Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
banner

Magazín

Z Teplic nad Metují do Finska: Rodinná výměna v severském stylu

Z Teplic nad Metují do Finska: Rodinná výměna v severském stylu

Štěpánka Kohlová z Teplic nad Metují se zúčastnila krátkodobého výměnného pobytu v rámci programu Rotary Youth Exchange. Celý měsíc hostila její rodina její finskou „sestru“ Anni v Teplicích nad Metují a na oplátku strávila ona měsíc ve Finsku. Jak sama říká, už dopředu věděla, že jí tato zkušenost tak trochu změní život.  

Přečíst si článek
Svatý Prokop v Chicagu

Svatý Prokop v Chicagu

V neděli 20. srpna 2023 na začátku mše svaté předali mladí zástupci broumovské farnosti České katolické misii část relikvie sv. Prokopa (†1053), jenž se od 18. století nachází v opatském klášteře sv. Vojtěcha v Broumova.

Přečíst si článek
Paní Hannelore vzpomíná

Paní Hannelore vzpomíná

Na letošní druhý ročník obnovené Svatojiřské pouti zavítali krajané z Německa. Byla mezi nimi také paní Hannelore Erber, rodačka ze Šonova. S velkým citem i humorem zavzpomínala na dřívější slávu a význam pouti uchovaný v kolektivní paměti, stejně jako na utváření krajanské komunity v bavorském Forchheimu.

Přečíst si článek
Tip na výlet: Festival květin a umění na zámku Książ

Tip na výlet: Festival květin a umění na zámku Książ

Ve dnech 29. dubna až 3. května se na zámku Książ koná 33. ročník Festivalu květin a umění. Festival nabízí k vidění umělecké floristické dekorace v zámeckých prostorách, cestu komnatami nejslavnější obyvatelky zámku kněžny Daisy Hochberg von Pless a rovněž možnost nakoupit květiny od pěstitelů. Připraven je i program pro děti.

Přečíst si článek
Polské Sokołowsko ožívá

Polské Sokołowsko ožívá

Bývalé lázeňské městečko Sokołowsko, ležící na trase Mieroszów – Wałbrzich, dosud dýchá atmosférou let minulých, a nejen to, dostává se mu nového života. Vydejte se s námi na výlet do polského příhraničí. V dalších měsících vám takových tipů na jednodenní výlet přineseme ještě několik.

Přečíst si článek
Honem do posilovny!

Honem do posilovny!

O víkendu 11. až 13. 11. proběhne v Hronově v Čapkově mlýně – Staré papírně víkendový workshop pro ženy pod názvem Posilovna sebe(vědomí). Celý program je zdarma.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)