Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Literární Café: Małgorzata Kolankowska / Elsa Aids

Literární Café: Małgorzata Kolankowska / Elsa Aids

Začátek:11. 10. 2022, 18:00
Web:www.klasterbroumov.cz

Vstupné: zdarma
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s. ve spolupráci s Českým literárním centrem, Wrocłavskim Domem Literatury a Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU.

 

Srdečně zveme na posezení s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání se koná v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku. Setkání uvádí Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Annou Wanik. Svoji tvorbu představí:

Małgorzata Kolankowska (nar. 1978 ve Vratislavi) - hispanistka, mediální odbornice, spisovatelka a překladatelka. Je absolventkou filologie a žurnalistiky a doktorkou humanitních věd v oboru Literární věda na Vratislavské univerzitě a také koordinátorkou v akademickém výzkumném centru Ex-centrum Olgy Tokarczukové.

Elsa Aids je český básník a spisovatel, který publikuje pod pseudonymem Elsa Aids. Vydal několik sbírek poezie – mimo jiné Knihu omezení (Rubato 2017) – a prózu Přípravy na všechno (Fra 2020). Během rezidenčního pobytu v Klášteře Broumov v říjnu 2022 se bude věnovat básnické tvorbě.

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací volejte +420 734 443 161.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)