Broumovsko

Sobota 5.prosinec 2020

Poslední aktualizace 6.12.2020 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Město Broumov vyhlásilo soutěž #podpořmeobchodyvbroumově

Email Tisk PDF

nakupMěsto Broumov vyhlásilo spotřebitelskou soutěž #podpořmeobchodyvbroumově. Soutěž probíhá od neděle 6. 12. 2020 do neděle 20. 12. 2020 ve všech maloobchodních kamenných prodejnách v Broumově.

Modernizace náchodské nemocnice bude pokračovat další etapou

Email Tisk PDF

asasasasasasasRadní Královéhradeckého kraje rozhodli o pokračování modernizace Oblastní nemocnice Náchod a zastupitelům doporučili schválit financování projektové přípravy druhé etapy přestavby. Ta předpokládá demolici nejstarší budovy – pavilonu E v dolním areálu. Objekt nahradí nová stavba, do níž se přestěhují zbylá oddělení z horního areálu nemocnice. Za vypracování projektových dokumentací kraj plánuje zaplatit 28 milionů korun.

Oprava kostela v Otovicích pokračuje. Má novou střechu a věžičku

Email Tisk PDF

20201125 094941Ve středu 25. listopadu byla umístěna zrestaurovaná aureola, kalich a makovice na věž římskokatolického kostela svaté Barbory v Otovicích. Do makovice byly dle tradice vloženy předměty a dokumenty ze současné doby, jako vzkaz příštím generacím.

Odvoz odpadů během vánočních svátků v Broumově

Email Tisk PDF

odpadVzhledem k blížícímu se konci roku informovaly Technické služby Broumov o svozu odpadu během vánočních svátků a na začátku příštího roku.

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

Email Tisk PDF

dendenV sobotu 28. listopadu se bude konat Den otevřených dveří Gymnázia Broumov, jen v trochu upravené podobě, než na kterou jsou všichni v Broumově zvyklí.

Poděkování za potravinovou sbírku

Email Tisk PDF

IMG 20201115 133857Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Apeiron posledních čtrnáct dní prožíval. Pevně doufám, že v těchto dnech, udělá radost i Vám. Chci tímto článkem vyjádřit vděčnost, kterou cítím. Za to, jací lidé v Polici a okolí žijí.

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Email Tisk PDF

strPracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí. Krásný košatý smrk věnovali městu Broumov manželé Lída a Jiří Martincovi. Rozsvícení stromu však tradiční nebude, vždyť žijeme v netradiční době.

Štastný konec při záchraně psa ve skalách

Email Tisk PDF

Záchrana psa Ostaš 3Šťastný konec měla ve sváteční den záchrana psa, který spadl v lokalitě Ostaš do skalní rozsedliny. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Broumov a lezecká skupina ze stanice Náchod, povoláni byli také dobrovolní hasiči ze Žďáru nad Metují, Police nad Metují a členové Skalní záchranné služby.

Kvalita života v Broumově

Email Tisk PDF

sdsdsddsdsdsdStejně jako v předešlých letech získal i letos jistou mediální pozornost žebříček obcí sestavený firmou Obce v datech za přispění firmy Deloitte. Srovnává se v něm kvalita života ve městech, které jsou tzv. obcemi s rozšířenou působností. Do této skupiny patří i Broumov, který se tak ve srovnání objevuje a stejně jako v předešlých letech pro něj toto srovnání nedopadá dobře. Konkrétně letos se umístil na 202. místě, přičemž celkově má žebříček 206 míst. Pokud jste žebříček neviděli, je dostupný zde.

Strana 1 z 358

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web