Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Broumovsko Plus
  • Autobusové zastávky ve Vernéřovicích se dočkají obnovy
banner

Autobusové zastávky ve Vernéřovicích se dočkají obnovy

Michaela Plchová, foto archiv projektu

Čtvrtek, 12. ledna 2023

Autobusové zastávky ve Vernéřovicích se dočkají obnovy

Zkrášlení autobusových zastávek ve Vernéřovicích je dalším z projektů, jenž uspěl v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko), kterou vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska a město Broumov v rámci kandidatury Broumov 2028. Pro projekt hlasovalo 182 lidí a na realizaci získal 30 tisíc korun. Na naše otázky odpovídala autorka projektu Jitka Exnerová.

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko)? Co to pro Vás znamená?

Mám radost, že se občané Vernéřovic aktivně a s nadšením ujali hlasování. Beru to jako impuls, že jim vzhled obce není lhostejný. Mé díky patří také ostatním občanům z Broumovska, kteří pro náš projekt hlasovali.

 

Jak se zrodil nápad na zkrášlení zastávek ve Vernéřovicích?

Inspirací pro mě byly projekty z první grantové výzvy Máme rádi Broumov(sko). Nevzhledné zastávky naší obce byly jasnou volbou, neboť na sebe strhávají pozornost a volají po proměně pokaždé, když jdu okolo. 

 

Jaký bude první krok a kdy začnete projekt realizovat?

Prvním krokem bylo poděkování občanům. Projekt začneme realizovat s ohledem na počasí v jarních měsících. Opravy sanačního zdiva a výmalby doplní výsadba květin, o kterou se postarají děti ze základní školy a klub důchodců. Celý projekt zakončíme slavnostním odpolednem se sbírkou knih do nové knihobudky.

 

 

POPIS PROJEKTU

Vizí projektu je revitalizace kulturního prostředí v obci Vernéřovice, zejména autobusových zastávek. Zastávky jsou místem setkávání generací. Děti dojíždí na mimoškolní aktivity, do školy. Senioři cestují za službami. Turisté přijíždí navštívit národní kulturní památku – kostel sv. Michaela, archanděla a kulturní nadšenci vystupují na zastávce s cílem zažít koncertní atmosféru v Soulkostele. Cílem projektu je zpříjemnit všem generacím místo čekání a vytvořit prostor pro sousedskou komunikaci, prostřednictvím květinové výsadby, výmalby zastávek a vytvořením knihobudky. Rekonstrukce zastávek přispěje ke kultuře městské mobility, motivuje občany k omezení využití osobního automobilu, snížení uhlíkové stopy využitím ekologičtější hromadné přepravy. Hlavním pilířem projektu je účast občanů, společné vytvoření a následné užívání.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)