Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Blog

Blog

Je Broumovsko důchoďák, kde lidé nechtějí žít?

Je Broumovsko důchoďák, kde lidé nechtějí žít?

Většinou se snažím zůstávat v neutrální pozici, vyplývá to ze samé pozice šéfredaktorky webu a požadavku na novinářskou objektivitu Když ke mně však na Velikonoční pondělí dopoledne začaly z různých stran přicházet odkazy na článek Jana Nováka ze Seznamu Zprávy „Jeden velký důchoďák – reportáž z míst, kde mladí nechtějí bydlet“, věděla jsem, že musím udělat výjimku, a sepsat komentář, který zareaguje na povrchní a zkreslující článek na webu Seznam.cz.

Přečíst si článek
Víkend

Víkend

Pravidelný blog Pavla Frydrycha vás přivede k zamyšlení, jak to vlastně s nedělním ránem máte vy.

Přečíst si článek
Rodné domy

Rodné domy

V každém městě nebo městečku je na domech bezpočet pamětních cedulí. Ty oznamují, že se v tomto domě narodil pan XY, který byl čímsi významný nebo v pozměněné podobě říkají, že v tomto domě v období od-do pan YZ žil a tvořil nebo pracoval nebo odpočíval. Prostě tady byl a my jsme na to pyšní.

Přečíst si článek
Aporie a štípání dřeva

Aporie a štípání dřeva

Slovník cizích slov definuje pojem „aporie“ takto: obtížný, sporný nebo neřešitelný problém; bezvýchodnost, neschopnost dospět k řešení problému, protože obsahuje neřešitelné rozpory. Překlad z řečtiny je vysvětlován následně: doslova „ne-cesta“, neprůchodnost, slepá ulička.  

Přečíst si článek
Vzpomínkou na hrdiny jsou květy vlčích máků

Vzpomínkou na hrdiny jsou květy vlčích máků

K 11. listopadu patří tradičně slavnost svatého Martina a lampionové průvody. Celosvětově se v na tento den ale slaví také Den válečných veteránů, k němuž se Česko přidalo v posledních 7 letech. Jeho symbolem se staly květy vlčích máků, který kdysi pokrývaly hroby padlých v 1. světové válce.

Přečíst si článek
Boty s vlastní inteligencí

Boty s vlastní inteligencí

Dave Lister z těžařské lodi Červený trpaslík Jupiterské důlní společnosti jednou vypravuje Rimmerovi, že si jeho kamarád koupil boty s vlastní inteligencí. „Moh jsi bej nalitej doslova jak dělo a boty tě vždycky odnesly domů,“ vysvětloval. „Jenomže jednou boty mýho kamaráda odnesly na druhej konec města. A pak dokonce do jinýho města. Prostě je přestalo bavit chodit jenom do hospody a domů a chtěly si taky vyzkoušet, jaký to je vyrazit si někam jinam.“ Příběh pak pokračuje dál, ale pro potřeby tohoto fejetonu stačí jen tato malá část.

Přečíst si článek
Broumov(sko) a příběhy

Broumov(sko) a příběhy

Jaké jsou současné příběhy Broumovska a jaké chceme v budoucnu vyprávět? A co dělá příběh dobrým příběhem? Takovým otázkám se věnovali účastníci storytellingového workshopu, který proběhl ve čtvrtek 12. 8. 2021 na Chatě pod Korunou.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)