Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Benediktinské sklepy Broumov

Adresa: Klášterní 1, 550 01 Broumov
Tel.:+420 724 899 002
E-mail:benediktinske.sklepy@broumovsko.cz
Web:vinoteka.broumovsko.cz

„Čteme sice, že se víno pro mnichy vůbec nehodí, ale protože za našich časů o tom nelze mnichy přesvědčit, shodněme se alespoň na tom, že víno nebudeme pít do sytosti, nýbrž méně, protože víno přivádí k nevázanosti i moudré.“

*řehole Benediktova

Víno je s řádem Benediktinů spjato od nepaměti, můžeme jim připsat mnoho objevů spojených s pěstováním i výrobou vína. A také záhadnou objemovou míru nazývanou Hemina. Tolik vína měli mniši podle řehole povoleno denně vypít, o jaké množství se jedná se ale můžeme jen dohadovat.

V atraktivních prostorech členitých sklepů pod budovou bývalého klášterního gymnázia provozujeme vinnou galerii s vinotékou. Vytváříme tak doplňkový program do nabídky služeb pro oblast cestovního ruchu formou skupinových degustací. Zároveň zajišťujeme ve spolupráci s Českým archivem vín distribuci a prodej vína pro region Broumovska.

Degustace

Zveme Vás k řízené ochutnávce vín v našem sklepě. Zaměřujeme se na snoubení vína a pokrmů. V letních měsících degustace probíhají pravidelně každý čtvrtek od 18.00 hodin. Na degustace je nutné se objednat předem.

Distribuce

Společně s naším partnerem Českým archivem vín Vám nabízíme distribuci českých i zahraničních vín do Vaší restaurace. Vytvoříme vinný list přímo na míru Vašim potřebám.

Dárky

Buďte nezapomenutelní a darujte víno s logem nebo jménem vaší firmy. Zajistíme grafický návrh vlastní originální viněty, doplňkovou etiketu či visačku s originálním motivem. Neváhejte nás kontaktovat.

Konané akce

Večer otevřených sklepů
15. 9. 2022, 18:00
29. 12. 2022, 18:00
Zobrazit akci
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)