.jpg)
Velmi starých stromů je zapotřebí si vážit
- Živá krajina
- - Pondělí, 6. března 2023
Památné stromy jsou němými svědky historických událostí a představují výraznou krajinnou dominantu. Svým majestátem přitahují naši… Celý článek
Památné stromy jsou němými svědky historických událostí a představují výraznou krajinnou dominantu. Svým majestátem přitahují naši… Celý článek
Vzhledem k ukončenému hnízdění sokolů končí v pondělí 27. dubna omezení vstupu do vybraných skalních oblastí Broumovska, které platilo v jarním období.
Tůně, nové aleje, výsadba stromů – dobrovolníci spolku Julinka pomáhají proměňovat krajinu na Broumovsku k lepšímu. Přečtěte si, co všechno se jim v poslední době podařilo.
Už více než 58 km2 území Broumovska bylo zmapováno díky projektu Adaptace na klimatickou změnu Broumovsko I, který od března 2021 koordinuje Strategická rada regionu Broumovsko. První fází projektu je právě mapování, které provádějí lokální koordinátoři na území šesti obcí: Broumov, Martínkovice, Otovice, Police nad Metují, Bukovice a Žďár nad Metují.
Skalní oblasti Broumovska jsou ideálním hnízdištěm pro sokola stěhovavého. V tuto chvíli je obsazeno už osm tradičních lokalit a první z nich – na Dědově vyhlídce na Ostaši – je uzavřena veřejnosti.
Klimatické změny jsou výzvou pro celý svět. Kromě globálních řešení tohoto problému je možné zaměřit se i na řešení lokální. Jednou z cest je narovnání vodního režimu krajiny, které povede k vyšší zádrži vody v krajně a tím k větší odolnosti vůči očekávaným extrémům – prudkým srážkám a obdobím sucha. Strategická rada regionu Broumovsko pokračuje v těchto dnech v projektu, který jde právě touto cestou. Jde o projekt Adaptace na klimatickou změnu Broumovsko I, který je financovaný z Fondů EHP a Norska.
Pokračování rozhovoru s dendrologem a lesníkem Petrem Kunou ze Správy CHKO Broumovsko, tentokrát o obnově lesa zničeného kůrovcem
O kůrovcové kalamitě na Broumovsku s lesníkem a dendrologem ze Správy CHKO Broumovsko Petrem Kunou