Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Papírové léto 2004 po 20 letech
banner

Papírové léto 2004 po 20 letech

Adresa: Masarykovo nám. 98, 549 54 Police nad Metují
Lokalita: Muzeum papírových modelů
Začátek:15. 6. 2024
Konec:31. 10. 2024
Web:mpmpm.cz/
Vstup je v rámci vstupného do Muzea.

Merkur Police a Muzeum papírových modelů vás zve na 20. výročí první výstavy Papírové léto, která probíhala v Národním zemědělském muzeu v Praze od června do září 2004 a byla první tematickou výstavou v tomto století. 

Výstavu připravil Josef Kropáček s podporou Centra papírových modelů, tenkrát ještě občanskou společností. A stejný Josef Kropáček po 20 letech připravil společně s Muzeem papírových modelů „vzpomínkovou výstavu“ připomínající letošní výročí.

V tehdejší tiskové zprávě jsme se mohli dočíst: „Na bezmála tisícovce vystavených exponátů lze spatřit, jak se formoval přístup k nejdostupnějšímu modelářskému materiálu.“ Bezmála tisícovka jich v Muzeu papírových modelů nebude, ale návštěvník uvidí téměř tři stovky vybraných modelů. Těch samých, které mohli obdivovat návštěvníci v Praze před dvaceti lety.

Ještě jedna zajímavá část tehdejší tiskové zprávy: „Část expozice je věnovaná legendě papírových vystřihovánek arch. Richardu Vyškovskému, kterého nám závidí celý ‚papírový‛ svět. Před více než 35 lety byla publikovaná jeho první práce. Je autorem stovek papírových modelů.“ Dnes můžete v expozici MPM vidět Sál Richarda Vyškovského, který je věnován tomuto autorovi, kterého nám stále závidí celý papírový svět.

Ale zpět k výstavě v muzeu v Polici nad Metují. „Papírové léto 2024 po 20 letech“ navazuje na krátkodobé výstavy v expozici – ať už se jednalo o výstavy autorské nebo tematické. Tato bude specifická primárně ve své nostalgii a bude doplněna o fotografie staré dvě desítky let.

 

 

 

 

 

Místo konání
Muzeum papírových modelů

Muzeum papírových modelů

V roce 2012 bylo v Polici nad Metují slavnostně otevřeno Muzeum papírových modelů. Na mapě mu-zeí České republiky se objevil nový subjekt, který se stal svatostánkem všech papírových modelářů. A nejen z České

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)