Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Dřevorubec roku
banner

Dřevorubec roku

Adresa: Adršpach
Lokalita: Adršpach
Začátek:20. 1. 2024, 10:00
Místo konání: Dolní Adršpach - za hlavním parkovištěm
 
Doprovodný program: divácká tombola, exhibice ůčastníků Eurojack, ukázky dřevosochařství. Ukázka dřevorubecké, lesní a zahradní techniky. Výstava historických pil, poradenská služba, drobný prodej zúčastněných firem a soutěž pro diváky ve štípání. Projížďky na koních a motorových saních Snowdog, sokolníci, atd. Zvučení akce ROKA SOUND. Občerstvení po celou dobu akce zajištěno (např. opékání prasátka). 
Pořadatelé zvou srdečně na 13. ročník dřevorubeckých závodů: 


Místo konání
Adršpach

Adršpach

V nejstarších dobách byla oblast v níž se nacházejí Adršpašské skály jediným ohromným pralesem. Celý komplex hraničních hor včetně Krkonoš i Orlických hor byl od dob Římanů nazýván Hercynským lesem. Pohraničním hvozdem procházela, nepochybně již od pravěku, stará cesta vedoucí z polabské nížiny přes východočeskou sídlištní oblast Brankou u Náchoda do kladské kotliny a odtud dále až k pobřeží Baltického moře k vyhledávaným nalezištím jantaru. Z okolí Svaté hory v blízkosti Adršpachu pochází ojedinělý nález klenuté mísy a několika zlomků keramiky z mladší doby laténské.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)