Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
banner

Magazín

Začíná fantastická přehlídka květin na zámku Książ

Začíná fantastická přehlídka květin na zámku Książ

Od 1. do 5. května se koná 15. ročník Festivalu květin a umění na zámku Książ ve Wałbrzychu. Letošním tématem je oslava 20. výročí vstupu Polska do Evropské unie a organizátoři tak slibují, že se návštěvníci jejím prostřednictvím ocitnou v nejkrásnějších zemích Evropy. Součástí výstavy je také prodej květin a zahradnických doplňků.

Přečíst si článek
Zvířecí adopce zahřejí u srdce

Zvířecí adopce zahřejí u srdce

„Vždycky říkám, že to je tu takové nádraží. Čekají tu na odvoz domů,“ říká mi paní Slováková, která je pověřenou pracovnicí Městského útulku v Broumově. Má na mysli opuštěné psy a kočky, čekající ve svých prozatímních pelíškách na svého budoucího páníčka, pár, či rodinu, jenž je zahrne svou péčí a láskou. Nastřádala jsem nějaké staré povlečení, deky a ručníky a chci je věnovat útulku v Broumově. Proto jsem se rozhodla je osobně předat a útulek navštívit. Pro veřejnost jsou v sobotu a neděli vymezeny návštěvní hodiny od 10 do 12 hodin dopoledne. Ve všední den můžete útulek navštívit po telefonické dohodě s paní Slovákovou. Je však více možností, jak pomoci.

Přečíst si článek
Stacionář Stěnava: Místo, kde je radost pobejt

Stacionář Stěnava: Místo, kde je radost pobejt

Nedávno se mi naskytla možnost příležitostně pracovat v broumovském stacionáři, který byl otevřen na začátku letošního roku, a to díky iniciativě vedoucí Pečovatelské služby Beaty Hovorkové a ředitelky Centra sociálních služeb Naděje Broumov Evy Kašparové. Mezi potenciální klienty Centra denních služeb Stěnava – jak se stacionář oficiálně nazývá – patří senioři a osoby s chronickým onemocněním (včetně demence) a tělesným postižením od 18 let. Nejčastějšími návštěvníky jsou v této době senioři ve věku 75 plus, mezi hosty se ale najde i jedna čtyřicátnice. Ve všech případech jde o zajímavé osobnosti, jejichž společnost je mimořádně obohacující, proto bych tímto textem chtěl přiblížit dění ve stacionáři i lidem, kteří do něj nahlédnout nemohou. 

Přečíst si článek
Vzhůru do Kladského podzemí

Vzhůru do Kladského podzemí

Před sedmdesáti lety začaly zdi Starého města v polském Kladsku praskat, ulice se propadaly a nikdo netušil proč. Odborníci, kteří přijeli z univerzity věc zkoumat, zjistili, že se pod historickým centrem ukrývá druhé město, o kterém neměli ponětí – dohromady 40 kilometrů dlouhý, několikapatrový komplex podzemních chodeb. Vydejte se s námi do středověku…

Přečíst si článek
Až po uši v Krkonoších

Až po uši v Krkonoších

V listopadu se otevřelo ve Vrchlabí nové Muzeum Krkonoš. Zaujme nejen ohromujícím množstvím informací, ale i zvuky, obrazy a interaktivními prvky, které zabaví nejen děti. Na 2500 metrech čtverečních potkáte nejen ducha hor, ale i místní podnikatele, spiritisty z krkonošských samot, tetřeva hlušce, permoníky, a dokonce i pana prezidenta. 

Přečíst si článek
Z Teplic nad Metují do Finska: Rodinná výměna v severském stylu

Z Teplic nad Metují do Finska: Rodinná výměna v severském stylu

Štěpánka Kohlová z Teplic nad Metují se zúčastnila krátkodobého výměnného pobytu v rámci programu Rotary Youth Exchange. Celý měsíc hostila její rodina její finskou „sestru“ Anni v Teplicích nad Metují a na oplátku strávila ona měsíc ve Finsku. Jak sama říká, už dopředu věděla, že jí tato zkušenost tak trochu změní život.  

Přečíst si článek
Svatý Prokop v Chicagu

Svatý Prokop v Chicagu

V neděli 20. srpna 2023 na začátku mše svaté předali mladí zástupci broumovské farnosti České katolické misii část relikvie sv. Prokopa (†1053), jenž se od 18. století nachází v opatském klášteře sv. Vojtěcha v Broumova.

Přečíst si článek
Paní Hannelore vzpomíná

Paní Hannelore vzpomíná

Na letošní druhý ročník obnovené Svatojiřské pouti zavítali krajané z Německa. Byla mezi nimi také paní Hannelore Erber, rodačka ze Šonova. S velkým citem i humorem zavzpomínala na dřívější slávu a význam pouti uchovaný v kolektivní paměti, stejně jako na utváření krajanské komunity v bavorském Forchheimu.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)