Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy

Zprávy

Vařit z lokálních surovin na Náchodsku je možné

Vařit z lokálních surovin na Náchodsku je možné

Ve středu 26. dubna se konala akce Od farmářů na talíř, kterou zorganizovala Místní akční skupina Stolové hory. Majitelé restaurací, kaváren, lokálních obchodů, ale i kuchařky ze školních jídelen navštívili dopoledne tři farmy, které produkují brambory, mák, med, sýry a mléčné výrobky. Ochutnávka všech výrobků byla na programu odpoledne. Špecle z konopné mouky a bylinek nebo hovězí ragú na černém pivu s čokoládou připravil k obědu pouze z místních surovin kuchař Jan Péter.

Přečíst si článek
Petra Soukupová a Jan Školník mezi osobnostmi oceněnými Královéhradeckým krajem

Petra Soukupová a Jan Školník mezi osobnostmi oceněnými Královéhradeckým krajem

Královéhradecký kraj během slavnostního galavečera ocenil významné osobnosti regionu. Mezi laureáty jsou lékaři, vědci, podnikatelé, sportovci i učitelé. Nejvyšší krajské ocenění, Řád Královéhradeckého kraje, obdržel světoznámý hudební skladatel a opočenský rodák Luboš Sluka. Mezi oceněnými je také Petra Soukupová, zakladatelka Police Symphony Orchestra a Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Přečíst si článek
Česko-polská spolupráce při podpoře Broumova pokračuje

Česko-polská spolupráce při podpoře Broumova pokračuje

V pátek 14. dubna se na Městském úřadě v Broumově sešli zástupci 10 měst a obcí z polských příhraničních okresů Wałbrzych a Kłodzko, aby společně podepsali prohlášení o podpoře kandidatury města Broumov na Evropské hlavní město kultury 2028. Setkání se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová a člen vedení Dolnoslezského vojvodství Krzysztof Maj. 

Přečíst si článek
Anketa: Co pro vás znamenají Velikonoce?

Anketa: Co pro vás znamenají Velikonoce?

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem s hlubokým duchovním významem. Počínaje Květnou nedělí držely se celý Svatý (Pašijový) týden vrcholící oslavou Vzkříšení na Velikonoční neděli. Zatímco v minulosti se ke každému dni Svatého týdne vázaly jasně dané zvyky, dnes nám jich už příliš nezůstalo. Světské oslavy Velikonoc se smrskly na jarní úklid, pečení velikonočního beránka, barvení vajíček a pondělní koledu. Zeptali jsme se několika obyvatel Broumovska, jak vnímají Velikonoce.

Přečíst si článek
Broumovsko vyrazilo na veletrh Holiday World v Praze

Broumovsko vyrazilo na veletrh Holiday World v Praze

Veletrhy jsou populární již několik desetiletí. Spousta lidí sem jezdí načerpat nové znalosti a informace, jiní sesbírat materiály a prohlédnout si novinky na trhu. Výjimkou nejsou ani veletrhy cestovního ruchu. Ať už jde o odborníky z cestovního ruchu nebo o laickou veřejnou, vybere si vždy každý. A jinak tomu nebylo ani na veletrhu Holiday World v Praze.

Přečíst si článek
Již ve čtvrtek začíná  festival dokumentů Jeden svět v Polici nad Metují

Již ve čtvrtek začíná festival dokumentů Jeden svět v Polici nad Metují

V Polici nad Metují se ve dnech 30. 3. až 2. 4. 2023 uskuteční 12. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Tématem letošního ročníku je Cena bezpečí. Kromě dokumentů nabízí festival návštěvníkům také doprovodný program, který zahrnuje například benefiční koncert komorní sestavy Police Symphony Orchestra.

Přečíst si článek
Stejná šance pro všechny

Stejná šance pro všechny

Město Meziměstí patří mezi výherce soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2022, neboť vytvořilo pracovní místo pro pana Daniela a přizpůsobilo mu podmínky pro výkon zaměstnání. Přečtěte si jeho příběh, možná i pro vás, nebo vašeho zaměstnavatele může být inspirativní.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)