Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • 3D výstava “Moje velké přání pro místo, kde žiju...”
banner

3D výstava “Moje velké přání pro místo, kde žiju...”

Začátek:2. 6. 2023, 13:00
Web:broumov2028.cz
Pořadatel: Broumov 2028

Město Broumov je finalistou titulu Evropské hlavní město kultury, a tak přináší kulturu i těm, kterým patří budoucnost – dětem a mladým. Na začátku roku 2023 Broumov 2028 vyhlásil kreativní výzvu na téma Moje velké přání pro místo, kde žiju.  

Hledali jsme kolektivy dětí a mladých lidí, které společně vytvoří dílo jakéhokoliv charakteru (sochu, animaci, film, koláž...).  

Výzva se konala pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a přihlásilo se do ní více jak 50 děl z Královéhradeckého kraje a polských okresů Wałbrzych a Kłodzko.  

Díla jsme převedli do 3D reality a ve virtuálních brýlích si je budete moct prohlédnout od 2. do 30. června na 6 místech v regionu – v Knihovně města Hradec Králové, v Městské knihovně Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, v polské Nowe Rudě a v Městské knihovně v Broumově.  

Na Den dětí - ve čtvrtek 1. 6. 2023 ve 13:00 - výstavu zahájíme v dětském oddělení Městské knihovny v Broumově. Vyzkoušet si virtuální brýle a prohlédnout výstavu můžete do 30. 6. 2023 v dětském oddělení, vždy v otevírací době knihovny.

 

Seznam vystavených: výzvy se zúčastnilo celkem 57 kolektivů z následujících českých a polských škol a volnočasových institucí: MŠ Příčná Broumov, MŠ Masarykova Broumov, MŠ Božanov, MŠ Heřmánkovice, MŠ U Dubu Týniště nad Orlicí, MŠ Vižňov, MŠ Lípa nad Orlicí, MŠ Šonov, ZŠ Meziměstí, Centrum pro rodinu Naděje Broumov, ZŠ Mraveniště Markoušovice, kroužek Horalky z Krkonoš (Vrchlabí), Základní a Praktická škola Broumov, Speciální základní škola Augustina Bartoše Úpice, ZUŠ Smiřice, ZŠ Adršpach, Masarykova ZŠ Broumov, ZUŠ Nové Město n. Metují, ZŠ a MŠ Bernartice u Trutnova, MŠ Nowa Ruda, MŠ Kudowa Zdroj, ZŠ Ścinawka Dolna, ZŠ Nowa Ruda, ZŠ Kudowa Zdroj a Gymnázium Klodsko 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)