Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Už jste poznali život nejrychlejšího tvora na planetě, vzácného sokola stěhovavého?

Email Tisk PDF

IMG 4766I v letošním roce hnízdí vzácní sokoli stěhovaví na Broumovsku. Již téměř tradičně si jeden z párů vybral ke svému hnízdění skalní skulinu v Teplických skalách v oblasti u Chrámových stěn. Štěstí tomuto páru přálo a zatím úspěšně vychovává tři mladé.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Email Tisk PDF

dicadlotttttttVernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 5. do 7. června konají na Broumovsku.

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Email Tisk PDF

DSC 7037Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření domova pro seniory ve výši 176,8 milionu korun. Kraj s městem hodlá zařízení výrazně zmodernizovat, a navíc rozšířit o 29 nových lůžek. Se zahájením výstavby se počítá na konci roku 2020.

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Email Tisk PDF

P Broumov 3Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v domě v Soukenické ulici v Broumově. Profesionální broumovská jednotka vyjela na místo z Police nad Metují, kde zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla.

Návrat do Masarykovy školy

Email Tisk PDF

komendaPokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem o návrat do lavic je nicméně na prvním stupni naší školy silně nadpoloviční, přičemž mnohdy jde o žáky, kterým rodiče dali dobrovolně na výběr. Touha vidět své kamarády a spolužáky u nich jasně zvítězila.

Od soboty pojedou všechny spoje

Email Tisk PDF

jedemetttVeřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. května plně vrátí do normálu. Královéhradecký kraj tak reaguje na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Email Tisk PDF

5 Sokol stěhovavý Václav HlaváčAgentura ochrany přírody a krajiny připravila v následujících čtyřech víkendech pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu.

Broumovský klášter se opět otevírá, sezónu zahájí jarním trhem

Email Tisk PDF

jarnitrhPo nucené dvouměsíční pauze to v broumovském benediktinském klášteře opět ožije. V sobotu 23. května se v klášterním areálu bude konat Jarní farmářský trh a v pondělí 25. května bude klášter zpřístupněn kompletně - včetně prohlídkového okruhu, ubytování Dům hostů a klášterní restaurace U Tří růží.

V Ulitě byl zahájen provoz

Email Tisk PDF

ulitaOd 11. května 2020 je znovu umožněna osobní účast dětí ve střediscích Domu dětí a mládeže Ulita Broumov. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti najdete na stránkách Ulity.

Strana 1 z 346

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře