Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Gymnázium Broumov vybuduje „mobilní učebnu“

Michaela Plchová, foto archiv projektu

Středa, 28. prosince 2022

Gymnázium Broumov vybuduje „mobilní učebnu“

Také v letošním roce bylo možné přihlásit svůj nápad/projekt do grantové výzvy Máme rádi Broumov(sko), kterou vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska a město Broumov v rámci kandidatury Broumov 2028. Nejvíc hlasů v něm získal projekt Nadačního fondu Gymnázia Broumov Zasaď strom, postav stůl, prones slovo!  Hlasovalo pro něj 322 lidí a na realizaci projekt dostal 30 tisíc korun. Otázky jsme položili Evě Kroupové, která projekt zaštiťuje.  

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko)? Co to pro Vás znamená?

Máme radost. Dosáhnutí grantové výzvy pro nás znamená startovní čáru, pilotní projekt pro kultivaci a širší využití školního dvora. Dlouhodobě se v naší škole pereme například s nedostatkem relaxačních a společenských zón pro studenty. Přestože se zde jedná o sezónní záležitost, může to představovat jednu z možností, kam se do budoucna zaměřit.

 

Jak se zrodil nápad na přeměnu a kultivaci gymnaziálního dvora? Opravdu máte v plánu změnit i výuku?

Nebude se jednat až o takovou změnu, spíše o vytvoření zázemí a komfortu. Výuka některých uměleckých předmětů již venku v minulých letech probíhala. Zatím nám však chybělo dostatečné sezení pro třídu, tedy skupinu 30 žáků. V hudební výchově jsme si proto například brávali deky, a vytvořili jsme si tak provizorní sezení pro hromadnou kytarovou hru. Pokud vznikne na školním dvoře mobilní učebna, rozšíří se tím možnost výuky i pro další předměty. Nový prostor tak získají i projektové dny či školní akce.  

 

Jaký bude první krok, kdy začnete s realizací projektu?

S realizací projektu začneme v březnu, aby se v následujících teplejších měsících mohlo již plně využít. Prvním krokem bude nákup materiálního zázemí a celoškolní diskuse nad možnou zelení. Ve hře je bylinková zahrádka, výsadba nových stromů aj. První větší kulturní akci chystáme v rámci června. Hudební piknik bude v letošním roce doplněn o studentské ukázky slam poetry.   

 

 

POPIS PROJEKTU:

Oživení gymnaziálního dvora – zelení, mobilní venkovní učebnou, kulturními a společenskými akcemi.

Naučme studenty zahradu budovat, učit se v ní i relaxovat. Zlepšeme prostředí školy i její okolí. Změňme dvůr v inspirativní prostředí, vytvořme výukový, sociální i kulturní prostor, nejen pro gymnazisty, ale i žáky dalších škol, rodiče, veřejnost. Díky projektu dojde k následujícím aktivitám:

1) Kultivace zeleně – bylinková zahrádka, zasazení dvou, tří vzrostlých stromů dle výběru studentů i žáků ZŠ Hradební
2) Učme se spolu venku – vzájemná pomoc ve výuce, otevření prostoru společným výukovým projektům s regionálními ZŠ i MŠ, postavení mobilní učebny z několika přenosných stolů s lavicemi a židlemi
3) Kulturní a společenské aktivity – místo relaxace pro mládež, možnost pořádání třídních, celoškolních i regionálních akcí = otevírací program: 1. Slam May Poetry (májový open air).  

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)