Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Broumovsko Plus
  • Je to příležitost k utváření prostoru pro děti v srdci města
banner

Je to příležitost k utváření prostoru pro děti v srdci města

Michaela Plchová, foto archiv projektu

Pondělí, 27. února 2023

Je to příležitost k utváření prostoru pro děti v srdci města

Hmyzí dům v Pellyho parku v Polici nad Metují je dalším z projektů, jenž uspěl v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko), kterou vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska a město Broumov v rámci kandidatury Broumov 2028. Pro projekt hlasovalo 144 lidí a na realizaci získal 30 tisíc korun. Na naše otázky odpovídala Martina Frydrychová z MC MaMiNa, které se s projektem přihlásilo.

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě MRB? Co to pro vás znamená?

Máme obrovskou radost! Znamená to pro nás novou výzvu. Příležitost aktivně se podílet na utváření prostoru pro naše děti v samém srdci města.

Už v loňském roce jste uspěli s nápadem Bosonohé stezky v Pellyho parku. Zdá se, že váš letošní projekt Hmyzích domků na něj logicky navazuje. Proč právě „hmyzí domečky“?

Ano. Máme ambice navázat na loňský projekt. Posunout ho dál chceme tím, že zapojíme organizované skupiny. Do vybudování hmyzího domečku se pokusíme zapojit třeba školku, družinu a skauty. Věříme, že tím, že se aktivně zapojí, si pak přirozeně najdou cestu trávit volný čas právě tady.

Jaký bude první krok? Kdy začnete s realizací projektu?

Prvním krokem je ve spolupráci s Městem Police nad Metují určit konkrétní místo pro hmyzí dům. Následně vytvoříme návrh, konečnou podobu domku a s pomocí organizovaných skupin ho zabydlíme. Pokusíme se, aby vybudované úkryty byly co možná nejpestřejší, aby se v nich ubytovalo co nejvíce druhů hmyzu. S realizací chceme začít co nejdřív na jaře.

 

 

Hmyzí dům v Pellyho parku, MC MaMiNa, z.s.

Našim záměrem je vybudování hmyzího domu v Pellyho parku.

Prospěšného hmyzu na planetě ubývá. Hmyz je velmi důležitý a je potřeba, aby měl kam naklást svá vajíčka, ze kterých se vylíhnou larvy, a nakonec se vyvine dospělý jedinec.

Chceme jeden takový dům vytvořit na místě, kde je nejen potřeba, ale kde zkrášlí, zútulní prostor, kde se setkávají celé rodiny.

Pellyho park je v centru města a začíná se po letech probouzet k životu. Věříme, že hmyzí dům přispěje k větší návštěvnosti místa.

Děti si budou moci prohlédnout hmyzí život přímo z první ruky a do samotné stavby je zapojíme. Bude opravdu velký a do jeho zabydlování zapojíme co nejširší okruh lidí. Děti si v Pellyho parku budou nejen hrát, ale přímo na místě se budou praxí učit o přírodě.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)