Broumovsko

Pátek 20.říjen 2017

Poslední aktualizace21.10.2017 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Jan Meier byl oceněn mezi nejlepšími knihovníky v kraji

Email Tisk PDF

Jan M TVe studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se ve středu večer již podeváté předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům našeho regionu. Jedním z oceněných byl i dlouholetý ředitel Městské knihovny v Broumově PhDr. Jan Meier, který v červenci letošního roku odešel do důchodu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. října

Email Tisk PDF

dddddddDýňové slavnosti, Dny poezie, bowlingový turnaj, soutěž ve vaření, fotbal, divadlo, program pro děti, výlov rybníka, kino, běžecký závod. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 20. do 22. října konají na Broumovsku.

Po úniku plynu v Broumově evakuovali téměř 40 lidí

Email Tisk PDF

poooolMalé evakuační manévry zažili v pondělí kolem poledne cestující a obyvatelé slepé ulice poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově. Pracovník firmy provádějící výkopové práce v postranní ulici totiž poškodil plynové potrubí. Lžíce bagru nedopatřením zavadila o trubky, které přestaly těsnit, a došlo k úniku plynu.

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Email Tisk PDF

defi 2Pořízení defibrilačních jednotek na vybraná místa v nejvyšším horském pásmu od západních hranic s Libereckým krajem až po východní hranici s Pardubickým krajem zajistí Královéhradecký kraj. Jedním z míst by mělo být i ve skalním městě v Adršpašsko - teplických skalách.

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

Email Tisk PDF

krep1V prostorách Centra pro rodinu v Broumově se 12. září konal bazar oblečení. Zboží do bazaru darovali spolupracující organizace a příznivci Centra.

Silničáři budou v zimě více uklízet. Kraj zvyšuje počet udržovaných kilometrů silnic

Email Tisk PDF

udrzba velkyKe zvýšení počtu v zimě udržovaných kilometrů přistupuje vedení kraje. Radní odsouhlasili nové znění Nařízení Královéhradeckého kraje, kterým se vymezují úseky silnic II. a III. tříd v kraji, na kterých se pro jejich malý dopravní význam nezajišťuje sjízdnost odstraňováním sněhu a náledí v zimním období. Pro krajskou Údržbu silnic Královéhradeckého kraje to znamená, že silničáři budou v zimě udržovat více úseků, a to napříč celým krajem.

Na čápy v Polici nad Metují čeká nové hnízdo

Email Tisk PDF

nove capi hnizdo AOPKNevšední podívaná se naskytla obyvatelům Police nad Metují v pondělí ráno. Mohutný jeřáb s 38 metrů vysokým ramenem couval po malé místní komunikaci ke komínu keramičky. Úkol pro zkušeného jeřábníka a specialisty na výškové práce zněl jasně: Sundat staré čapí hnízdo a připravit čápům podložku pro hnízdo nové.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. října

Email Tisk PDF

drrrrakTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, beseda, modelářská soutěž, Hubertova jízda s taneční zábavou, stolní tenis, pouštění draků či thajské masáže. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 13. do 15. října konají na Broumovsku.

Výstava Muzea papírových modelů na Zámku v polské Oleśnici

Email Tisk PDF

21192961 1715032458806256 3840843123978352143 nLetošní rok byl v Oleśnici vyhlášen Českým rokem. Před 400 lety zemřel nejvýznamnější majitel Oleśnického panství, Karel II. z Poděbrad, který je podepsán pod dnešní podobou zámku. Byl to jeden z vnuků českého krále Jiřího. A ještě v letošním roce probíhaly od 1. do 17. září v Oleśnici Dny Evropy.

Strana 1 z 268

Doporučujeme

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

klav

Pražské Rudolfinum přivítá ve středu 18. října laureáty letošního ročníku Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa...celý článek

Poslední komentáře