Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Nová kamera pro podcast Obyčejně neobyčejní

Michaela Plchová, ilustrace Obyčejně neobyčejní

Čtvrtek, 29. prosince 2022

Nová kamera pro podcast Obyčejně neobyčejní

Na druhém místě se v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko) umístil podcast Obyčejně neobyčejní s nápadem na nákup nové kamery. V hlasování získal 298 hlasů a 30 tisíc korun. Otázky jsme položili Jindrovi Novotnému.

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko)? Co to pro Vás znamená?

Radost z dobrého umístění samozřejmě máme, protože jsme soupeřili s dalšími krásnými a smysluplnými projekty. Velká gratulace patří Gymnáziu Broumov, které získalo první příčku. Pro nás je velkým úspěchem druhé místo, protože náš projekt funguje necelý rok, a už za ten rok si získalo mnoho fanoušků, kteří nás teď podpořili.

Znamená to pro nás obrovskou podporu od našich posluchačů a zároveň víme, že stojí za to v našem podcastu pokračovat.

 

Jak vás napadlo přihlásit se do výzvy?

Bylo to spíše na zkoušku, protože s podobnými výzvami nemáme zatím zkušenosti. Dělali jsme něco takového poprvé a nevěděli jsme, jak celý proces probíhá. Právě o to větší radost máme, že se nám povedlo projekt krásně obhájit.

 

Jaký bude první krok, kdy začnete s realizací a jaké bude další využití kamer? Máte už například naplánovanou nějakou další spolupráci?

S realizací začneme ihned, ale diváci si na ni budou muset počkat do třetí řady, která odstartuje příští rok na začátku února. Máme naplánováno mnoho novinek, přičemž obraz z vícero úhlů pohledu bude jednou z nich.

Co se týče další spolupráce, jsou stále v jednání, ale jak už bylo zmíněno v naší soutěžní anotaci, plánujeme kamery zapůjčit k výuce na broumovském gymnáziu a Tomášovi Valáškovi na letní filmový tábor Filmfárum.

Na závěr bych jménem celého týmu rád obrovsky poděkoval všem, kteří nám dali svůj hlas v grantové výzvě. Doufáme, že vaši důvěru nezklameme a budete nás poslouchat i nadále v naší cestě napříč zajímavými osobnostmi Broumovska.  

 

POPIS PROJEKTU

Podcast Obyčejně neobyčejní je projekt, který založili čtyři studenti v lednu 2022. Jedná se o sérii rozhovorů, která seznamuje posluchače s obyčejnými lidmi z Broumovska, kteří dokázali neobyčejné věci ve svém oboru. V každé epizodě mají posluchači možnost seznámit se s příběhem daného hosta a dozvědět se, jaká cesta vedla k jeho úspěchu.

Podcast je rozdělen do desetidílných sérií, kdy každý desátý díl se natáčí před živým publikem a je ozvláštněn doprovodným programem. První živé natáčení se odehrávalo v Kreslírně Kláštera Broumov, kde hosty byly Petra a Karolína Soukupovy. Další živé natáčení proběhne v únoru v broumovském Infocentru, kde hostem bude Martin Stiller.  

Podcast nabízí neobyčejné příběhy, které mohou být inspirací pro mnoho mladých lidí z celého Broumovska a zároveň dává prostor pro setkávání diváků na živých natáčeních.  

A proč by měl být podcast podpořen? Podcast je tvořen jak na Spotify, kde má audio podobu, tak i na Youtube jako video. V současné době je nahráván na jednu kameru, která je zapůjčena z Gymnázia Broumov, a nabízí pohled na celou nahrávací místnost. Podcastový tým se rozhodl zkvalitnit následující řady podcastu nákupem tří kamer, které by nabízely detailnější pohled. Zároveň se tyto kamery využijí na živých natáčeních. V rámci zachování původní myšlenky podcastu by se kamery půjčovaly Tomáši Valaškovi například pro příměstský filmový tábor. Druhou variantou je zapůjčení kamer k výuce na Gymnáziu Broumov pod odborným dohledem Michala Hnyka.  

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)