Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
Vnuk hudebního skladatele Josefa Suka bude besedovat v Polici

Vnuk hudebního skladatele Josefa Suka bude besedovat v Polici

Na další přednášku z cyklu „Wihanův rok“ přijede z Křečovic Jan Suk. Už jen samotné jméno obce, odkud do Police nad Metují dorazí, znalým napoví, že shoda jmen není čistě náhodná. Básník, esejista a filozof Jan Suk je vnukem hudebního skladatele a souputníka Hanuše Wihana z Českého kvarteta, Josefa Suka. Za těchto okolností je zcela jasné, že ve čtvrtek 13. května nemůže být v Polici nad Metují řeč o nikom jiném než o Josefu Sukovi.

Přečíst si článek
Jeden svět on-line a v Polici nad Metují

Jeden svět on-line a v Polici nad Metují

Dnes, 10. května začíná on-line Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Ten se koná již 23 let v Praze a více než 30 českých městech. Vzhledem k přetrvávající pandemii se však mnohé mění. Organizátoři Jednoho světa se museli rozhodnout, jak dál. A tak se Jeden svět – jako mnohé další aktivity – přesouvá na internet. Díky tomu, bude festival letos opravdu jen jeden.

Přečíst si článek
Divokou honičku nepřizpůsobivého člověka tentokrát neodskákali nevinní

Divokou honičku nepřizpůsobivého člověka tentokrát neodskákali nevinní

V neděli 2. května v odpoledních hodinách se policisté z obvodního oddělení Hronov rozhodli při běžné činnosti zastavit ve Velkém Poříčí osobní vozidlo značky VW Passat, které jelo směrem na Hronov. Řidič však na výzvu k zastavení modrým výstražným zařízením zareagoval prudkým zrychlením a před hlídkou začal ujíždět skrz Hronov, Polici nad Metují, Žďárem nad Metují, Českou Metují a Dědovem. Divokou honičku pochybného a nepoučitelného člověka tentokrát neodskákal někdo jiný.

Přečíst si článek
Broumovsko je bolavé tělo se zřídly naděje /rozhovor s Milošem Doležalem

Broumovsko je bolavé tělo se zřídly naděje /rozhovor s Milošem Doležalem

Miloš Doležal (*1970, Háj u Ledče nad Sázavou) je český novinář, nakladatel, prozaik a básník, jehož díla byla přeložena do francouzštiny, němčiny, polštiny, angličtiny, řečtiny, chorvatštiny a italštiny. Na Univerzitě Karlově vystudoval Fakultu sociálních věd, obor nakladatelství. Dvacet let působil jako dramaturg v Českém rozhlase. Vydal několik básnických sbírek, knih rozhovorů, řadu fejetonů a esejí. Jeho kniha Jako bychom dnes zemřít měli o životě a smrti číhošťského faráře Josefa Toufara vyhrála v anketě Lidových novin ocenění Kniha roku 2012. Nejnověji pracuje na dokumentární povídce o Broumovsku v létě 1945. Inspiraci hledal mimo jiné i během letošního pobytu v "literárním domku" v Broumově.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)