Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
banner

Lidé

Letošní rok pro nás bude velkou výzvou

Letošní rok pro nás bude velkou výzvou

Po dvaadvaceti letech, kdy sídlí v Polici nad Metují, vykročila výrobní společnost Microtherm CZ k dalšímu rozvoji. Aktuálně vstoupila na polský trh, stala se celosvětově hlavním výrobním závodem a do Police nad Metují se chystá přesunout i kompletní logistiku. O impulsu k rozvoji, velkých výzvách i aktivitě dovnitř regionu jsme hovořili s jejím ředitelem Davidem Pancnerem.

Přečíst si článek
Jsem ráda, že nová knihovna bude i kreativním centrem

Jsem ráda, že nová knihovna bude i kreativním centrem

Když jsem minulý týden volala vedoucí broumovské knihovny Martě Lelkové, aby okomentovala fakt, že z Národního plánu obnovy dostali čtyřicet milionů na rekonstrukci domu na Opočenského 33 a jeho přeměnu na novou, moderní knihovnu a kreativní centrum, ještě tomu úplně nevěřila. „Byla jsem služebně v Hradci, ale myslí jsem byla úplně jinde. Bojujeme za to už od roku 2017 a musím říct, že je skvělé, že jsme od samého počátku měli podporu města,“ říká.

Přečíst si článek
První dáma oblékne sukně z broumovského brokátu

První dáma oblékne sukně z broumovského brokátu

Nečekanou návštěvou poctila tento týden první dáma Eva Pavlová statek v Hejtmánkovicích. Na Broumovsko zavítala, aby si zde vybrala z nabídky látek a nechala si ušít sukně značky Laiva, které šijí Lenka Hlaváčková a Ivana Hanušová z odstřihů bavlněného brokátu z broumovské Veby. Zeptali jsme se, jak návštěva první dámy proběhla a jaké látky si vybrala.

Přečíst si článek
Až po uši v Krkonoších

Až po uši v Krkonoších

V listopadu se otevřelo ve Vrchlabí nové Muzeum Krkonoš. Zaujme nejen ohromujícím množstvím informací, ale i zvuky, obrazy a interaktivními prvky, které zabaví nejen děti. Na 2500 metrech čtverečních potkáte nejen ducha hor, ale i místní podnikatele, spiritisty z krkonošských samot, tetřeva hlušce, permoníky, a dokonce i pana prezidenta. 

Přečíst si článek
Je to neskutečný motor

Je to neskutečný motor

Dřevorubec roku se po tříleté pauze vrací do Adršpachu. V sobotu 20. ledna v 10 hodin odstartuje již 13. ročník oblíbené soutěže, jejíž poslední chystaný díl v roce 2020 na poslední chvíli zhatila pandemie. Jediný zimní “Dřevorubec” v Česku tradičně přináší kromě lesáckých závodních disciplín i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Více nám prozradil organizátor závodu Pavel Cohla.

Přečíst si článek
Roubujeme současnost na tradici

Roubujeme současnost na tradici

Polický Merkur, to není jen bohatá historie. Z budoucnosti na nás mává robotická ruka, ovládání přes aplikaci a moderní design. Firma loni uvedla na trh zbrusu nové, jednomodelové stavebnice a slaví s nimi úspěchy. Mezi modely, které mají do dvaceti, třiceti centimetrů, najdete třeba kultovní Velorex, sněžnou rolbu nebo žlutou ponorku. „Když jsme ji vyrobili, změnil jsem si vyzvánění na telefonu a každý den mi zpívá Ringo Star Žlutou ponorku,“ usmívá se ředitel Muzea stavebnice Merkur Pavel Frydrych, když mě provádí krásnou novou expozicí legendární české hračky.

Přečíst si článek
Jsem rád, že sbírka zůstane vcelku

Jsem rád, že sbírka zůstane vcelku

Dvacet let sbíral badatel a spisovatel Petr Bergmann archiválie související s historií Broumovska, před 7 lety založil Institut regionální paměti, aby se sbírka zachovala. Nyní se sbírku, čítající 30 tisíc kusů, rozhodl prodat – za 6,5 milionu korun ji pro Muzeum Broumovska koupilo město Broumov.

Přečíst si článek
O.N.Cast: Michael Rozsypal

O.N.Cast: Michael Rozsypal

Podcast O.N.Cast přináší tentokrát rozhovor s novinářem a moderátorem Michaelem Rozsypalem. "Koncept Mashupu je jedinečný. Novináři jsou jako rozhodčí, nejsem konfliktní," říká moderátor, který pravidelně navštěvuje Broumov. 

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)