Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Literární Café: Anna Melikova/ Sára Zeithammerová
banner

Literární Café: Anna Melikova/ Sára Zeithammerová

Adresa: Mírové nám. 52, 550 01 Broumov
Lokalita: Městská knihovna Broumov
Začátek:22. 4. 2024, 17:30
Web:www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:50°35'9,281"N
16°19'55,181"E

Vstup zdarma.

Setkání bude tlumočeno.

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci s Českým literárním centrem, Goethe-Institutem a Městskou knihovnou v Broumově.

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Anna Melikova (*1984, Ukrajina) - vystudovala německý jazyk a literaturu v Kyjevě. Od roku 2017 žije v Berlíně. Její prozaické texty vyšly v mnoha časopisech a antologiích v různých jazycích. K jejím nejvýznamnějším dílům patří scénář, který napsala k filmu Grand Jeté (režie: Isabelle Stever, premiéra Berlinale 2022). Je rovněž členkou výběrové komise sekce Panorama filmového festivalu Berlinale. S německo-ukrajinským filmovým projektem Der weibliche Körper meines Geliebten (Ženské tělo mého milence) získala na Berlinale Talents 2023 cenu Kompagnon Fellowship Award. Její románový debut Ich ertrinke in einem fliehenden See (Topím se v prchajícím jezeru) vyjde v nakladatelství Matthes & Seitz v roce 2024.

Sára Zeithammerová (*1997) - narodila se ve Spojených státech amerických, ale většinu života strávila v Praze. Vystudovala obor angličtina a španělština pro mezikulturní komunikaci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Jako scenáristka se podílela na seriálu České televize TBH a filmu Hana. Jejím prvním autorským projektem je seriál Pět let, který tematizuje obvinění ze znásilnění. Krom scenáristiky se věnuje i próze. V roce 2022 jí vyšla prozaická prvotina Stehy, nyní připravuje svou druhou knihu s názvem Svatá.

Místo konání
Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov sídlí v budově na Mírovém náměstí 52, v prvním patře. Přístupná je hlavním vchodem z náměstí, přístup do knihovny není bezbariérový. V knihovně můžete využít služby

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)