Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Vernisáž výstavy Davida Helána a Pavla Tichoně / MUMLALALAU
banner

Vernisáž výstavy Davida Helána a Pavla Tichoně / MUMLALALAU

Adresa: Klášterní 1, 550 01 Broumov
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Dětská galerie Lapidárium
Začátek:7. 10. 2022, 14:00
Web:www.klasterbroumov.cz
GPS souřadnice:50°35'10,14"N
16°20'3,128"E

Vstup na vernisáž zdarma.
Termín výstavy: 8. 10. – 10. 12. 2022
Pořádá: Dětská galerie Lapidárium

 

Dětská galerie Lapidárium srdečně zve na vernisáž výstavy Davida Helána a Pavla Tichoně "Mumlalalau".

Dětská galerie Lapidárium představí další druh uměleckého vyjádření, kterým je tentokrát performance. Duo performerů David Helán a Pavel Tichoň, kteří jsou v našem prostředí jedni z nejuznávanějších, spojí ve svém projektu pro dětskou galerii jazykovou kreativitu s hravostí. 

Název projektu Mumlalalau, který připravili pro Dětskou galerii lapidárium, odkazuje na jazyk. "Lalala" je popěvek, který známe z raného dětství, je to jedna z prvních slabik, které řekne každé malé dítě, druhé slovo v tom začarované, je slovo mumlat - což je způsob komunikace, spíš pro sebe, ztišeně, tak aby lidi, když chtějí vědět, co řečník pronáší, museli vynaložit větší pozornost - přiklonit se k němu, být soustředěný, dávat pozor co říká, odezírat ze rtů, vlastně vynaložit jiný druh pozornosti, než když je člověk v běžné komunikaci. A stejný druh pozornosti vyžaduje performance. Představuje ne úplně běžný způsob uměleckého vyjadřování, protože divák, který pozoruje performance, se soustředí jiným způsobem, možná trochu intenzivněji, protože se děj odehrává v reálném čase. Nejde se na ni podívat jako na obraz několikrát za sebou, není-li člověk soustředěný, proplyne mu mezi prsty a už se nevrátí. Performance je stejně živá jako třeba divadlo,“ říká kurátor galerie Radek Wohlmuth.

Touto výstavou chce galerie dostát svému konceptu, kterým je dětská galerie jako sociální laboratoř s uměním. Přestože jde o projekt, který je náročnější na zprostředkování, připravili jsme se prezentovat a předat publiku i takovouto výstavu a jít tím za běžné standardy dětských galerií. Skrz doprovodné programy tak publikum Dětské galerie Lapidárium okusí zážitek z uměleckých představení autorů, ale také interaktivní instalace, kterou pro děti autorské duo připravilo. Děti a mládež se může těšit na kreativní hrátky s jazykem, kakofonii, kakao a kakaovou malbu a spoustu dalších překvapení. Nedílnou součástí výstavy budou kreativní listy a omalovánky, se kterými budou moct pracovat a zkoumat výstavu jak školy, tak veřejnost. 

Místo konání
Dětská galerie Lapidárium

Dětská galerie Lapidárium

Galerie, která prostřednictvím doprovodných programů zprostředkovává živá témata, techniky i výtvarná média.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)