Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

MC MaMiNa: Oživit veřejný prostor

Michaela Plchová, foto archiv MC MaMiNa

Pondělí, 13. prosince 2021

MC MaMiNa: Oživit veřejný prostor

Minulý týden se veřejnost dozvěděla, kdo zvítězil v grantové soutěži Máme rádi Broumov(sko). Na stránkách Našeho Broumovska si postupně představíme jednotlivé vítěze, kterých bylo 7+1. Na sedmém místě se umístil projekt mateřského centra MaMiNa z Police nad Metují na vybudování Bosonohé stezky. Na naše otázky odpověděla Martina Frydrychová.

Vy jste se umístili na 7. místě, hlasovalo pro vás celkem 141 lidí. Co to pro Vás znamená? Máte radost?

Máme velkou radost. Navazujeme tak na předešlou spolupráci, kdy se nám díky podpoře z jiného grantového programu podařilo oživit další veřejný prostor v Polici nad Metují. Byl to projekt Máma není táta. Díky tomu vznikla loď Soumarína, která je hned vedle Muzea papírových modelů. Byl to opravdu povedený komunitní projekt.

 

MC MaMina se věnuje především každodenním programům pro maminky a děti do 3 let. Jak se zrodil nápad na vytvoření bosonohé stezky?

Našim cílem bylo především zlepšit prostředí v Pellyho parku. Je to místo v centru města, které je dokonalé pro trávení volného času s malými dětmi. V posledních letech však chátrá. Naší aktivitou jsme chtěli místo nejen oživit, ale také upozornit na tento problém. Vždyť park se nachází nejen v centru města, ale navíc nese jméno po významném polickém rodákovi. Myslíme si, že Bosonohá stezka, a hlavně společná práce na ní, pomůže místním. Tedy tomu, aby jim na podobě a stavu Pellyho parku více záleželo. Zároveň tím rozšíříme odpočinkovou zónu pro rodiny s dětmi, jež Polici nad Metují jen navštíví.

 

Co bude první krok? Kdy začnete budovat?

Prvním krokem bude společná schůzka a plánování. Věříme, že se do vytváření vize i samotné konečné realizace stezky zapojí celé rodiny žijící v Polici napříč generacemi. Tak tomu bylo i u projektu Máma není táta. Soumarína je stále obsypaná dětmi a nám to dělá velkou radost. Bosonohou stezku bychom rádi k užívání připravili na letní prázdniny 2022.

 

O PROJEKTU

7.místo – 141 hlasů 
MC MaMiNaz.s.: Bosonohá stezka 
Místo: Police nad Metují 
Udělená částka: 30 000 Kč 

Našim záměrem je vybudování bosonohé stezky – možnost si na relativně bezpečném terénu vyzkoušet bosou chůzi po různých druzích zpravidla přírodních povrchů jakými jsou například šišky, jehličí, písek, štěrk, oblázky a přesvědčit se tak, že bosá chůze může být zdravou a příjemnou formou rekreačního vyžití. Projekt bude realizován v prostorách Pellyho parku. Do stavby budou zapojeny rodiny s dětmi, které navštěvují mateřské centrum. V parku tak vyroste nový herní prvek, který zpříjemní chvíle dětem i jejich rodičům či prarodičům nejen při mateřské dovolené. 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)