Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • ArtCafé Open Air: Andrea Šulcová & Allison Wheeler
banner

ArtCafé Open Air: Andrea Šulcová & Allison Wheeler

Adresa: 550 01 Broumov
Lokalita: Klášterní zahrada
Začátek:26. 6. 2024, 19:00
Web:www.klasterbroumov.cz/
Předprodej: na síti SMSticket.cz nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.
Vstupné v předprodeji: 200 Kč / 150 Kč (pro členy klubu ArtCafé) / 100 Kč (studenti do 26 let)
Vstupné na místě: 250 Kč / 180 Kč (pro členy klubu ArtCafé) / 100 Kč (studenti do 26 let)
Rezervace: vaclav.matejicek@broumovsko.cz
Koupit vstupenky
Pojďte prožít první letošní koncert ArtCafé pod širým nebem v klášterní zahradě!
 
Andrea Šulcová (CZ) a Allison Wheeler (USA) - okouzlující spojení dvou muzikantek, které se zrodilo ze společné lásky k folku, bluegrassu a psaní písní. Poté, co obě vydaly v roce 2022 úspěšné debuty, Andrea album Opportunities (Animal Music) a Allison album Winterspring (Ubuntu Music), se daly na jaře 2023 dohromady a začaly společně tvořit.
Přestože pocházejí z opačných koutů světa, jsou to spřízněné duše, které vyrůstaly na hudbě Joni Mitchell, Alison Krauss nebo Dixie Chicks, jež silně ovlivnily jejich zvuk a vnímání hudby.
 
Andrea Šulcová původem z Náchoda, žijící v Drážďanech, je songwriterka, “zpěvačka s výjimečnou a uhrančivou barvou hlasu a muzikantka s obrovským darem” (Vít Troníček, ePortýr). Debutové album Opportunities, na kterém spolupracovala s producentem Petrem Ostrouchovem (Animal Music) a jedněmi z nejlepších hudebníků v Čechách, se setkalo s velkým ohlasem a sklidilo pochvalné recenze: "Moc českých zpěvaček si s americkou country, popem a jazzem takhle nehraje." Honza Průša (Seznam Médium) nebo "Některé písně vracejí ducha seskupení Crosby, Still, Nash & Young." (Roman Jireš ČTK, Rock&Pop). Nedávno byla také časopisem Headliner zařazena mezi 50 nadějí české hudby se slovy: “její písně dokáží prozářit den, vytáhnout ze splínu a dodat odvahu” (Šárka Hellerová).
 
Allison Wheeler ze Salinas v Kalifornii je "skladatelka s velkou zvukovou představivostí" (Peter Quinn, Jazzwise UK) a všestranným hlasovým projevem s láskou k tvůrčím výzvám. Její debutové album Winterspring vyšlo v roce 2022 u londýnského vydavatelství Ubuntu Music a bylo označeno za "jednu z nejsilnějších písňových kolekcí za posledních několik let" (Jan Hocek, JazzPort). Kritikové ji přirovnávají k umělkyním jako Becca Stevens (Jazz Times) nebo Gretchen Parlato (Jazzwise UK), přesto si však vytváří vlastní a zcela jedinečný svět. Její hudba plynule překračuje žánrové hranice, inspiruje se jazzovými kořeny i talentem ve výtvarném a vizuálním umění a vytváří říši imaginace poháněnou improvizací, nostalgií a láskou k impresionismu
 
Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. 

Místo konání
Klášterní zahrada

Klášterní zahrada

Klášterní zahrada je unikátní prostor s vlastní neopakovatelnou atmosférou. Pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2007 a od té doby slouží kulturním akcím a jako místo pro možnost trávení volného

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)