Broumovsko

Středa 12.srpen 2020

Poslední aktualizace13.08.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nový trenažér k výuce lékařů ON Náchod s podporou Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

20200805 100433 008 savedNadační fond HOSPITAL BROUMOV uspěl v dotačním řízení Královéhradeckého kraje s projektem "Dotace na koupi trenažéru – sofistikovaného resuscitačního modelu k výuce lékařů ON Náchod a.s.". Na základě výsledků poptávkového řízení trenažér do nemocnice dodala firma CHEIRÓN a.s. Praha za cenu cca 290 tis. Kč včetně DPH.

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Email Tisk PDF

DDH vizualizace 3Druhou největší investiční akcí města Náchoda je pro letošní rok zahájení modernizace dopravního hřiště výstavbou provozní budovy. Tato etapa je prvním krokem ke zvýšení atraktivity velmi oblíbeného a využívaného prostoru, který pravidelně využívají i školy z Broumovska a který již léta potřebuje odpovídající zázemí.

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví

Email Tisk PDF

IMG 20200807 WA0001Opakované útoky vlků na ovčí stáda na Broumovsku měly za následek, že chovatel Vlastimil Vejrosta po více než padesáti letech s chovem ovcí skončil.

Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Email Tisk PDF

17Královéhradecký kraj se spolu s dalšími partnery podílí na obnově Česko-polské Hřebenovky, jejíž jednotlivé dokončené části se už těší obrovské přízni turistů. Akce s rozpočtem přes 3,5 milionu eur je strategickým projektem v rámci úspěšné česko-polské přeshraniční spolupráce a v současnosti se blíží ke svému závěru. Páteří Hřebenovky je 11 nových nebo obnovených rozhleden. Zatím poslední dokončené se slavnostně otevřou v srpnu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. srpna

Email Tisk PDF

4Koncert Ivy Bittové se skupinou Dunaj, festivalové koncerty, vernisáž výstavy či program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. srpna konají na Broumovsku.

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Email Tisk PDF

Foto 1 jabloňJedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste v Machově. Jediný ovocný strom v letošním finále byl nominován Místní akční skupinou Stolové hory s podporou městyse Machova, Penzionu a restaurace U Lidmanů, zdejší školy i místních zahrádkářů. Momentálně lidé mohou hlasovat pro svého favorita, přičemž vítěz bude známý 20. října.

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Email Tisk PDF

volllbyKandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí a koalic. Do 3. srpna mohou své kandidátky ještě upravovat. Na základě rozhodnutí prezidenta ČR z 9. dubna se volby do krajských zastupitelstev uskuteční 2. a 3. října 2020.

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

Email Tisk PDF

mas1V rámci regionu Broumovska působí tzv. místní akční skupina, konkrétně MAS Broumovsko+. Jedná se o spolek založený na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu. Spolek se připravuje na nové období a připravil proto dotazník pro veřejnost.

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Email Tisk PDF

záchrana psa Hlavňov 2Profesionální hasiči ze stanice Broumov, lezecká skupina ze stanice v Náchodě – Velkém Poříčí a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli ve středu odpoledne povoláni k záchraně psa. Asi třicetikilogramový pes se při vycházce z Hvězdy na Strážnou horu v Broumovských stěnách propadl do pět metrů hluboké skalní rozsedliny.

Strana 1 z 350

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře