Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Petr Veselý / Břemeno

Petr Veselý / Břemeno

Adresa: Klášterní zahrada, 550 01 Broumov
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Galerie Dům
Začátek:30. 4. 2023
Konec:25. 6. 2023
Web:www.galeriedum.cz/
GPS souřadnice:50°35'17,534"N
16°19'58,87"E

Vstupné: 40 korun základní / 20 korun snížené / studenti uměleckých škol zdarma
Otevírací doba galerie: každý den 10 - 17 hodin
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

Doc. Petr Veselý patří mezi přední malíře generace nastupující na českou uměleckou scénu počátkem 80. let. Jeho výrazně introvertní malířský projev charakterizuje tvarová a barevná redukce sledující to nejpodstatnější a nejkoncentrovanější z hlediska námětu a jeho tematizace. Zpravidla monochromní díla zpřítomňují realitu jako svého druhu metafyzický záhyb, v němž se odehrává skrytost permanentně probíhajícího a nevyhnutelného existenciálního dramatu. Předmětnost je tu odhmotňována v prospěch určitého druhu prozření, nebo naopak ztělesněna coby bolestná zkušenost. Krajina je autorem dotýkána jako duchovní prostor, stejně tak vrcholní díla kulturního dědictví se v obrazech Petra Veselého transformují v jakési seismografické roviny, diagnostické rentgeny či procesuální vjemové konstelace připomínající fotografické vývojky. Výstavní projekt představí výběr z malířského díla Petra Veselého, které rezonuje s klášterním prostředím, včetně jeho temné novodobé historie z doby komunistického režimu. 

Kurátor: Mgr. Petr Vaňous, Ph.D. 

Místo konání
Galerie Dům

Galerie Dům

Galerie Dům Galerie Dům se dlouhodobě věnuje prezentaci především malířského a sochařského média, a to v jejich aktuálních specifických formách. Vedle ikonických postav českého výtvarného prostoru 2. poloviny 20. století zařazuje i

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)