Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Chtěl jsem trochu pomoci

Text a foto Lukáš Knittel

Sobota, 16. září 2023

Chtěl jsem trochu pomoci

První ročník charitativních rybářských závodů vynesl 36 144 korun pro středisko rané péče Sluníčko Hradec Králové. Závodu se zúčastnila padesátka rybářů.

Dne 9. září 2023 proběhl první ročník charitativních rybářských závodů ve prospěch organizace rané péče Sluníčko Hradec Králové. Závod byl rozdělen na dvě kategorie – děti, dorost a dospělí. V kategorii děti se závodu zúčastnilo 12 závodníků, a to jak chlapci, tak dívky. V kategorii dospělých se zapsalo 38 závodníků. 

Jak každý dobře ví, na ryby se musí chodit brzy ráno. Závod byl proto zahájen prezentací o šesté hodině ranní a každý závodník si vylosoval své stanoviště na oba poločasy. O hodinu později, v 7 hodin, už byly oba břehy rybníku Hony obsazeny dychtivými rybáři, a to navzdory mlze, která se v tuto brzkou hodinu vznášela nízko nad vodou. Někteří rybáři vážili na závody dlouhou cestu jako například manželský pár, který dorazil od Hlučína nebo rybář z Poděbrad. Další závodníci dorazili i z Hradce Králové, Opočna a dalších měst, jež nejsou zrovna nejblíž. Spolu se spoustou místních a přespolních závodníků tak podpořili svou účastí akci, za což jim patří srdečné díky.

V prvním poločase bodovalo mnoho rybářů, kteří chytili krásné, zdravé a bojovné ryby, jež i některým zkušeným rybářům daly zabrat. V průběhu celého závodu bylo uloveno více jak 600 cm ušlechtilé ryby a nespočet bílé ryby. Závod měl některá svoje „nej“ – největší rybou byl kapr o délce 59 cm. Závodů se zúčastnila i slečna, která nikdy předtím sama nerybařila, i přes to však chytila svoji úplně první rybu a její radost snad nelze ani popsat. Nebo třeba dva čtyřletí chlapci, kteří i přes to, že nechytili žádnou rybu, si závod velmi užili a odcházeli plni dojmů a nadšení. Pevně proto doufám, že tato zkušenost bude pro ně užitečná a tento koníček jim v srdci zůstane po celý život. Všichni tito dobří lidé přijeli s vědomím pomocí dětem v Královéhradeckém kraji, jimž organizace Sluníčko pomáhá.

O přestávce mezi změnami stanovišť se všichni závodníci mohli občerstvit u stánku s příjemnou obsluhou, kde se podávalo občerstvení za lidové ceny. Po celou dobu závodů panovala příjemná atmosféra ještě podpořená krásným počasím. 

 

Vítězná místa v kategorii dospělí:

1: Macháně Radek, který zároveň chytil největší rybu 

2: Dodek Lubor st.

3 Václav Řehák 

 

Vítězná místa v kategorii dorost:

1.Špelda Ondřej

2. Dodek Lubor ml .

3. Netík Eliáš 

 

Celý projekt charitativních závodů na pomoc organizaci rané péče Sluníčko jsem zorganizoval jako osobní poděkování, neboť Sluníčko velice pomohlo naší rodině v péči o dceru s dětským autismem. Raná péče nám moc pomohla a poradila, a protože víme, že některých důležitých pomůcek je málo a rodin, které by je od Sluníčka potřebovalo půjčit hodně, chtěl jsem alespoň trochu pomoci. Díky všem závodníkům a sponzorům jsme mohli věnovat středisku rané péče Sluníčko Hradec Králové finanční dar v hodnotě 36 144 Kč, které jsme předali vedoucí střediska paní Pavlíně Chmelíkové.

Záštitu této akci propůjčila náměstkyně hejtmana Mgr. Berdychová, za což děkujeme a samozřejmě i jejímu týmu Ing. Mgr Jiřímu Vitvarovi a panu Mgr. Jiřímu Altmannovi.  Velké díky náleží Vaškovi Řehákovi za skvělou organizaci. Jsme rádi, že se na nás přijeli podívat moc dobří lidé jako je Tomáš Šrom s rodinou, autor projektu Moje lahve, a v průběhu příprav byl vrbou a rádcem. 

Akci sponzorovali: pivovar Svijany, pivovar Neratov, pivovar Krakonoš, VARI (zahradní technika), Nábytek AZA Hynčice, Potrefená husa Hradec Králové, Servis Černý s.r.o., Moje lahve.cz, Hopa Baits, Burizon Baits, Pejskar s.r.o., Zámecký resort Dětenice, Centum Walzel Meziměstí, Le-co s.r.o., broušení skla Božena Vobořilová, Daiwa, Zemědělské Družstvo Žichlínek, Stavebniny Stamont, Stavebniny Kozák, Orlické uzeniny, Knihy hračky papír Jiří Kohl, Kvíčerovská pekárna , rybářské potřeby Bůček, Bejs fish Náchod, Honza Dušek (traper), stavebniny Grim a synové, Alprim, World Wood, NB projekce .

Také děkujeme rybářským žebříčkům za šek v hodnotě 2000 Kč, rybářskému kroužku Police nad Metují za šek v hodnotě 1000 Kč a prodejně Rybářský ráj za šek v hodnotě 500 Kč.

Všem sponzorům děkujeme za podporu, bez níž by akce neměla takový úspěch.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)