Broumovsko

Neděle 5.červenec 2020

Poslední aktualizace 4.07.2020 04:16

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Královéhradecký kraj obnovuje a rozšiřuje železniční spojení do Polska

Email Tisk PDF

IMG 2236 1600x1067Sezonní vlaky, které propojují česko-polské příhraničí, se již několik let těší velké oblibě turistů z obou zemí. Jejich provoz však letos začíná kvůli koronavirové krizi až nyní. Spoje na trase Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław znovu vyjedou v sobotu 4. 7. 2020. Vlaky na trase Trutnov – Královec – Lubawka – Kamienna Góra – Sędzisław začaly vozit cestující se začátkem letních prázdnin.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Email Tisk PDF

letokosteluttttttttKoncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 3. do 5. července konají na Broumovsku.

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Email Tisk PDF

nov3tttV soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v kategorii celobarevný zpravodaj měst Broumovské noviny! V sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje převzali v úterý 30. června ocenění redaktor René Herzán a Jitka Nigrinová ze sekretariátu starosty města.

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Email Tisk PDF

chodtttDnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřadem v Broumově. Jedná se o rekonstrukci chodníku podél třídy Masarykovy a ulice Komenského, dále dojde k rozšíření chodníku podél ulice Komenského, k rekonstrukci nároží křižovatky mezi úřadem a autobusovou zastávkou a k realizaci nového místa pro přecházení. Vedení města tímto chce zajistit maximální bezpečnosti uživatelů pěší dopravy v tomto úseku, který je velmi frekventovaný a velmi zatížený dopravou.

Spolupráci při záchraně osob v těžko přístupném skalním terénu cvičilo hned několik záchranných složek najednou

Email Tisk PDF

1. den výcvik Polické stěny 23V letošním roce evidují záchranné složky v Královéhradeckém kraji už několik případů, kdy probíhala záchrana zraněných osob v těžko přístupném terénu skalních měst. Letní sezóna ovšem teprve začíná... Dvoudenní výcvik, který se konal v oblasti Polických stěn na Broumovsku, měl za cíl procvičit záchranné práce ve skalním terénu, ať už s pomocí vrtulníku letecké záchranné služby, nebo bez něj.

Broumov usiluje o titul Evropského hlavního města kultury 2028. Kandidaturu již dříve oznámilo Brno, zvažuje ji Liberec a další města

Email Tisk PDF

Broumov foto Eduard ŠkolníkZastupitelstvo města Broumov na svém zasedání schválilo kandidaturu Broumova na titul Evropské hlavní město kultury 2028. Broumov má kandidaturou ambici zařadit se po bok dalších menších evropských měst, která s kandidaturou i přes svou velikost uspěla, jako je Bad Ischl v Rakousku, Matera Basilicata v Itálii, Pafos na Kypru nebo Esch-sur-Alzette v Lucembursku. Příběh Broumova chce ukázat, že Evropa je kontinentem silných regionů, a stírá tak pojmy centra a periferie.

ŘSD zřídí kancelář na Městském úřadě Trutnov kvůli D11

Email Tisk PDF

trutnovStavba dálnice D11 v úseku Trutnov – státní hranice s Polskem už má územní rozhodnutí. Na řadě je výkup pozemků. Majitelé dotčených nemovitostí mohou od 1. července získat potřebné informace v nově zřízené kanceláři Ředitelství silnic a dálnic ČR na Městském úřadě Trutnov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. června

Email Tisk PDF

zijettttttDětský den v Ulitě, první koncert festivalu Za poklady Broumovska, volejbal, fotbal, hudba, soutěžní večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. června konají na Broumovsku.

Auto skončilo v Metuji

Email Tisk PDF

DN Dolní Teplice 3Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Broumova byli včera odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo v ulici A. Jiráska v Teplicích nad Metují do řeky Metuje.

Strana 1 z 348

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře