 28. dubna do 1. května konají na Broumovsku.

Tento víkend se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Email Tisk PDF

jir1Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů začátkem května a pak v polovině srpna. V Polsku je státním svátkem i 3. květen, naši sousedé se tedy mohou těšit na prodloužený víkend, a tak tuto sobotu, neděli a pondělí do Adršpašsko-teplických skal zavítají tisíce turistů, další pak v úterý a ve středu.

Policisté už rok a půl pátrají po ženě z Jetřichova

Email Tisk PDF

mazacPolicie České republiky se obrací na veřejnost s žádostí, zda někdo neví, kde se nachází již rok a půl pohřešovaná 51letá Klára Mazačová z Jetřichova u Broumova. Přes veškeré dosavadní pátrání se ji dosud nepodařilo najít.

Zloděj vykradl málo obývaný dům v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

ppppPachatele vloupání do nepříliš často obývaného rodinného domu v Polici nad Metují hledají policisté z místního obvodního oddělení. O tom, že dům není soustavně obýván, ale zřejmě zloděj věděl. S vniknutím do domu, k němuž došlo v blíže neurčené době od prosince 2016 do současnosti, si totiž dal opravdu práci. Do domu se dostal ze zadní části, kam nebylo vidět.

Restaurace Střelnice se opět zavírá. Město hledá nového provozovatele

Email Tisk PDF

strelPo ročním provozu se 30. června opět zavírá restaurace Střelnice v Broumově, když současný provozovatel podal výpověď. Město Broumov tak hledá nového nájemce.

Strana 1 z 255

Doporučujeme

Mladí nadaní uchazeči mohou žádat o stipendium v Talentovém fondu Broumovska

rozvoj

Talentový fond Broumovska obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska vyzývá mladé nadané uchazeče s vazbou na region v území CHKO Broumovsko k předkládání žádostí o stipendia do 1. otevřeného grantového kola na podporu získání zahraniční zkušenosti ve formě studia v zahraničí, odborné stáže nebo jiné zkušenosti z oboru umění či vědy ve školním roce 2017/2018. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2017...celý článek

Poslední komentáře