Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Alex Gabriel: Obrazy plné moře
banner

Alex Gabriel: Obrazy plné moře

Adresa: Tyršova 345, 549 54 Police nad Metují
Lokalita: Výstavní síň Zelený domeček
Začátek:27. 6. 2024, 18:00
Konec:28. 7. 2024
Web:spolekapeiron.cz/
GPS souřadnice:50°32'7,881"N
16°13'54,521"E

Vstupné dobrovolné

Vernisáž výstavy se uskuteční 27. června od 18 hodin. 

"Muž se na moři nikdy neztratí. Je to dlouhý ostrov…"
Ernest Hemingway
 
Blíží se konec školního roku a čas prázdnin a dovolených. Tradičně se spousta lidí z České republiky vydá k moři, aby si užili exotiku, krásné pláže nebo vysoké vlny.
 
Spolek Apeiron, Merkur Police a město Police nad Metují zvou na výstavu malíře Alexe Gabriela, který přináší do Zeleného domečku svoje moře. Obrazy plné rozbouřených hladin nebo naopak klidného stavu, který doslova láká ke vstupu do vody. Obrazy na nich se doslova perou dva ze základních živlů: voda a vzduch. Z jejich „souboje“ pak vychází napětí, které prostupuje skrz prostor expozice a zasahuje návštěvníky.
 
Obrazy na rozhraní snového lyrického realismu a hyperrealismu dokáží okouzlit, dokáží zklidnit mysl, ale také rozvířit emoce a vzpomínky. Návštěvník se pohybuje vlastně ve známém prostředí, ale na druhou stranu, mluvíme o moři v České republice. I v tomto rozporu je cítit napětí. Ovšem napětí smysluplné, bez kterého by svět nikdy nemohl existovat.
 
Když se podíváme do daleké minulosti, najdeme mnoho záznamů o pozorování moře a námořní plavby nejspíš stály za přesvědčením starých Řeků, že Země je kulatá. Otec matematiky, Pythágorás ze Samu prohlásil, že sůl se rodí z nejčistších rodičů: ze slunce a moře. A moře podle všeho bylo kolébkou života na naší planetě. A ač se dnes může zdát, že jsme ho degradovali na pouhou atrakci, obrazy Alexe Gabriela tvrdí pravý opak. Je v nich totiž hrdost oceánu, něžnost vodní kapky, síla vodního živlu i lehkost vody a s ní spojená lehkost vzduchu a mraků.
 
Otevřeno denně od 9 do 17 hodin.
 
 
 

Místo konání
Výstavní síň Zelený domeček

Výstavní síň Zelený domeček

Výstavní síň Zelený domeček se nachází naproti Muzeu papírových modelů v patře nad kavárnou. Zelený domeček nabízí výtvarné výstavy nejen už etablovaných výtvarníků, ale i tvorbu místních autorů.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)