Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Geoturistický výlet Velká výprava Teplickými skalami
banner

Geoturistický výlet Velká výprava Teplickými skalami

Adresa: 549 57 Teplice nad Metují
Začátek:10. 8. 2024, 09:00

Sobota 10. srpna 2024

 

Délka trasy vycházky: 15 km 

Odhadovaná doba: cca ​6,5 - 7 hodin

Orientační převýšení trasy: 523 m

Obtížnost trasy: středně těžká / místy obtížnější pasáže

 

Prohlédněte si trasu na mapě:

REZERVUJTE SI ÚČAST na:
nebo tel. 731 190 228
 
Účastnický poplatek: 
dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč
 
Maximální počet účastníků: 25
Z náměstí v Teplicích nad Metují se na Velkou výpravu Teplickými skalami vydáme nejprve po zelené turistické značce kolem Ivanitské poustevny přes Kamenec na skalní vyhlídku Lokomotiva. Odtud po staré výletní turistické trase "Třiadvacet mostů" projdeme centrální částí Teplických skal zvanou "Bludiště" až do Teplického údolí. Cestou si budeme všímat zajímavých tvarů pískovcových skalních útvarů a povíme si historii jejich vzniku. Dále vystoupíme na nejvyšší bod Adršpašsko-teplických skal - na rozhlednu na vrcholu Čáp s krásnými panoramatickými výhledy na Polickou křídovou pánev a různé tvary okolních horských masivů. Sejdeme do osady Skály k bývalému biskupskému dvorci Bischofstein, prohlédneme si tajemné Černé jezírko a vystoupíme na vyhlídku mezi zbytky skalního hradu Skály v Jiráskových skalách. Po žluté turistické značce sestoupíme kolem pramene sv. Huberta zpět do údolí Metuje a teplickými uličkami dojdeme k našemu výchozímu bodu na náměstí. Na mnohých zajímavých místech si budeme povídat o skalách, kamenech, pískovcích, tvarech krajiny, a hodně o vodě, která to má všechno na svědomí. A hlavně si užijeme krásný téměř letní den.

Místo konání
Teplice nad Metují

Teplice nad Metují

Město Teplice nad Metují leží v malebném údolí na horním toku řeky Metuje v blízkosti státní hranice s Polskem. Celé území města patří do CHKO Broumovsko. Podstatnou část katastru města pokrývá národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, které patří

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)