Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Václav Havel: Pokoušení
banner

Václav Havel: Pokoušení

Adresa: Klášterní 1, 550 01 Broumov
Lokalita: Sál Kreslírna
Začátek:19. 4. 2024, 17:00
Web:www.vaclavhavel.cz/

Vstupné dobrovolné

Knihovna Václava Havla, město Broumov, Vzdělávací a kulturní centrum Broumov a Music and Theatre SG Pitaš vás zvou na akci Václav Havel tady a teď – koncerty, workshopy, výstavy a besedy  – v roce, kdy si připomínáme 35 let od Sametové revoluce.

Přijměte pozvání na promítání videoinscenace Havlovy hry Pokoušení Andreje Kroba z roku 1988. Následuje debata s editorkou Knihovny Václava Havla Annou Freimanovou. 

 

Pokoušení je absurdní divadelní drama Václava Havla napsané roku 1985 a poprvé hrané v rakouském Burgtheateru v roce 1986. V Česku bylo poprvé uvedeno až po revoluci. Hra zasazená do období normalizace je adaptaci faustovského tématu, Havel se však inspiruje spíše lidovými příběhy o Faustovi, než dílem J.W. Goetha. Příběh, který se odehrává ve vědeckém ústavu a jehož hlavní postavou je doktor Foustka, se snaží vyvrátit domněnku, že nad zlem se dá vyhrát pomocí lži a zrady.

 

Místo konání
Sál Kreslírna

Sál Kreslírna

Kreslírna je společenský sál, který se nachází v budově bývalého klášterního gymnázia. Slouží pro pořádání kulturních akcí, např. koncertů, přednáškových večerů a loutkových divadel, ale také

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)