Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy

Zprávy

Magické datum sobota 9. 9. 2023

Magické datum sobota 9. 9. 2023

Sobota 9. 9. 2023 je zřejmě jedním z oněch magických datumů, které jsou vhodné pro pořádání kulturních, společenských i sportovních akcí. Navíc předpověď počasí je po celý víkend zcela prosluněná a tak, kdo se nebude věnovat na zahrádce podzimní sklizni a údržbě, bude mít zřejmě těžký výběr. Kam tedy vyrazit?

Přečíst si článek
Zúčastněte se natáčení talkshow Michaelův MASHUP

Zúčastněte se natáčení talkshow Michaelův MASHUP

V pátek 4. srpna od 17 hodin se bude v zahradě broumovského kláštera natáčet speciální letní díl talkshow Michaelův MASHUP. Novinář a moderátor Michael Rozsypal pozve do Broumova umělce Romana Týce a předsedkyni spolku Díky, že můžem Báru Stárkovou. Natáčení je přístupné veřejnosti, vstup je volný. Přijďte se podívat!

Přečíst si článek
Král smrků padl

Král smrků padl

V závěru letošního června došlo k pokácení dvou výjimečných stromů v NPR Adršpašsko-teplické skály. V obou případech šlo o smrky a oba byly napadeny dřevokaznými houbami, tesaříky a kůrovcem. 

Přečíst si článek
Turisté, kde jste?

Turisté, kde jste?

Hlavní turistická sezóna je v plném proudu. Každý z nás potká za den alespoň jedno auto s cizí poznávací značkou. Adršpašské skály v období letních prázdnin praskají ve švech a jenom díky online rezervačnímu systému vstupenek a parkování lze obcí normálně projet a u vstupu se netvoří fronty. Ale co ostatní místa na Broumovsku?

Přečíst si článek
Nová zelená úsporám Light na Broumovsku

Nová zelená úsporám Light na Broumovsku

Také na Broumovsku je možné využít program Nová zelená úsporám Light (NZÚL), díky kterému mohou nízkopříjmové domácnosti čerpat finanční prostředky na zateplení domu a instalaci obnovitelných zdrojů energie. MAS Broumovsko+ chystá pro zájemce konzultační den a odbornou podporu, která je bezplatná. 

Přečíst si článek
Studenti Gymnázia Broumov ovládli fyzikální soutěž Vím proč

Studenti Gymnázia Broumov ovládli fyzikální soutěž Vím proč

V polovině června skončila fyzikální soutěž Vím proč, kterou vyhlašuje společnost ČEZ. V letošním ročníku dostal na frak stereotyp fyziky jako předmětu pro kluky. Hlavní kategorii základních a středních škol ovládly šikovné dívky, které obsadily hned pět z celkem šesti medailových pozic. Odborná porota tentokrát za nejpovedenější videa fyzikálních pokusů přiklepla 200 tisíc korun Gymnáziu Broumov a pražskému Gymnáziu Opatov.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)