Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Výtvarné umění

Výtvarné umění

U mých soch mi jde především o napětí

U mých soch mi jde především o napětí

Sochařské instalace Petra Šťastného jsou k vidění v zahradě kláštera Broumov od jara až do podzimu v rámci výstavy Klášterní zahrada 2022. Na malinkaté postavy útočí tíha kamenných bloků, jeho instalace vyjadřují jasné napětí. Proč tomu tak je, objasňuje sochař Petr Šťastný v rozhovoru.  

Přečíst si článek
Inspirací je pro mě obyčejnost

Inspirací je pro mě obyčejnost

Malířka Radka Bodzewicz přivezla do Broumova výstavu Tapas s velkými barevnými obrazy, které je možné v detailu rozhýbat pomocí mobilní aplikace Artivive. O tom, co je pro ni inspirací, jak se tvoří ve virtuální realitě a že ji děti učí znovu žasnout, hovoří v rozhovoru pro Naše Broumovsko. Výstavu Tapas můžete navštívit až do 15. září v Dětské galerii Lapidárium.

Přečíst si článek
Šamanismus i lidský úděl. Obrazy Radky Bodzewicz rozhýbe virtuální realita

Šamanismus i lidský úděl. Obrazy Radky Bodzewicz rozhýbe virtuální realita

Ve čtvrtek 9. června v 16 hodin se v Dětské galerii Lapidárium v klášteře Broumov uskuteční vernisáž výstavy intermediální umělkyně Radky Bodzewicz s názvem Tapas. Výstava potrvá od 10. června do 15. září a v jejím průběhu se bude konat několik workshopů pro děti a dospělé. Specifikem výstavy je její další rozměr ve virtuálním světě. Do toho lze nahlédnout pomocí mobilní aplikace Artivive a pro návštěvníky bude k dispozici v galerii. Kurátorem výstavy je Radek Wohlmuth.

Přečíst si článek
Mít v sobě vlastní mytologii

Mít v sobě vlastní mytologii

Divoká zvířata procházející rozpadajícím se městem, zákoutí plná sov i dětské skrýše, stopy ohně i citronová šťáva… To všechno najdete na výstavě Mezisvěty slovenské výtvarnice Oľgy Paštékové, která je až do 5. 6. k vidění v Dětské galerii Lapidárium. Více se o jejím vnitřním světě, neobvyklých výtvarných technikách a vnímání přírody i města dočtete v rozhovoru.

Přečíst si článek
Galerie Dům zahajuje výstavní sezónu

Galerie Dům zahajuje výstavní sezónu

V sobotu 7. května v 16 hodin proběhnou v broumovském klášteře hned dvě vernisáže. Zahájena bude výstava Markéty Hlinovské Zamykám zamykám les můj les můj hrad v Galerii Dům a v klášterní zahradě vernisáž výstavy soch a objektů Kryštofa Kaplana a Petra Šťastného.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)