Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Broumovsko Plus
  • Spolek Trinitas: Číslo 2 je pro nás takové božské znamení
banner

Spolek Trinitas: Číslo 2 je pro nás takové božské znamení

Michaela Plchová, foto archiv spolku

Středa, 8. prosince 2021

Spolek Trinitas: Číslo 2 je pro nás takové božské znamení

Minulý týden se veřejnost dozvěděla, kdo zvítězil v grantové soutěži Máme rádi Broumov(sko). Na stránkách Našeho Broumovska si postupně představíme jednotlivé vítěze, kterých bylo 7+1. Druhé místo získal spolek Trinitas ze Zdoňova s projektem Rozkvetlý Zdoňov. Povídali jsme si se zástupkyní spolku Denisou Pavlovou.

Vy jste v hlasování získali druhý nevyšší počet hlasů, hlasovalo pro vás celkem 232 lidí. Máte radost?

Zjištění, že jsme vyhráli druhé místo, nás velice potěšilo. Už když jsme založili veřejnou sbírku na záchranu kostela Nejsvětější Trojice ve Zdoňově a zřídili transparentní bankovní účet, bylo nám vygenerováno číslo 2002000222/2010. Číslo 2 je pro nás takové božské znamení, které nás při záchraně kostela doprovází, a právě umístění se na druhém místě nám to opět potvrzuje! Děkujeme Bohu a vám všem, kteří nás v našem projektu Rozkvetlý Zdoňov podporovali!

 

Čemu se spolek Trinitas věnuje?

Spolek Trinitas se zabývá především záchranou kostela Nejsvětější Trojice ve Zdoňově, který pochází z roku 1384. Nicméně v tomto projektu jsme se snažili o možnost zkrášlení obce Zdoňov kvetoucími keři a květinami, které budou kvést každý rok a potěší pohledem nejen místní, ale také návštěvníky. Naši činnost můžete sledovat na našem Facebooku Kostel nejsvětější trojice – spolek Trinitas, kde zveřejňujeme, jak postupují opravy kostela.

 

Co bude první krok v rámci projektu Rozkvetlý Zdoňov? Kdy začnete sázet?

Na jaře začneme sázet kvetoucí keře i trvalky u autobusových zastávek, u torza pomníku obětem první světové války, u pranýře, a nakonec na hřbitově u kostela, což bude největší proměnou a na to se nejvíce těšíme! Pokud byste se chtěli zapojit do zkrášlení Zdoňova s námi, jste srdečně zváni! Na Facebooku budeme zveřejňovat informace, kdy se která akce koná. Přejeme vám všem pokojné svátky, a ještě jednou děkujeme!

 

O PROJEKTU:

2.místo – 232 hlasů 

Spolek TRINITAS: Rozkvetlý Zdoňov 

Místo: Zdoňov 

Udělená částka: 21 000 Kč 

Cílem projektu je oživit trochu zapomenutou vesnici Zdoňov kvetoucími keři, okrasnými travami a trvalkami, které by zpříjemňovaly pohled na důležitá místa vesnice- autobusové zastávky, pranýř, torzo památníku obětem první světové války a v neposlední řadě také hřbitov u Kostela Nejsvětější Trojice ve Zdoňově, který tvoří z velké části hroby původních německých obyvatel. Největší proměnou by byl zajisté hřbitov, na který je v současné době dost tristní pohled.  Vysázením trvalých květin a keřů by se pohled na tato důležitá místa obce změnil a byl by nejen pro místní obyvatele, ale i pro ostatní návštěvníky obce veselejší, než tomu je doposud. 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)